Categories: У домі

Прихована загроза: де ховаються найнебезпечніші бактерії у будинку

Мікроби оточують нас усюди. Вони живуть на предметах повсякденного побуту, на шкірі навіть усередині нашого тіла. З більшістю мікроорганізмів людство навчилося жити у симбіозі. Проте відсоток патогенних бактерій також великий.

Так, наприклад, недавній спалах коронавірусу в Італії показав, що іноді мікробіологічна рівновага порушується, і реєструються випадки зараження коронавірусом, які вже призводять до перших смертей.

Бактерії та віруси чатують на найнесподіваніші місця, викликаючи серйозні проблеми зі здоров’ям — від харчових отруєнь до астми і навіть летального результату. Ця стаття допоможе розібратися: які бактерії небезпечні, де головні зони ризику у квартирі, а головне — як убезпечити себе та рідних від патогенної мікрофлори.

Які небезпеки чатують на кухні

Теоретично кухня має бути найчистішим місцем у квартирі. Тут ми готуємо і вживаємо їжу – з нею хвороботворним мікробам найпростіше потрапити в організм. Насправді робочі поверхні просто кишать бактеріями, а кухонна раковина б’є всі рекорди за їх кількістю та різноманітністю. На другому місці – губки для миття посуду. У їх пористій структурі відмінно почуваються кишкова паличка, сальмонела, стафілококи, пліснява та інші малоприємні «сусіди»1. Відразу за губками в рейтингу небезпеки йдуть обробні дошки – кількість фекальних бактерій тут на 200% вище, ніж на обідку унітазу2.

Однак не варто панікувати — за дотримання базових правил гігієни вашому здоров’ю нічого не загрожує:

  • Насухо протирайте раковину після використання. Не рідше одного разу на тиждень обробляйте її та навколишні поверхні дезінфікуючим спреєм;

  • Приділяйте увагу зливу – основні колонії мікроорганізмів мешкають саме тут. Як профілактика раз на 2 тижні використовуйте гель для труб Domestos — він знищить патогенну мікрофлору, а заразом позбавить проблем із засміченнями;

  • Піддон для посуду – ще одне місце, де люблять селитися бактерії та пліснява. Слідкуйте, щоб вода в ньому не застоювалася;

  • Змінюйте губки для миття посуду кожні 1-2 тижні;

  • Для нарізки сирого м’яса краще завести окрему дошку і регулярно її дезінфікувати. Дерев’яні дошки очистити складніше – радимо віддати перевагу склу або пластику;

  • Небезпечні кишкові бактерії та віруси часто потрапляють на кухню разом із свіжими овочами та зеленню. Ретельно промивайте їх від грудочок землі, а робочі поверхні протирайте антибактеріальними серветками.

Хто мешкає під обідком унітазу

Всупереч поширеній думці, унітаз — далеко не найнебезпечніше місце в будинку і навіть у самому санвузлі. Дверні ручки та змішувачі лідирують за кількістю патогенних мікроорганізмів – це перше, чого ми торкаємося брудними руками після повернення з вулиці. У складках фіранки для душу обожнює селитися чорна пліснява – вона може стати причиною підвищеної стомлюваності, алергії, розвитку астми.

Під обідком унітазу картина також не з приємних. Тут розмножуються переважно фекальні бактерії: кишкова паличка, сальмонела, шигела, а також стрептококи, стафілококи – вони можуть спричинити небезпечні розлади травлення, цистит, гнійні інфекції. З кожним зливом води мікробіота з унітазу злітає у повітря та осідає на всіх доступних поверхнях: стінах, дзеркалах, рушниках, зубних щітках, тюбиках косметики.

  • Зменшити кількість хвороботворних мікробів, уникнути вапняного нальоту та наповнити приміщення приємним ароматом допоможуть дезінфікуючі туалетні блоки;

  • Щоб менше бактерій осідало на поверхнях санвузла, закривайте кришку унітазу перед змивом;

  • Просушуйте шторку у розправленому стані після кожного прийому душу;

  • Тверді поверхні у ванній та санвузлі слід мити хоча б раз на тиждень. Універсальний гель, що чистить, Domestos допоможе впоратися з бактеріями, а також розлученнями вапняного нальоту;

  • Регулярно протирайте змішувачі та дверні ручки антибактеріальними серветками;

  • Генеральне прибирання санвузла потрібне щомісяця. Приділіть увагу не тільки сантехніці та стінам, але також підставці для зубних щіток, поличкам для косметики, тюбикам.

Чи небезпечні бактерії у житлових кімнатах

Спальня, дитяча та вітальня вважаються оплотом затишку. Місцями, де можна відпочити, не думаючи про проблеми. Але всюдисущі небезпечні бактерії проникли навіть сюди. Найбільший ризик становить кондиціонер. У процесі охолодження повітря під кришкою накопичується конденсат. Основна його частина відводиться через трубку назовні, але вологи, що залишилася, вистачає для росту цвілі, пилових кліщів і хвороботворних бактерій: легіонели, стрептококів, кишкової палички. Разом із потоком холодного повітря вони вириваються на волю у вигляді біоаерозолю, провокуючи алергічні реакції, ГРВІ, ангіну, пневмонію, напади астми.

Колонії бактерій населяють вимикачі та дверні ручки. Не менше їх на дрібній побутовій техніці: смартфонах, телевізійних пультах, клавіатурі, мишці, джойстиках ігрових консолей. Після частих дотиків на поверхні гаджетів залишається жирна плівка – це чудове живильне середовище для бактерій і магніт для бруду. Приблизно така сама ситуація спостерігається на підлокітниках крісел та диванів.

Оббивка м’яких меблів, матраци, подушки – справжній курорт для пилових кліщів. Вони також люблять селитися у килимах, шторах, домашній бібліотеці, плюшевих іграшках. Для збирання поверхонь з ворсистою текстурою краще використовувати пароочисник, але можна обійтися звичайним пилососом.

  • Не рідше одного разу на тиждень у квартирі слід проводити вологе прибирання. Щомісяця – генеральне прибирання з використанням дезінфікуючих засобів. Навіть слабкий розчин універсального засобу для чищення Domestos ефективно знищує мікроби, віруси і цвіль;

  • Килими та м’які меблі слід пилососити щотижня;

  • Регулярно протирайте поверхні гаджетів, вимикачі та ручки дверей антибактеріальними серветками;

  • Провітрюйте приміщення вранці та ввечері;

  • Не забувайте чистити кондиціонер перед початком кожного сезону.

Найбільш небезпечні бактерії для людини селяться на нешкідливих на вигляд речах. Так, наприклад, осередком спалаху китайського вірусу 2019-nCoV став, за повідомленнями ЗМІ, продуктовий ринок, у якому спостерігалися антисанітарні умови.

Бруд та відсутність належного рівня гігієни – відмінне середовище для розвитку патогенних організмів, тому слід приділяти належне підтримці гігієни в будинку. Профілактика хвороб – вагомий привід подбати про гігієну квартири. Вбити всі мікроби неможливо, та й не потрібно. Контакт з ними зміцнює імунітет, але поки кількість мікробів не досягає критичних значень.

«Scientific Reports. Cardinale M. Microbiome analysis and confocal microscopy використовуваних китхонних сponges пустоту massive colonization з Acinetobacter, Moraxella і Chryseobacterium species // ».

«DailyMail. \u200eОтчеплені хлопці їдять у вашому житло: Chopping boards harbour 200% more faecal bacteria than toilet seats and potatoes and leeks can give you food poisoning // ».

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago