Як облаштувати робоче місце у кімнаті будинку

Працювати з дому – чи не мрія багатьох офісних співробітників. Пандемія перетворила ці бажання на реальність. Але виявилося, що все не так весело та просто. Видалення вимагає не тільки великої внутрішньої самоорганізації, але й створення комфортних умов для роботи. Експерти ChystoPedia поділяться порадами, як облаштувати робоче місце вдома.

робоче місце вдома

Організація робочого місця на віддаленні

Насамперед постає питання, де це місце організувати? Безперечно, найкращий варіант – це окрема кімната. В цьому випадку ви можете облаштувати все приміщення під ваші потреби: організувати робоче місце для комп’ютера, встановити стелажі, створити зону відпочинку з невеликим диванчиком. Але такий розклад швидше виняток, ніж правило. У більшості випадків офіс доведеться організовувати в одній із житлових кімнат.

Гостиная

Щоб ваше місце вписалося в приміщення, підберіть стіл та шафи під дизайн вітальні. Зробити зонування простору можна високими стелажами. Вони одночасно будуть і перегородкою і місцем для зберігання речей.

Спальня

На відміну від інших кімнат, спальня більш відокремлене місце. Для комфортної роботи достатньо буде відгородити ліжко. Наприклад, повісити між нею та столом інтер’єрну штору або поставити доладну ширму.

Кухня

В однокімнатній квартирі виділити окремий стіл може бути непросто. Знайти собі місце можна і на кухні. Головне уникати сусідства з плитою та мийкою, щоб не зіпсувати техніку та документи. Можна замінити підвіконня на ширший, він буде вам стільницею. Або приробити до стіни відкидний столик. Якщо крім кухонного столу варіантів немає, попросіть домашніх обідати у вітальні, щоб не відволікати вас від роботи.

Читайте також:  Поради щодо звукоізоляції спальні: як досягти ідеальної тиші.

Балкон

Величезної популярності набуває переробка балкона в кабінет. Місця цілком достатньо, щоб розмістити там домашній офіс. Різноманітність світла і свіжого повітря роблять ситуацію приємнішою. Єдине, щоб працювати на балконі цілий рік, потрібно поставити товсті склопакети, утеплити стіни і зробити теплу підлогу.

Правила організації

Почати облаштування слід зі столу. Саме навколо нього і будуватиметься ваш робочий куточок. Стандартні розміри 120х60х75 см. Якщо ви плануєте лише зрідка перевіряти пошту, можна обійтися вдома невеликим робочим місцем з ноутбуком. А для повного дня за комп’ютером бажано взяти більшу стільницю. Подумайте, чи знадобиться вам оргтехніка, адже вона теж вкраде вільний простір.

Не менш важливим є крісло. Посадка має бути максимально комфортною. Правильне розташування спини, ніг та рук дозволить уникнути болів у шиї та хребті.

Хороший стілець відповідає двом критеріям:

  • Можливість регулювання висоти – ноги повинні згинатися під кутом 90° і повністю діставати підлоги;

  • Спинка має регульований нахил для підтримки спини.

У робочій зоні важливе правильне освітлення. Звичайно, краще природне світло. У разі потреби додайте лампи, настінні або підлогові світильники.

Під час робочого процесу на столі може накопичуватися гора паперів та непотрібного мотлоху. Для ефективної роботи стіл має бути вільним та чистим. Сліди чорнила, плями від чаю та кави, пил відразу дають відчуття неакуратності. Розмістіть в ящику столу універсальні серветки, що очищають Cif. Вони не дряпають поверхню і не залишають ворсинок та розлучень. При необхідності просто протріть забруднену поверхню.

Читайте також:  Алергія на плісняву

Якщо ваша робота пов’язана з великою кількістю документів, розробіть для них систему. Наприклад, поставте на стіл лоток для поточних паперів, а решту забирайте в підписані папки-реєстратори. Якщо ви плануєте повністю перейти на віддалену роботу, крім столу вам знадобляться системи зберігання. Над робочим місцем у кімнаті можна повісити полиці, а збоку поставити стелаж чи шафу. Додати особливість в оформленні офісної зони можна за допомогою плакатів, пробкової дошки з візуалізацією ваших цілей, фотографій.

Слідкуйте за мікрокліматом у квартирі. Підвищена температура повітря незмінно хилитиме вас у сон. Регулярно провітрюйте кімнату. Повітря офісу та квартири відрізняється через відмінності вентиляції приміщень. Крім того, багато працівників на віддаленні рідше виходять на вулицю, адже тепер їм не треба діставатися роботи. Свіже повітря додасть вам бадьорості та дозволить працювати ефективніше. Регулярно проводьте вологе прибирання. Це дозволить не лише позбутися пилу, а й підвищить вологість до комфортних нормативів.

Найкращий відпочинок – це зміна занять. Періодично відволікайтеся на легку гімнастику, походьте по квартирі, розслабтеся. За 15 хвилинну перерву будинку можна встигнути багато чого: прибрати безлад, завантажити пральну машину, пропилососити, прийняти душ або побути з сім’єю. Головне – не захопитися та дотримуватись робочого розкладу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *