Categories: У домі

Засоби дезінфекції приміщень від коронавірусу

Щорічно епідеміологічна ситуація в сезон грипу та ГРВІ загострюється. Поточна ситуація з епідемією коронавірусу турбує всіх нас, і ми намагаємося більше уваги приділяти здоров’ю та заходам профілактики. Дезінфекція приміщень при коронавірусі, як і зміцнення імунітету що неспроможні повністю виключити захворювання, але у сукупності будуть максимально дієві.

Про те, які засоби та засоби вибрати для підготовки квартири до сезону активності вірусів, поговоримо у цій статті.

Чому необхідно проводити профілактичну дезінфекцію приміщень при коронавірусі?

Збудниками великої кількості інфекційних захворювань є віруси, які не здатні існувати поза живими клітинами і виступають у ролі внутрішньоклітинних паразитів. Вчені, вивчаючи поведінку та властивості збудників інфекції, отримали можливість попереджати поширення захворювань та виліковувати їх.

Серед найімовірніших способів передачі вірусів вчені виділяють:

  • Повітряно-краплинний. При кашлі та чханні заражені краплі слизу та слини потрапляють у повітря, після чого вдихаються іншими людьми та інфікують їх.

  • Контактні. Збудник у цьому випадку може потрапити в організм після дотику спочатку до заражених предметів, а потім до очей, носа та рота. Контактним способом передається незначна кількість інфекцій.

  • З їжею. Деякі різновиди інфекцій проникають в організм із водою та їжею.

У період міжсезоння віруси особливо активні, а велике скупчення людей у теплих приміщеннях та зневага санітарними нормами лише сприяють поширенню захворювань. Профілактика інфекцій полягає у блокуванні способів їх передачі, зокрема, у проведенні знезараження поверхонь та повітря у приміщеннях не тільки громадських установ, а й удома. Найбільш простими та дієвими методами профілактики залишаються прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів та провітрювання.

Засоби для дезінфекції приміщень від коронавірусу

Методи та дезінфікуючі засоби при коронавірусі для прибирання приміщень різноманітні, а їхнє спільне використання дозволяє зробити обробку кімнат у будинку найбільш дієвими:

  • Механічні способи покликані видаляти патогенні мікроорганізми з будь-яких поверхонь шляхом змивання та прання із застосуванням засобів побутової хімії.

  • Фізичні методи використовують для боротьби зі збудниками інфекції різні фізичні явища – нагрівання до високих температур при кип’ятінні або прасуванні, опромінення ультрафіолетом та іонізація.

  • Використання дезінфікуючих засобів видалення вірусів і бактерій. Хімічна речовина проникає у мікроорганізм, руйнуючи його.

Застосування засобів, до складу яких входять дезінфікуючі речовини, такі як гіпохлорит натрію, вважається найбільш дієвим та безпечним способом знезараження приміщень. Речовина бореться практично з усіма вірусами, включаючи коронавірус, а після потрапляння в довкілля повністю розпадається на кухонну сіль та воду з виділенням кисню.

Основні правила та інструкції при проведенні дезінфекції при коронавірусі

Дезінфекція від вірусів будинку не вимагає запрошення фахівців клінінгової компанії та може бути проведена самостійно. Перед початком дезінфекції всіх членів сім’ї варто відправити на прогулянку, а кімнати провітрити, щоб на етапі підготовки знизити концентрацію вірусів у повітрі.

Приміщення забираються за загальним алгоритмом, починаючи з житлових кімнат та кухні, а в кінці прибирання проводиться в санвузлі та передпокої:

  • Текстильні вироби видаляються з кімнати і піддаються обробці – пранню, хімчистці, прасуванні, а потім забираються в поліетиленові мішки або чохли до закінчення збирання.

  • Усі поверхні обробляються дезінфікуючим засобом чи його розчином. Однією з найбільш ефективних речовин, що справляються з вірусами, включаючи коронавірус нового типу SARS-COV-21, бактеріями та грибками, є гіпохлорит натрію, який входить до складу універсального гелю. Розведіть засіб водою в пропорції 1:6 або використовуйте не розбавляючи, після чого нанесіть на поверхню, що дезінфікує, на 60 секунд.

  • Після обробки дезінфектант для будинку ретельно змивається чистою водою, а приміщення знову провітрюється до усунення запаху засобу для чищення.

За відсутності впевненості, що матеріал, з якого виготовлені меблі та інші предмети інтер’єру, не постраждає при взаємодії з засобом для чищення, необхідно провести попередній тест на непомітній ділянці.

Особливу увагу при дезінфекції слід приділити предметам, якими часто користуються всі члени сім’ї, – пульт телевізора, комп’ютерні клавіатура та миша, дверні ручки та вимикачі.

Торкаючись теми знезараження приміщень, варто відзначити також ті дії, які при збиранні проводити не бажано:

  • Використання пилососу. Збудники інфекції осідають на частинках пилу, а під час збирання пилососом розносяться по всіх кімнатах. Якщо обійтися без нього не можна, необхідно використовувати спеціальний фільтр, які після використання можна викинути або очистити за допомогою гарячої води та антисептичних засобів.

  • Присутність при обробці людей та тварин. Дезінфекція квартири від вірусів передбачає усунення можливих джерел зараження інфекцією, а люди та домашні вихованці у цьому випадку самі можуть бути переносниками збудників хвороби.

  • Проведення обробки приміщень без засобів індивідуального захисту. Дезінфікуючі засоби найчастіше мають у своєму складі речовини, здатні викликати подразнення шкіри та слизової оболонки, тому дотримання техніки безпеки є обов’язковим фактором при дезінфекції.

При проведенні дезінфекції необхідно особливу увагу приділяти заходам безпеки там, де мешкають алергіки, діти та люди похилого віку. Дотримуйтесь вимог безпеки та рекомендації, вказані на упаковці дезінфікуючого засобу, тоді знезараження приміщення дозволить захистити ваш будинок від вірусів.

1 на підставі мікробіологічних тестів США, 2020

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago