Чисті блискучі вікна, відсутність складу речей на спинці стільця, жодної порошинки на меблів та підлозі – мрія кожного. Виявилося, що дійти такого ідеального результату зовсім не просто через помилки, які ми робимо під час прибирання. Експерти ChystoPedia поділяться цінними порадами, щоб усі зусилля виявилися не марними, і ви зрозумієте як можна прибирати квартиру.
План дій
Ви, напевно, складаєте список продуктів перед тим, як піти в магазин? За таким самим принципом варто підготуватися до прибирання. Напишіть, що необхідно зробити, розділіть на важливі завдання, які потребують термінової реалізації, та другорядні. Першорядні завдання будуть входити у ваше щоденне прибирання, а другорядні – у щотижневу.
Ще один важливий момент – практично в кожній сім’ї є такі зони, де постійно збираються ті речі, які і викинути шкода, але й практичної користі в собі не несуть. Привчіть себе та домашніх позбавлятися всього непотрібного. Якщо не користувалися більше шести місяців, то сміливо можна викидати. Все це стосується як речей, так і книжок, старої канцелярії, іграшок. Так ви не тільки звільните місце для дійсно потрібного, але й придбаєте щось нове та корисне.
Завжди майте в запасі ганчірки, губки та побутову хімію. Не треба завалювати шафки, але пару-трійку ганчірок, засобів та упаковка губок не стануть причиною захаращення.
10 помилок при прибиранні квартири
Щоб не розповсюджувати пил по будинку, не втрачати дорогоцінний час на чищення добряче забризканої жиром побутової техніки, і в цілому робити прибирання послідовно, намагайтеся не допускати таких помилок:
-
Не починайте з підлоги. Дуже часто виходить, що ми, прагнучи якнайшвидше зробити найскладніше, починаємо спочатку пилососити, мити підлогу, а потім переходимо до протирання підвіконь, поличок, прасування білизни. В результаті звідусіль сипнеться сміття та різне дрібне сміття, частинки волосся. Після цього доведеться помити підлогове покриття ще раз.
Правильніше робити очищення поверхонь, рухаючись згори донизу. Якщо ви задумали погладити або розкласти білизну, то спочатку приділіть увагу цьому процесу. Тільки потім витирайте пил із шаф, тумбочок, чистіть сантехніку. На закінчення переходьте до підлоги.
-
Не лінуйтеся своєчасно витрушувати або міняти мішок/контейнер пилососа. Заповнений контейнер не дає всмоктувати сміття на всю міць, і його більшість так і залишається на килимі.
Також не забувайте про очищення фільтруючих елементів, оскільки вони можуть погіршувати якість прибирання.
-
Не використовуйте одну й ту саму ганчірку для всіх поверхонь. У жодному разі не можна протирати сантехніку, а після неї столи, стільниці. Хоч вони і будуть візуально чистими, але значний ризик перенесення різних мікроорганізмів з одного приміщення до іншого.
Те саме стосується кухонних ганчірок. Видалили з плити жир, а потім пішли протирати телевізор чи дитячий столик – такого не повинно бути. Окрема ганчірка потрібна для кожного типу збирання.
Кількість ганчірок зашкалює? Зручним рішенням виявляться універсальні вологі серветки Cif. Вони підходять для очищення поверхонь від будь-яких забруднень, у тому числі жиру, вапняного нальоту. З пилом вони впораються ще з більшою легкістю.
-
Не забувайте пилососити оббивку м’яких меблів та килими. Якщо ви довго цим не займалися, то, напевно, здивуєтеся скільки сміття зібралося між подушками дивана, під покривалом на кріслі або між ворсинками килима. Тканинні поверхні ніби притягують до себе порошинки, а якщо в будинку є домашні тварини, потрібно пилососити оббивку щодня. Всі знімні деталі прати хоча б кілька разів на місяць, а можна і частіше. При виявленні плям на полосі або незнімних елементах скористайтеся універсальним спреєм Cif. Розпорошіть його на забруднення, почистіть за допомогою губки, промийте поверхню чистою вологою ганчіркою.
-
Не складайте речі у шафах чарками. Такого порядку вистачить буквально на пару днів, через які ви помітите, як акуратна стопочка «попливла». Щодня витрачати час на акуратне розкладання речей навряд чи влаштує вас, тому переходьте на інший тип зберігання. Наприклад, за системою «Магічна збирання», коли речі згортаються в акуратні рулончики. Для висувних ящиків також добре підійде варіант з горизонтальним зберіганням.
-
Не ігноруйте органайзери. Це стосується як ящиків на кухні, так і полиць для білизни. Завдяки їм можна розкласти і розсортувати так, щоб кожен предмет мав своє місце і був на увазі. Так і запам’ятати де що лежить набагато простіше.
-
Не пилососте після вологого прибирання.
Запам’ятайте правило – сухе прибирання завжди передує вологому. Якщо ви не будете його дотримуватись, то доведеться витрачати вдвічі більше часу на виконання однієї і тієї ж роботи кілька разів.
Спочатку пилососьте, потім проводьте сухе очищення поверхонь, а вологим миттям підлоги із засобом Glorix завершуйте збирання.
-
Не забувайте мити відро для сміття. Навіть за наявності мішків для сміття, що регулярно змінюються, воно все одно забруднюється. І при виявленні неприємного запаху з більшою ймовірністю можна сказати, що запах йде саме від відра. Щонайменше раз на 10 днів промивайте його засобом для посуду.
-
Не забирайтеся голими руками. Шкіра людини як губка вбирає все, що на неї потрапляє. Тому захист її за допомогою рукавичок. Так ви уникнете не тільки роздратування, але й збережете молодість рук.
-
Не використовуйте подовгу одні й ті самі губки та ганчірки. На них завжди залишається волога, яка є чудовим середовищем для розмноження бактерій. Губки рекомендується міняти не рідше ніж 1 раз на тиждень. А ганчірки, якщо шкода викидати, можна випрати.