Чим відмити лінолеум

Хто не має лінолеуму на дачі? Лінолеум – один з найбільш зносостійких, довговічних і недорогих матеріалів для підлоги. Як і будь-якому іншому покриттю, йому властиво швидко забруднюватися і часом позбутися бруду не так просто. Чим можна відмити лінолеум – розкажуть експерти ChystoPedia.

прибирання будинку навесні

Маючи бюджетну вартість, якісний лінолеум наділений рядом особливостей, серед яких: вологостійкість, практичність, світло- та стійкість до кольору, великий вибір колірних варіантів та ін. Всі перераховані характеристики дозволяють використовувати його як покриття практично в будь-яких приміщеннях.

Вологе прибирання покриття

Щоб матеріал служив упродовж тривалого часу, необхідно його ретельно мити. І якщо впоратися з простими забрудненнями можна за допомогою сухого прибирання, то позбутися плям, що в’їлися, допоможе тільки волога. Чим відмити лінолеум в домашніх умовах?

Наведемо кілька ефективних способів:

  1. Мильний розчин. У воду можна додати рідке чи господарське мило, миючий засіб. Ретельно протираємо підлогу розчином, а потім витираємо покриття насухо. Робиться це для того, щоб не зіпсувати верхній шар матеріалу.

  2. Оліфа. Необхідно нанести невелику кількість оліфи на ганчірку, потерти поверхню. Використовуючи цей спосіб, можна досягти відразу кількох цілей – очистити лінолеум, замаскувати невеликі потертості та подряпини, а також додати блиску. Потім рекомендується провести полірування шовковою ганчіркою.

  3. Лимонний сік. У концентрованому вигляді наноситься на забруднення, залишається на 5-10 хвилин і видаляється м’якою вологою ганчіркою. Такий спосіб ефективний усунення більшості побутових забруднень.

  4. Нашатирний спирт. Капаємо пару крапель у мильну воду, ретельно протираємо покриття.

  5. Перекис водню. Наносити її краще за нерозбавлену безпосередньо на брудні ділянки. Важливо не переборщити з пероксидом, так як він має сильні властивості, що відбілюють і, відповідно, якщо його використовувати неправильно, поверхня лінолеуму може зіпсуватися.

  6. Оцет. Потрібно додати пару столових ложок до мильного розчину чи чистої води.

  7. Спеціальний засіб для миття підлоги. З поставленим завданням добре впорається Glorix Ніжна турбота. За рахунок натуральної миючої основи засіб безпечний для дітей та тварин. Склад делікатно очистить поверхню, видалить бактерії, алергени та токсини та наповнить приміщення ненав’язливим свіжим ароматом. Glorix не потрібно змивати водою.

Читайте також:  Повільно йде вода з раковини: причини та способи вирішення

Головне правило при збиранні лінолеуму – використання м’якої ганчірки, виготовленої з мікрофібри, махри або подібних делікатних матеріалів. Також після застосування перерахованих народних способів видалення забруднень (оцту, лимонного соку, перекису водню, нашатирного спирту) рекомендується помити підлогу звичайною водою, щоб змити залишки засобів.

Які засоби не можна застосовувати для очищення лінолеуму

Незважаючи на зносостійкість, деякі продукти категорично заборонені для чищення. Це пов’язано з ймовірністю пошкодження захисного шару матеріалу. Слід уникати:

  • Лужних засобів видалення жиру. Звичайно, за один раз вони не здатні нашкодити полотну. Саме лужні розчини (стрипери) застосовуються для глибокого чищення. Про них ми поговоримо трохи згодом. Однак їх регулярне використання призведе до порушення цілісності верхнього шару. Крім того, їдкий луг може проникнути в структуру лінолеуму та пошкодити декоративний шар, відновити який буде неможливо.

  • Складів із абразивними частинками. Особливо це стосується великих включень. Вони стирають поверхню, в результаті утворюється безліч мікротріщин. У них буде проникати волога, залишки миючих розчинів та бруд. Цілісність покриття буде порушена, отже, термін служби значно скоротиться. Більше того, після збирання порошками залишаються білі розлучення, і доведеться щонайменше двічі провести вологе прибирання, щоб їх змити.

  • Засобів, основними компонентами яких є агресивні добавки.

Те саме стосується розчинників. Руйнівна дія призводить до зниження світло- та кольоростійкості покриття, втрати його естетичних властивостей.

Читайте також:  Вологе прибирання для порятунку від вірусів

Як очистити лінолеум на кухні

Багатьох цікавить питання: чим відмити лінолеум від бруду, що в’ївся, на кухні? Кухня – це улюблене місце сім’ї не тільки для сімейних вечерь та затишних розмов, але ще й приміщення, де щодня відбувається ритуал приготування їжі. Так чи інакше, при приготуванні на підлогу летять бризки олії зі сковороди, краплі миючого засобу тощо. Особливо складно видалити залишки жирних масляних слідів. Сучасні лінолеуми виготовляються з рельєфним верхнім шаром. Жир, проникаючи в рельєф, стає досить складним.

Для вирішення проблеми з плямами жиру можна скористатися гелем Domestos Свіжість Атлантики. Беремо 5 л води, додаємо 4 ковпачки гелю. Занурюємо ганчірку в розчин, що вийшов, добре віджимаємо і протираємо забруднені ділянки. Потім проводимо вологе прибирання чистою водою.

Засоби для глибокого очищення

Щоденне прибирання покриття – запорука його довговічності. Але навіть при регулярній очистці через пару-трійку років ми можемо помітити, що підлоговий матеріал втратив колишній блиск і потемнів. Причиною цього є недостатньо ретельне вологе прибирання з використанням неефективних миючих складів. Як відмити лінолеум від бруду в такому випадку?

Виявляється, все просто. Для таких цілей існують спеціальні рідини – стрипери. Виготовляються вони на основі лугу. Застосування варто обмежити до 1 разу на 2-3 роки. У такому разі можна буде не перейматися цілісністю лінолеумного настилу. Перевага стриперів – здатність видалити найскладніші забруднення.

Читайте також:  Як відмити скло до блиску?

При виборі звертаємо увагу до рівня рН. Так для синтетичного лінолеуму показник повинен перебувати в межах 10-15, а для натурального – не більше 10. Розподіл стрипера здійснюється за допомогою дискової машини у кілька етапів. Перед початком робіт необхідно перевірити покриття на сумісність із розчином. Після закінчення склад повністю змивається водою.

У лінолеуму безліч переваг, що й зробило його дуже затребуваним. Дотримуючись правил експлуатації, а також приділяючи очищенню кілька хвилин щодня, можна значно продовжити його термін експлуатації і надовго зберегти гідний зовнішній вигляд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *