Categories: У домі

Дезінфекція квартири після коронавірусу

У сучасних реаліях нам довелося звикати до нового способу життя, ми стали уважніше ставитись до питань здоров’я. Часте вологе прибирання та дезінфекція будинку перетворилися на рутину, особливо за наявності зараженого в будинку. Щоб не загубитись серед суперечливої інформації про дезінфекцію, експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно і чим обробити квартиру від коронавірусу.

Як обробити квартиру після хворого на коронавірус самостійно

Мабуть, уже всі переконалися, що вірус украй заразний і живучий. Основний спосіб його передачі – крапельний. Тобто, перебуваючи в одному приміщенні із хворим, існує великий ризик зараження. Крім того, коронавірус може залишатися і на навколишніх поверхнях до двох тижнів.

Тому так важливо здійснювати низку таких дезінфекційних заходів:

Вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів

Відмінно підійде універсальний гель Domestos. Завдяки гіпохлориту натрію, що входить до складу, гель подолає віруси, що живуть на поверхнях, з якими ви щодня контактуєте.

За рекомендаціями інстанцій, які відповідають за благополуччя людини та нагляд у сфері захисту прав споживачів, вологе прибирання у квартирах, де проживає коронавірусний хворий, має проводитися щодня. Після лікування та за відсутності нових заражених досить забиратися 2-3 десь у тиждень із звичною побутової хімією.

Протираємо абсолютно всі горизонтальні поверхні, дверцята шафок, побутову техніку та будь-які інші предмети. Особливу увагу приділяємо дверним ручкам, розеткам, вимикачам, ручкам шаф, змішувачам, раковинам, туалетним приладдям, комп’ютерним клавіатурам та мишкам, пультам від телевізора і т. д. Не забуваємо про смартфони. На них буквально кишать різноманітні бактерії.

Провітрювання та підтримання оптимального рівня вологості

Так, це один із найважливіших пунктів обробки квартири після коронавірусу. Яку картину можна спостерігати у замкнутому приміщенні? Звичайно ж, це відсутність притоку повітря, висока температура та вкрай пересушене повітря. В результаті слизові оболонки втрачають необхідну вологу та стають сприйнятливими до хвороботворних частинок.

Запам’ятайте, що добрі мікрокліматичні умови допомагають формувати імунітет домочадців, не дозволяючи вірусу проникнути у здоровий організм. Підтримуйте оптимальні для людини температурні умови – 18-22°С та вологість – 40-60%.

Прання всього текстилю та одягу

Викидати весь текстиль після того, що перехворів, немає необхідності. Достатньо перепрати все на максимально допустимій температурі з використанням звичайного порошку. Якщо є така можливість, винесіть сушити білизну на вулицю або балкон.

Оббивку диванів, крісел та тканини, які неможливо випрати, обробіть праскою або парогенератором. Уникайте завзятого фанатизму. Саме собою житло – найменший чинник ризику.

Дієві засоби для обробки

Давно доведено, що не всі засоби, що дезінфікують, можуть боротися з вірусом. Зокрема Covid-19 гине після обробки поверхонь віруліцидними та бактерицидними складами на основі:

  1. Гіпохлориту натрію. Дуже зручні у застосуванні засобу у вигляді спреїв. Універсальний спрей Domestos подолає поставлене завдання на ура. Достатньо повернути форсунку в робоче положення та розпорошити його на поверхню. А для обробки невеликих предметів: гребінців, пультів, вимикачів тощо. скористайтесь вологими серветками Domestos. Вони мають антибактеріальний ефект і потужну формулу з бензалконію хлоридом, перед якою не встоять віруси. Формат «з собою» дозволяє брати їх у поїздки містом, громадські місця. Ними можна протирати будь-які тверді поверхні у транспорті та туалетах.

  2. Спирту вмістом не менше 60%, а краще за 70%.

  3. Мила. Воно теж підходить для вологого прибирання житла після перехворіли на коронавірус. Росспоживнагляд також допускає обробку всіх видимих поверхонь та предметів частого контакту мильним розчином. Однак варто пам’ятати, що звичайне мило не має настільки ж сильний протимікробний ефект, що гіпохлорит натрію і спирт.

Неефективні засоби дезінфекції для рук та поверхонь

Багато хто помилково вважає, що перекисом водню можна вбити частки коронавірусу, що знаходяться на домашніх поверхнях. Однак це помилка. Як самостійний дезінфікуючий засіб 3% перекис водню використовуватися не може, оскільки неефективний у боротьбі з ковидом.

Те саме можна сказати і щодо хлоргексидину. Як монокомпонент він не призначений для нейтралізації активності SARS-COV-2. Тому його додають до етилового спирту і тільки тоді отримують дієвий антисептик, придатний для обробки рук та інших поверхонь.

Жодні народні методи (оцет, сода) не можуть дати очікуваного ефекту. Вони є антисептиками. І, обробляючи поверхні за «бабусиними рецептами», ви втрачаєте час і сили даремно.

Ще можна зустріти рекомендації щодо включення спліт-системи. Але її робота не допоможе у профілактиці хвороб. Важливе саме регулярне провітрювання приміщень, навіть узимку. Завдяки цьому ви досягнете оновлення повітря та встановлення комфортного мікроклімату, тим самим сприяючи зміцненню імунітету.

Covid-19 вплинув на всі сфери нашого життя. Хто б міг подумати, що після повернення додому ми оброблятимемо руки, продукти та телефони, під рукою завжди матимемо антисептик і дотримуватимемося інших заходів профілактики, перебуваючи у громадських місцях чи транспорті. Суворий вірус та його наслідки не дають людству розслабитись ні на секунду.

Дезінфекція квартири від коронавірусу – не така вже й складна задача. Впоратися з нею під силу кожному. Тим більше, що від цього залежить здоров’я ваших близьких та оточуючих.

Вам знадобиться:

  • маска,

  • перчатки,

  • тряпочка,

  • губка,

  • гіпохлорит натрію,

  • бензалконію хлорид,

  • спирт,

  • антисептик

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

4 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago