Categories: У домі

Чому прибирання має бути вологим

Вологе прибирання – це процес видалення бруду та пилу в приміщенні з використанням води, дезінфікуючих та миючих засобів. І хоча цікавою цю роботу не назвеш, займатися нею все ж таки доводиться постійно. Експерти ChystoPedia розкажуть, чому необхідне регулярне вологе прибирання приміщень, і як зробити його швидко та ефективно.

Навіщо потрібне вологе прибирання у квартирі

Вологе прибирання в першу чергу проводиться з метою знищити невидимих для ока людини пилових кліщів. Ці організми чудово існують за температури повітря від 22 до 50 °С. Харчуються вони відмерлими лушпиннями шкіри і текстильним ворсом. Найбільш комфортно кліщам живеться в запилених куточках: за меблями, у книжковій шафі, на килимах. Головна небезпека їхнього існування в будинку – це провокування появи алергії. Несподівано ваші діти можуть почати скаржитися на перші неприємні симптоми: чхання, нежить, кашель, сльозотеча. Пам’ятайте, що домашній пил може призвести до астматичних нападів у дітей та дорослих.

Чому вологе прибирання приміщення краще сухого прибирання:

  • Усунення пилу.Якщо ви прибираєте її тільки сухою ганчіркою, то найдрібніші частки розлітаються, осідають і накопичуються на підлозі;

  • Звільнення від бактерій.Використання при вологому прибиранні сучасних засобів дезінфікування дозволяє знищити більшість шкідливих мікробів і небезпечних бактерій

  • Боротьба з брудом, що в’ївся.. Сухе прибирання неефективне у видаленні нальоту, жирних плям та інших складних забруднень;

  • Зволоження повітря.Рівень вологості при миття поверхонь нормалізується, повітря стає чистішим і легшим.

Не варто плутати вологе прибирання квартири з генеральною.

Остання виконується порівняно рідше – у середньому щомісяця. Поряд із поверхнями, додатково миються вікна, дверні отвори, освітлювальні прилади, батареї, ящики у шафах та інші важкодоступні місця.

Особливості та правила вологого прибирання

Перш ніж розпочати справу, необхідно підготувати весь інвентар: миючі засоби, відро для води, швабру, ганчірки або серветки. Намітьте план робіт. Обов’язково дотримуйтесь ключового правила вологого прибирання – рухатися слід від верху до низу, від найвищих ярусів шафи до підлоги.

Нашим бабусям часто доводилося вдаватися до народних рецептів очисників. Суміш соди з гірчицею використовувалася для відтирання жиру із кухонних поверхонь, посуду, плити. Щоб продезінфікувати сантехніку, позбутися бруду та розлучень, готували розчин лимонної кислоти. А оцет допомагав прибрати наліт на змішувачах та хромованих предметах.

Але зараз рутинне прибирання проходить швидше та ефективніше із сучасною побутовою хімією. Для кожної дії потрібно підібрати свій засіб. Алгоритм вологого прибирання наступний:

  1. Визволення поверхонь. Приберіть сміття, що накопичилося, розкладете речі по своїх місцях, змітите велике сміття;

  2. Вологе чищення. Пройдіть мокрою ганчіркою по всіх поверхнях. Для забруднених ділянок можна використовувати універсальні серветки Cif. Вони не залишають ворсу і не ушкоджують навіть делікатне покриття. Серветки підходять для НВЧ-печей, холодильників, сантехніки, хромованих кранів, предметів із пластику. Якщо вам звичніше формат спрею, то найкраще рішення – універсальний антибактеріальний засіб Domestos. Доместос не містить мила, тому після застосування не залишається білих розлучень. Спрей можна використовувати на металевих предметах, керамічних та пластикових поверхнях, склі та фарфорі. Щоденне прибирання кухні обов’язково має бути вологим, щоб уникнути появи застарілих бризок жиру та розмноження мікробів у зоні миття. Крем Крем Cif «Сила природи» можна використовувати і на стільниці, і на панелі.

  3. Миття скла та дзеркал. Вологі серветки Cif з нетканого полотна не залишають на поверхні ворс та подряпини. Вони легко справляються зі слідами від пальців та жировими забрудненнями.

  4. Миття підлоги. Розведіть Glorix «Цвітуча яблуня і конвалія» у пропорції 1 ковпачок на 4 літри води. Завдяки спеціальній формулі засіб має антибактеріальний ефект. Glorix не містить хлор та спирт. А після миття підлоги в кімнаті залишається легкий приємний аромат.

  5. Провітрювання. Насамкінець відкрийте вікна, щоб впустити свіжість у квартиру.

Виконувати вологе прибирання необхідно не менше одного разу на тиждень. Раз на три дні бажано повторно протирати поверхні. Особливо це стосується спекотної пори року. У кімнаті зі свіжовитими підлогами та відсутністю пилу дихається набагато легше. Якщо у квартирі проживають діти, алергіки або люди з ослабленим імунітетом, рекомендовано забиратися щодня. Такий графік дозволить легко підтримувати чистоту та мінімізувати ймовірність появи пилових кліщів.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

5 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago