Categories: Сім'я

Поради щодо звукоізоляції спальні: як досягти ідеальної тиші.

Живете у багатоквартирному будинку? Тоді ви, мабуть, зіткнулися із недостатньою звукоізоляцією вашого сімейного гніздечка. Особливо гостро проблема стоїть, коли йдеться про спальню, де хочеться відпочити після важкого робочого дня в ідеальній тиші. Експерти ChystoPedia розкажуть, як ізолювати спальню самостійно, а також підкажуть підбір якісних звукоізоляційних матеріалів.

Види шуму у квартирі

Вхідний шум буває двох основних різновидів, що розрізняються способом поширення: вібраційний та хвильовий. Тригером для першого може послужити як гул пральної машини, кухонної витяжки, так і дзижчання дриля, стукіт по радіатору опалення. Хвильовий шум характеризується передачею звукової хвилі повітрям. Це можуть бути розмови сусідів, їх гучний телевізор, собачий гавкіт.

Незважаючи на те, що дотримання норм звукоізоляції здійснюється ще на етапі будівництва, але, на жаль мешканців, це стосується лише фасадної частини будівлі. А ось внутрішнім стінам/перегородкам не приділяється належної уваги. Усунути цю проблему допоможе внутрішня шумоізоляція.

Її основне завдання не тільки приглушувати вхідні звуки, а й поглинати вихідний шум.

Звукоізоляція спальні у квартирі: як краще зробити?

Найкраще рішення для багатоквартирного будинку – звукоізоляція спальні на початковому етапі ремонту. Зробити це можна відразу ж на чорнове або чистове оздоблення.

Існує кілька основних способів:

  1. Каркасний. Для цього необхідно спорудити спеціальний каркас (решетування) з металевих напрямних або дерев’яних брусків з осередками для звукопоглинаючих панелей. За рахунок великої товщини споруджуваної конструкції та якісного матеріалу, можна досягти відмінного ступеня захисту. Але при цьому будьте готові, що площа спальні зменшиться на кілька десятків сантиметрів.

    Роль ізоляції може грати: мінеральна вата, пінопласт, спінений поліпропілен, навантажений вініл та ін.

  2. Безкаркасний (плаваючий). Інструкція зі спорудження такої системи не передбачає кріплення ізоляційного матеріалу (різних підкладок або пробки, скловолокна, вінілу). Він буде фіксуватися зовнішньою обробкою. Такий спосіб найбільш актуальний для статі.

  3. Який передбачає кріплення безпосередньо до стін/перегородок за допомогою клейових складів або спеціальних кріпильних елементів. Як захист використовуються рулонні та інші тонкі звукоізоляційні матеріали. Наприклад, пробка у рулонах або плитах, навантажений вініл, скловолокно. Досягти гарної ізоляції можна збільшивши товщину шару штукатурки. Кожен сантиметр знижуватиме шум на 6-8 дБ.

Ізольована спальня в однокімнатній квартирі швидко та просто

Але як бути в тому випадку, коли вже є готовий ремонт і ви не плануєте споруджувати каркас чи здійснювати глобальні переробки? На допомогу прийдуть сучасні матеріали та дизайнерські рішення. Так, унікальні звукопоглинаючі шпалери не з’їдять дорогоцінні сантиметри спальні, оскільки їхня товщина всього 3 мм. Але цієї товщини буде достатньо, щоб полотно поглинало шум. Їхній секрет криється в багатошаровій скловолоконній основі.

Ще один вид шпалер – тканинні (фетрові, джутові, шовкові). Тканина відома своїми ізоляційними властивостями. При цьому догляд за нею не вимагає застосування спеціальних інструментів та засобів. Можна просто пропилососити поверхню, а при виявленні плям скористатися універсальним спреєм Cif. Розпорошіть його на забруднення, потріть ганчіркою або губкою, а потім змийте.

Не менш сучасним рішенням стануть панелі тканини. Наші експерти радять вам зробити їх самостійно. Процес виготовлення дуже простий та досить швидкий. За основу береться лист фанери чи оргаліту. Він нарізається на елементи необхідної конфігурації. Приклади дизайну можна знайти в Інтернеті. Потім за допомогою меблевого степлера потрібно прикріпити поролон, синтепон або холкон необхідної товщини, а потім оббити тканиною. Залишається лише закріпити їхню стіну.

Звукоізоляція ванної кімнати від спальні

Насправді це дуже злободенна проблема, з якою стикається кожен другий мешканець багатоповерхового будинку. Як правило, планування квартир таке, що хоча б одна зі спалень має загальну стіну із санвузлом. Шум поточної води, злив бачка унітазу, гул пральної машини приносять деякі незручності.

Відмінний варіант вирішення проблеми – ізолювати ванну кімнату. Зробити це краще, коли приміщення ще не обкладене плиткою і всі труби знаходяться у вас на очах. Звукоізоляції підлягає підлога, стіни, стеля, стояк, сама ванна.

Обов’язково зважте, що санвузол – приміщення з підвищеною вологістю. Тому ретельно підходьте до вибору матеріалів зниження шуму. Вони мають бути вологостійкими.

Якщо площа ванної дозволяє, краще вибрати каркасний спосіб ізоляції. Як обшивка підійде вологостійкий гіпсокартон, який є також чудовим поглиначем шуму. В іншому випадку скористайтеся звукоізоляційними мембранами, що мають невелику товщину.

Для роботи зі стояком вам знадобиться віброізоляційний матеріал, яким потрібно обмотати всю трубу. А її основа заливається цементним розчином.

Щоб зменшити шум від набору води у ванну, достатньо обробити дно зовні монтажною піною. Це допоможе не тільки ізолювати чашу, а й підвищити її теплоутримуючі характеристики.

Не менш важлива якісна установка дверей у ванну кімнату. Піни під каркасом має бути багато.

Ізольовані спальні – мрія кожного домочадця. Добре, варіантів зниження інтенсивності шуму досить багато. Звукоізоляцію можна зробити як на чорнове оздоблення, так і на вже існуючу фінішну, навіть на шпалери. Головне – підібрати найбільш зручний та дієвий спосіб, що сприяє створенню ідеальної тиші.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago