Робота магазинів у період епідемії Covid-19 пов’язана з проведенням регулярного генерального прибирання. Експерти ChystoPedia розкажуть, які правила є актуальними в даний період і які кошти рекомендовані для дезінфекції магазину від коронавірусу.
Види дезінфекції
Зміст статті
Навіть після зняття обмежень щодо роботи підприємств різні відомства рекомендують роботодавцям дотримуватись профілактичних заходів поширення інфекції. Одна з них — проведення генерального прибирання перед початком зміни та після її завершення. Важливо не просто забратися, а провести цей процес із спеціальними дезінфікуючими засобами.
Дезінфекцію підприємства торгівлі можна розділити на 2 режими: профілактичний та осередковий.
Профілактична дезінфекція
Важливо усунути ризики поширення вірусу серед службовців організації. Співробітники можуть бути не хворі на коронавірус, але ми попереджаємо його появу ззовні. Найчастіші заходи: гігієна рук, обробка антисептиками, провітрювання кімнат, вологе прибирання. Профілактика проводиться систематично, за епідеміологічними або санітарно-гігієнічними показаннями.
Осередкова дезінфекція
Організується при спалаху захворювання для підприємства. Проведення поточне (багаторазове) та заключне (одноразове).
При поточних обробках для протирання використовуються дезінфекційні засоби, допустимі для застосування в присутності інших людей. Повітря знезаражують спеціальними пристроями на основі УФ-випромінювання.
Заключну дезінфекцію організують після вибуття хворого з вогнища. Використовуються найбільш надійні засоби на основі хлорактивних сполук. Повітря обробляється відкритими УФ-опромінювачами, аерозолями.
Як проводити дезінфекцію у магазині?
Здійснювати дезінфекцію в магазині можуть і власні співробітники, і ті, що залучаються ззовні. Але всі вони мають бути ознайомлені з рекомендаціями Росспоживнагляду:
-
Вхідний контроль працівників. Щодня перед початком зміни проводиться термометрія із занесенням даних до спеціально заведеного журналу. Уточнюється стан здоров’я працівника: не допускаються до роботи за перших симптомів ГРВІ;
-
Збирання з дезінфікуючими засобами. Торговий зал та прилавки обробляються двічі на день. Особлива увага приділяється дезінфекції контактних поверхонь у магазині: ручки дверей, поручні, візки, каса, термінал, клієнтські столи та стільці. Їх протирають кожні 2-4 год.
-
Знезараження повітря.
-
Гігієна рук. Співробітники повинні регулярно мити руки чи обробляти їх антисептиками. Останні також розміщують у торговому залі для клієнтів.
-
Носіння масок. Працівники забезпечуються запасом одноразових (заміна щонайменше кожні 3 години) або багаторазових масок (зміна фільтра за інструкцією).
-
Очищення та дезінфекція вентиляційної системи. Проводиться раз на місяць.
-
Регулярне провітрювання.
Перед початком дезінфекції готують робочий розчин. Для підлог та поверхонь 4 ковпачки гелю Domestos розводять у 5 л води. На кожне приміщення потрібно свій інвентар: ганчір’я, ємність.
Можна придбати готовий до роботи універсальний антибактеріальний спрей. Його розпорошують (при сильних забрудненнях залишають на 1 хвилину) і ретельно протирають. Для збирання та дезінфекції вологостійких поверхонь зручно використовувати формат вологих серветок. Їх можна роздати співробітникам, щоб вони могли опрацьовувати своє робоче місце. Вони видаляють забруднення, справляються із мікробами, видаляють неприємні запахи. При цьому не залишають ворсу та розлучень на найделікатніших матеріалах.
Дезінфекцію починають з чистіших приміщень (кабінети, кімнати відпочинку) і закінчують найбруднішими (коридори, туалети, торгові приміщення). Бажано процедуру поєднати із провітрюванням.
Ганчіркою в розчині протирають поверхні, предмети обстановки, обладнання. Під час збирання санвузлів слід з особливою ретельністю обробляти вимикачі, крани, умивальники та унітази.
Після приступають до миття підлог. Використану ганчірку і серветки складають в окремий смітник.
При дезінфекції приміщень магазину при коронавірус слід спиратися на ст. 50 закону «Про санітарно-епідеміологічний добробут населення». За недотримання правил накладається штраф. Для юридичних осіб він становить від 10 000 до 20 000 гривень.
Магазини із роздрібним продажем пов’язані з постійним контактом великої кількості осіб. Наразі бізнес перебуває на особливому контролі у держави. Важливо дотримуватись усіх заходів для епідеміологічної безпеки всіх громадян. Ретельна дезінфекція приміщень у магазині допомагає захистити і співробітників, і покупців за умов коронавірусної інфекції.
Вам знадобиться:
-
маска,
-
перчатки,
-
тряпочка,
-
губка,
-
влажные
-
салфетки,
-
ветошь,
-
емкость,
-
пристрої на основі УФ-випромінювання,
-
засоби на основі хлорактивних сполук,
-
спирт,
-
антисептик,
-
дезінфекційні засоби.