Дезінфекція будинку під час зимових ГРВІ

Дезифекція застуди в період зимових ГРВІ

У холодну пору року при частій зміні температурних режимів і велику кількість застуджених людей навколо захворіти досить просто. Для профілактики застуди та грипу медики рекомендують скоригувати спосіб життя, але при оздоровленні організму не слід забувати і про оздоровлення середовища, в якому він проводить багато часу. І якщо на стан робочого приміщення, громадських місць та транспорту ми вплинути здебільшого не можемо, то підготувати будинок до періоду зимової застуди великої праці не складе. Фахівці ChystoPedia розкажуть, як дезінфекція допоможе знизити ризик зараження ГРВІ.

Навіщо потрібно проводити дезінфекцію?

Про необхідність дезінфекції при грипі та застуді ми багато разів чули від лікарів, але детально про мету проведення знезаражувальних заходів розповідають далеко не всі з них.

Причиною інфекційних захворювань є віруси, які особливо активні в період міжсезоння та під час зимових відлиг. Передаються віруси за допомогою контакту людини з поверхнею, де знаходяться мікроорганізми. Хворому достатньо доторкнутися до обличчя, а потім до будь-якого предмета в будинку, щоб на ньому залишилася велика кількість вірусів, які можуть потрапити в здоровий організм.

Залежно від різновиду вірусу він може зберігати активність поза організмом людини від кількох годин за кілька днів і навіть тижнів. При провітрюванні, вологому прибиранні та дезінфекції кількість вірусів у приміщенні може бути знижена до мінімуму, що і служить профілактичним заходом, що дозволяє знизити поширення простудних захворювань.

Читайте також:  Чому повільно йде вода в унітазі

Останнім часом ВООЗ зафіксовано швидке поширення коронавірусу (2019-nCoV): більша частина хворих проживає в Китаї, проте окремі випадки зараження спостерігаються у всьому світі. Цей вірус провокує тяжкий гострий респіраторний синдром (атипова пневмонія). Інкубаційний період коливається від 2 до 10 днів, причому людина стає носієм захворювання ще до виникнення перших симптомів. Враховуючи ситуацію у світі, для власної безпеки та здоров’я своєї сім’ї приділяйте особливу увагу дезинфекції вдома.

Правила проведення дезінфекції у домашніх умовах

У клінічних установах медичний персонал у сезон грипу при дезінфекції приміщень керується спеціально розробленими для цього методичними рекомендаціями. Вдома порядок дезінфекції до сезону застуд не такий складний і може бути проведений без спеціальної підготовки.

Дезінфекція квартири схожа на генеральне прибирання, але проводиться більш ретельно і зачіпає всі предмети в приміщенні. При цьому спочатку знезараження проводиться у житлових приміщеннях, а потім у кухні та санвузлі. Під час прибирання у приміщенні не повинно бути дітей та тварин.

Порядок обробки приміщення досить простий:

  • Перед процедурою потрібно прибрати з приміщення всі предмети з тканини – штори, чохли, меблеві чохли, покривала і скатертини слід випрати, висушити і ретельно пропрасувати. М’які іграшки теж мають бути випрані.

  • Чисті речі – одяг, взуття, постільна білизна на час прибирання забираються в поліетиленові пакети, де вони не будуть схильні до агресивного впливу хімічних засобів.

  • Дотримуючись інструкцій на упаковці дезінфікуючого засобу, слід підготувати розчин, а потім обробити ним всі поверхні, включаючи стіни, стелю, підлогу та меблі. Особливу увагу слід приділити предметам, що використовуються щодня – дверні ручки, поручні сходів, комп’ютерна мишка та клавіатура, вимикачі накопичують максимальну кількість мікроорганізмів.

  • Меблі та поверхні, які неможливо вимити, слід обробити дезінфікуючим складом із пульверизатора.

  • Після знезараження поверхні необхідно промити повторно чистою водою, потім витерти насухо.

  • Після завершення прибирання приміщення має бути провітрюване.

Читайте також:  Як облаштувати кімнату у гуртожитку

Які засоби для дезінфекції підійдуть?

Вибираючи засоби для антибактеріальної та противірусної обробки поверхонь необхідно звернути увагу на кілька властивостей, які мають дезінфікуючі засоби:

  • спектр дії засобу – найефективніші допомагають позбутися бактерій, вірусів, грибків і гельмінтів,

  • •безпека для здоров’я людини та тварин,

  • можливість застосування на різних поверхнях без ризику їх ушкодження,

  • простота зберігання та зручність використання.

Більшість професійних засобів виробляється на основі хлору та його похідних – ця речовина ефективно бореться з небезпечними мікроорганізмами та легко змивається з поверхонь. Серед народних засобів нерідко використовуються перекис водню, нашатирний спирт, оцтова кислота, які теж мають антибактеріальні властивості, проте в пікові сезони інфекційних захворювань краще обійтися без народних засобів.

При проведенні дезінфекції в домашніх умовах особливо важливо пам’ятати про техніку безпеки:

  • Працюючи з хімічними засобами слід користуватися щільними гумовими рукавичками, респіратором тощо.

  • Діти та домашні тварини на час знезараження повинні залишити приміщення.

  • У приміщення, де проводиться дезінфекція, має бути забезпечений доступ свіжого повітря.

На додаток до дезінфекції поверхонь варто подумати і про знезараження повітря. Для зниження кількості вірусів у приміщенні його потрібно провітрювати кожні 4 години. Ефірні олії евкаліпта, лимона, лаванди, чайного дерева та ялиці також допоможуть позбавити квартиру від вірусів.

Ще один засіб, яким у домашніх умовах користуються досить рідко, – ультрафіолетова лампа. Проводити знезараження з її допомогою потрібно в приміщенні, де немає людей і свійських тварин, попередньо закривши меблі темною тканиною. Для видалення вірусів та бактерій лампа вмикається на 20 хвилин, після чого кімнату необхідно добре провітрити.

Читайте також:  Як позбутися плям крові?

Дезінфекція при ГРВІ повинна проводитися не лише в сезон простудних захворювань, а й у профілактичних цілях із періодичністю 1 раз на квартал. Систематична боротьба з вірусами, бактеріями та грибками знизить до мінімуму можливість захворіти в той момент, коли це потрібно найменше.

Експерти ChystoPedia довіряють дезінфікуючим властивостям універсальних гелів Domestos Ультра білий, тому цей засіб рекомендується для прибирання в період інфекцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *