Навіщо зволожувати повітря у квартирі?

Сучасні дослідження показують, що знижена вологість повітря стає головною причиною поширення респіраторних захворювань. Крім того, сухе повітря негативно відбивається на стані шкіри, дає відчуття втоми. Експерти ChystoPedia розкажуть, навіщо і для чого потрібний зволожувач повітря у квартирі.

Захем uvlazhnyat vozduh в квартирі

Норма вологості

Найчастіше люди звикли стежити за температурою повітря, зовсім забуваючи про вологість. Але саме кількість води в навколишній атмосфері впливає на відчуття кліматичного комфорту. Норма цього у середньому становить 45%. У ванній та кухні допустиме підвищення до 60%, а в кабінеті рівень вологи знижений до 30%.

Вологість залежить і від пори року. Взимку вона знижується: увімкнені опалювальні прилади, кімнати менше провітрюються. Повітря в квартирі може стати пересушеним.

Це веде до багатьох негативних наслідків:

  • Роздратування слизових – наприклад, відчуття сверблячки та «піску» в очах;

  • Зниження еластичності шкіри можуть з’явитися лущення, передчасні зморшки;

  • Уповільнення циркуляції крові – людина може скаржитися на загальну слабкість, головний біль;

  • Сухість дихальних шляхів – це послаблює місцевий імунітет, що призводить до ризику виникнення простудних захворювань.

Низька вологість згубно впливає не тільки на людину – страждають рослини та тварини. Дерев’яні меблі можуть покриватися тріщинами, знижується її термін служби.

Чому зволожувач повітря просто необхідний, якщо у квартирі проживає дитина? Сучасні педіатри, ґрунтуючись на доказовій медицині, рекомендують збільшити показник до 60% для здорової дитини і до 70% для малюка, що хворіє, при температурі повітря до 24 °С. При такому рівні слизові оболонки пересихають повільніше, дитина не перегрівається.

Читайте також:  Як позбутися пилу та неприємних запахів: кілька корисних порад

Як дізнатися рівень вологості

Щоб зрозуміти, чи потрібен зволожувач повітря у вашу квартиру, необхідно виміряти показник вологості. Найпростіше придбати гігрометр. Але є народний метод. Знадобиться звичайна склянка з водою. Його поміщають у холодильник, доки температура рідини не опуститься до 5 °С. Потім склянку ставлять у кімнату, уникаючи близькості батарей та будь-яких інших нагрівальних приладів, і дивляться на утворення конденсату.

У цьому способі є всього 3 показники вологості:

  1. Недостатня – через 10 хвилин весь конденсат висох;

  2. Нормальна – скло залишилося запітнілим;

  3. Надлишкова – конденсат у вигляді великих крапель стікає склянкою.

Як підняти вологість у квартирі?

Все просто – потрібно випарувати воду у повітря. Найефективніший і найтехнологічніший варіант – придбати зволожувач. За способом роботи їх ділять на 3 типи. У традиційних пристроях вода заливається у бак. Вбудований вентилятор проганяє рідину через спеціальні картриджі. Відбувається зволоження та очищення повітря. Парові зволожувачі працюють як чайники. Вода кип’ятиться і виходить пором. Найсучасніший тип – ультразвукові. Вони перетворюють воду на безпечний туман. Будь-який тип пристрою ефективний у роботі.

Але є й інші способи, які практично не вимагають фінансових вкладень:

  • Поставити тару із водою. Випаровування буде дуже повільним. Або можна взяти пульверизатор і розпорошити воду в кімнаті;

  • Покласти вологий рушник на гарячу батарею. Як тільки воно висохне, намочіть його знову;

  • Залишіть двері у ванну відчиненими після прийняття душу;

  • Найчастіше провітрюйте. Свіже повітря містить більше вологи, ніж «домашнє». Якщо, звичайно, ви не проживаєте у спекотному посушливому кліматі;

  • Проводьте вологе прибирання. Так ви підтримаєте чистоту будинку, і трохи збільшите вологість. Засоби Glorix для миття підлоги залишають по собі приємний аромат і не вимагають змивання. Використання Glorix є безпечним і для малюків, і для домашніх вихованців.

Читайте також:  Прибирання будинку після ремонту: як прибрати будівельний пил та інші популярні питання.

Способів підняти вологість у квартирі дуже багато. Ви можете купити сучасний зволожувач чи обходитися ефективними народними методами. Створивши у квартирі сприятливі кліматичні умови, ви неодмінно помітите різницю у відчуттях. Наприклад, пропадуть лущення та ділянки сухості на шкірі. Або навіть зникне алергія, що мучила раніше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *