Як позбутися пилу та плям на шторах, не пошкодивши делікатної матерії? Тут ви знайдете безліч порад щодо догляду за фіранками, гардинами та тюлем.
Штори – це важливий елемент інтер’єру вашого будинку, дбайливо вибраний із тисячі варіантів. Але якщо їх неправильно доглядати, вони можуть швидко втратити форму і вицвісти. Ось кілька простих порад щодо догляду за шторами, гардинами та ніжним тюлем.
Найпростішим і ефективнішим способом чищення штор багато фахівців називають елементарне провітрювання. У вітряний день широко відкрийте вікно або балконні двері залиште на кілька годин. Якщо у вас важкі, щільні штори, їх можна вибивати, як килим. Не варто робити це в приміщенні, тому що пил розлетиться по всій кімнаті, і вам доведеться робити вологе прибирання.
Ретельно прополощіть штори після ручного прання, щоб позбавитися надлишків миючого засобу. Інакше ваші фіранки можуть швидко вицвісти на сонці.
Хімчистка штор
Зміст статті
Хімчистку штор можна проводити вдома (якщо, наприклад, штори неможливо зняти) або на фабриці. Викликаний фахівець очистить штори генератором пари або вуглеводнем. Така хімчистка дуже делікатна і може не впоратися із серйозними забрудненнями. Крім того, не варто обробляти штори хімікатами, якщо в будинку живуть діти чи старші люди.
Якщо ви є щасливим власником дорогих дизайнерських штор, ми рекомендуємо вам надати їх чистку професіоналам.
Як почистити гардини та штори в домашніх умовах?
Самостійно штори можна почистити пилососом. Використовуйте спеціальну насадку для штор або оббивки м’яких меблів, щоб не пошкодити тканину жорсткою щетиною. Якщо такої насадки у пилососа немає, можна обмотати щітку пилососа мусліном або іншою тонкою тканиною і закріпити її гумкою. Не забувайте особливо ретельно пропилососити внутрішній бік штор, складочки та бахрому. Намагайтеся чистити штори раз на два тижні, адже якщо пил в’їсться в волокна тканини, її буде набагато складніше позбутися.
Чистити вінілові штори значно легше. Їх досить раз на півроку протирати губкою, змоченою в універсальному засобі для чищення або у воді з оцтом (1/4 склянки оцту на літр води).
Не забувайте витирати пил з карниза, а також гачків та кілець, на яких кріпляться штори. Штанги найкраще чистити ганчіркою, змоченою в засобі для чищення або щіткою з ручкою, якщо вони знаходяться високо.
Як правильно прати штори?
Більшість виробників рекомендують для своїх штор тільки сухе чи хімічне чищення. При пранні штори можуть втратити форму і дати усадку більш як на 10 сантиметрів. Наприклад, штори зі штучного шовку втрачають до 60% своєї первісної міцності.
Однак деякі штори з ненатуральних тканин можна прати в машинці в делікатному режимі при температурі не більше 30 градусів. Але якщо ви не хочете ризикувати, краще випрати їх вручну.
Ось кілька порад для ручного прання:
-
Ретельно витрусіть штори.
-
Прополощіть їх у холодній воді.
-
Замочіть їх у теплій воді з додаванням делікатного миючого засобу та харчової соди.
-
Прополощіть кілька разів у прохолодній воді і обережно відіжміть. Якщо на шторах залишаться миючі засоби, вони можуть вигоріти на сонці.
-
Повісьте мокрі штори на карниз, щоб вони не втратили форму та розгладилися під власною вагою.
Якщо ви вирішили погладити штори, не забудьте поставити праску на делікатний режим «для синтетики». Якщо тканина має рельєф – гладьте без пари. Завжди прасуйте штори, поки вони ще вологі.
Як вибілити тюль?
Є кілька способів повернути білизну вашій улюбленій тюльовій фіранці:
-
Замочіть її на сорок хвилин у соляному розчині, потім прополощіть щонайменше чотири рази.
-
Скористайтеся спеціальними відбілювачами для тюлю.
-
А ось засіб, який, за словами наших бабусь, творить дива – це звичайна зеленка. Розчиніть 10-15 крапель зеленки в склянці води, дайте відстоятися протягом двох-трьох хвилин і вилийте в таз для останнього полоскання тюлю. Деякі фахівці радять залишити штори в такому розчині на ніч
-
Чищення дорогих штор краще надати професіоналам
-
Ви можете чистити фіранки пилососом, використовуючи спеціальну насадку
-
Навіть якщо ваші штори не бояться пральної машини, краще використовувати режим делікатного прання