Categories: У домі

Користь та шкода миючих засобів

Ми вже не уявляємо свого життя без миючих гелів, кремів та спреїв. Засіб для миття посуду, чищення ванни, унітазу, підлоги, плитки – все це є в будинку практично у кожного. Але мало хто замислюється, що крім користі, вони можуть негативно впливати на організм і шкіру. Експерти ChystoPedia розкажуть, про шкоду та користь миючих засобів, якими ми користуємося.

Яку шкоду несуть у собі синтетичні та хімічні миючі засоби

Деякі люди побоюються, що з розвитком хімічної промисловості, концентрація синтетичних сполук і добавок у складі засобів для чищення може збільшуватися.

Як основні компоненти більшості синтетичних засобів для чищення входять:

  • Поверхнево-активні речовини (ПАР). Молекула ПАР двокомонентна. Одна частина покликана боротися із забрудненнями (гідрофібний полюс), а інша – взаємодіяти з водою (гідрофільний полюс молекули). У результаті утворюється та сама піна, яка й бореться із забрудненнями. Чим краще піноутворення, тим більше у складі ПАР. А при тривалому контакті з чутливою шкірою засоби з високим вмістом ПАР можуть викликати подразнення.

Тому людям, схильним до алергічних реакцій можна спробувати робити прибирання з засобами для чищення, в яких як ПАР використовується кокамідопропіл бетаїн, що входить до складу шампунів. Наприклад, чудово підійде гель Domestos Eco, у складі якого немає агресивних біоцидних компонентів. Також він був дерматологічно протестований і може використовуватися навіть без рукавичок.

  • Хлор. Зверніть увагу, що при правильному застосуванні він не шкідливий для організму. Головне правило – дотримуватись інструкції щодо застосування, використовувати засіб за призначенням та користуватися рукавичками. Але якщо їх не використовувати, або по необережності змішати хлорне та кислотне засоби для чищення, то можливий ризик подразнення і навіть отруєння. Тому будьте уважні. Завжди ретельно вивчайте поради виробника.

Як зменшити шкоду миючих засобів для людини

Відмовитися від використання засобів для чищення навряд чи вийде зовсім. Але важливо усвідомлено підходити до вибору та застосування засобів для чищення.

При цьому необхідно суворо дотримуватись інструкції щодо застосування. Не нехтуйте використанням засобів індивідуального захисту (рукавичок). Також не забувайте провітрювати приміщення після збирання.

Перед покупкою ретельно вивчайте склад продуктів. Якщо ви плануєте працювати без рукавичок, то віддайте перевагу кремам, спреям і гелям без компонентів, що містять хлор, і з мінімальною кількістю ПАР. Також зверніть увагу, що останні бувають натурального походження, що є безперечним плюсом.

У засобах для миття посуду для ефективного видалення жиру та інших забруднень використовуються ПАР, які при тривалому контакті з чутливою/пошкодженою шкірою можуть призводити до сухості, почервоніння, подразнення. Рукавички вирішать цю проблему, зберігши здоров’я та красу шкіри рук.

Крім того, шкідливий вплив хімічних речовин можна значно скоротити, вибираючи продукцію з низьким рівнем рН (10).

Якщо ви хочете придбати засіб для чищення сантехніки, то наші експерти радять віддати перевагу спрею Cif Сила природи. Це унікальний продукт в лінійці Unilever, розроблений з використанням натуральних компонентів: оцту, лимонної кислоти та активної основи, що чистить. Cif допоможе у боротьбі з мінеральними відкладеннями та у підтримці чистоти ванної кімнати.

Для кухні скористайтесь кремом Cif Active Fresh. Він підходить для видалення різних забруднень із духової шафи, варильних поверхонь, стільниці, акрилу. Активне розщеплення бруду, що в’їлося, здійснюється за рахунок мікрокристалів. Перед застосуванням рекомендується струсити пляшечку, а потім нанести Cif на поверхню за допомогою ганчірки або губки. Дайте йому “попрацювати” протягом кількох хвилин. Потім потріть проблемну ділянку та змийте водою.

Не забувайте про засоби захисту. Мийте та прибирайте у господарських або звичайних медичних рукавичках.

Наші експерти розповіли вам, які миючі засоби несуть у собі користь та шкоду. Вибирайте собі таких «помічників», у складі яких є натуральні компоненти. Вони допоможуть відмінно впоратися з різними забрудненнями, видалять вапняний наліт, продезінфікують і виконають ті ж функції, що і засоби з великою концентрацією синтетичних добавок.

admin

Recent Posts

Як мити підлогу та вибрати швабру?

Миття підлоги забирає багато сил та часу? Дізнайтеся, як містити підлогу в чистоті та правильно…

11 години ago

Використання знежирювача для видалення жирних плям на кухонних стінах, пластикових фасадах кухні, меблів та робочих поверхнях

Не знаєте як очистити жирні плями з кухонних поверхонь? Тут ви знайдете безліч корисних порад…

1 день ago

Машина та транспортні засоби

Чищення машини не обмежується відвідуванням автомийки та хімчисткою салону. Дізнайтеся, як вибрати засоби для чищення…

3 дні ago

Всі варіанти, чим і як закрити вікна від сонця в квартирі.

При виборі квартири ми завжди звертаємо увагу на освітленість. У кімнатах, залитих світлом, зручніше перебувати,…

5 днів ago

Поверніть красу вашим речам із Cif

Поверніть колишній вигляд своїм речам у будинку разом із Cif. Як зберегти реставровані меблі? Хоча…

6 днів ago

Чиста витяжка – ідеальна кухня

Регулярне чищення кухонної витяжки допоможе позбавитися запахів і освіжити повітря в приміщенні. Дізнайтеся, як очистити…

7 днів ago