Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали доставку з інтернет-магазину. У будь-якому випадку на упаковці вони містять мікроби. Щоб принесені до будинку товари стали джерелом інфекцій, їх потрібно продезінфікувати. А як це правильно зробити, розкажуть експерти CIF.

дезінфекція покупок із магазину

Навіщо дезінфікувати покупки

Мікроби та бактерії існують на всіх предметах, які оточують нас. Покупки, які потрапляють до нашого будинку, проходять довгий шлях від заводів-виробників до прилавків магазинів. Виробництво, фасування, склад, транспортування. Жодна регулярна дезінфекція магазину не може дати гарантії абсолютної безпеки. Віруси можуть жити на поверхні предметів довгий час.

Тому слід поставитися з належною увагою до обробки своїх покупок. Насамперед створіть «розвантажувальне місце», де ви будете розбирати сумки та пакети. Не потрібно необроблені продукти одразу нести на кухню і ставити на обідній стіл. Шоперами користуйтеся з тканини, яку можна прати. Якщо ви плануєте повторно використовувати одноразові пакети, протріть їх вологою ганчіркою або обробіть антисептиком. Тепер перейдемо до дезинфекції покупок.

Як дезінфікувати продукти

Якщо продукти знаходяться у вологостійкій індивідуальній упаковці (пакети, банки, пластик), то їх можна або обробити універсальними серветками CIF, що очищають, або сполоснути мильним розчином, щоб змити мікроби. А вже чисті та сухі запаси прибрати на полицю.

Читайте також:  Як почистити зволожувач повітря?

Розглянемо, як обробити продукти, що не перебувають у герметичній тарі:

  1. Фрукти та овочі. Перець, помідори та зелень можна замочити у воді на чверть години, а потім помістити під проточну воду. Із фруктами можна обійтися без попереднього замочування. Пухирчасті огірки миють із щіточкою, щоб видалити всі забруднення. Допустимо використовувати для очищення нейтральне дитяче або спеціальне мило. Чи потрібно обробляти овочі та фрукти з неїстівною шкіркою? Так. По-перше, ви торкаєтеся шкірки і можете перенести бактерії та мікроби на їстівну частину. По-друге, якщо ви ріжете фрукт чи овоч, то ніж перенесе все, що є зовні, всередину;

  2. М’ясо та птах. Попри загальну помилку, мити їх перед приготуванням не рекомендується. При контакті з водою, бризки бактерії можуть поширитися на посуд, кухонний гарнітур – відбувається перехресне забруднення. Бактерії з сирого м’яса або птиці залишаються на робочих поверхнях, стає неможливо їх видалити, скільки б разів ви не мили стільницю. Наявність на кухні таких небезпечних «острівців» може призвести до харчових отруєнь. Усі бактерії на м’ясі гинуть внаслідок теплової обробки при 75°.

  3. Хлібобулочні вироби. Найкраще вибирати хліб в індивідуальній упаковці. Якщо вона відсутня або пошкоджена, а ви сумніваєтеся у безпеці покупки, проведіть термічну обробку. Наприклад, підсмажте хліб у тостері;

  4. Яйця. Найпростіша дезінфекція – використання содового розчину. Промийте в ньому кожне яйце окремо, а потім промийте водою. Така обробка знищить на шкаралупі сальмонели – небезпечні бактерії, що викликають при попаданні в організм інфекційне захворювання на сальмонельоз;

  5. Горіхи. Залити окропом, через 30 хвилин промити під проточною теплою водою;

  6. Готові страви. Після розпакування їжа по можливості має бути повторно термічно оброблена – у духовці або мікрохвильовій печі.

Читайте також:  Феншуй в інтер'єрі квартири: організація простору

Після миття слід просушити продукти на повітрі або ретельно витерти. Інакше волога поверхня стане чудовим місцем для розмноження бактерій у холодильнику.

Завжди намагайтеся позбутися упаковки, яка контактувала з руками інших людей. Наприклад, крупи можна пересипати в чисті контейнери, а магазинну коробку викинути.

Усі поверхні, які стикалися з неочищеними продуктами, також необхідно обробити. Cif Універсальний Антибактеріальний (Ультра Гігієна) можна застосовувати не тільки на кухні та у ванній, але й на текстилі вашого будинку.

Дезінфекція нехарчових покупок

Будь-який одяг стирають із звичайним порошком, а потім прогладжують гарячою праскою. При цьому дотримуйтесь рекомендацій щодо догляду, зазначених на етикетці. Нове взуття можна просто помити мильним розчином. Аналогічно обробіть сумки та рюкзаки.

Вироби з дерева та пластику рекомендується помити з милом або протерти серветкою. Скло за бажання можна обробити оцтовою водою (пропорція 1:3) або слабким розчином лимонного соку.

Після дезінфекції покупок із магазину обов’язково вимийте руки з милом. Всесвітня Організація Охорони Здоров’я рекомендує мити руки не менше 20 секунд, приділяючи особливу увагу зоні зап’ясть та області між пальцями. Це просте та ефективне рішення, як убезпечити себе від багатьох вірусів та бактерій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *