Поява різних забруднень на дитячих речах – процес практично неминучий і природний. Щоб зберегти естетичний вигляд одягу, вам потрібно відразу ж випрати його. Але як бути, якщо бруд уже в’ївся у волокна тканини? Експерти ChystoPedia розкажуть, як відіпрати застарілі плями на дитячому одязі.
Найчастіші види забруднень на речах – плями від їжі, соків, дитячого харчування. Ваше головне завдання – якнайшвидше позбутися їх. Однак бувають випадки, коли жовтуваті розлучення виявляються, наприклад, на сезонному верхньому одязі, який ви витягли з шафи. Позбутися таких забруднень за допомогою звичайного прання неможливо. Саме тому дуже важливо знати, як і чим вивести застарілі плями з дитячого одягу.
Але при цьому враховуйте, що деякі речі потребують делікатного поводження. Тому обраний засіб має бути максимально щадним.
Також рекомендуємо вам дотримуватись наступних простих правил:
-
Не лінуйтеся сортувати одяг перед пранням: білі в одну купу, кольорові в іншу. Вироби зі старими плямами відсортуйте окремо, оскільки на прання потрібно більше зусиль.
-
Намагайтеся визначити, від чого саме на тій чи іншій футболці з’явилися плями. Жирні сліди відрізняються розмитими контурами, а колірного забарвлення як такого немає. Розлитий сік чи забруднення від фруктів характеризуються темними контурами. Якщо чітко відрізняється жовтуватий або коричневий колір плями, воно вже встигло сильно вбратися в тканину.
-
Вивчіть ярлики на речах. За допомогою знаків, вказаних на них, виробники одягу підказують нам, як правильно доглядати вироби (оптимальний режим прання, можливість прасування, віджимання, відбілювання тощо).
Боротьба із застарілими плямами
Зміст статті
- 1 Боротьба із застарілими плямами
- 2 Видаляємо фруктові плями
- 3 Жовті плями: топ способів їх виведення
- 4 Виводимо плями з одягу немовля
- 5 Позбавляємося плям на делікатних тканинах
- 6 Ефективний засіб для боротьби з плямами
- 7 Відбілювання речей
- 8 Які миючі засоби не можна використовувати?
- 9 При якій температурі краще прати
- 10 Вибір режиму прання
- 11 Часті питання про прання дитячого одягу
Для цього підходить популярний народний рецепт. Як основні компоненти, завдяки яким можна буде вивести стару пляму, виступають перекис водню, засіб для миття посуду та соду. Візьміть їх приблизно в однакових пропорціях, перемішайте до однорідної кашки. Потім за допомогою губки нанесіть масу на проблемні ділянки, витримайте не менше 20 хвилин, а потім ретельно прополощіть теплою водою. Якщо забруднення не відійшли, повторіть процедуру. Найчастіше у великих сім’ях кофти, штани і майки, що добре збереглися, переходять від старших дітей до молодших. У цьому випадку вивести забруднення, що в’їлися, буде ще складніше. Як же випрати дитячі речі від старих плям? Один з найдієвіших домашніх методів полягає у використанні олії. У 5 літрах теплої води розчиніть 150 грам прального порошку і налийте пару столових ложок олії. Замочіть речі на ніч. На завершення випрайте річ зручним способом.
Плями від трави хоч і не відносяться до застарілих, але позбутися їх буває дуже важко. Спробуйте натерти слід ватним диском, змоченим спиртом. Можна залишити вату на чверть години. Для більшої ефективності приготуйте оцтову пасту, змішавши компоненти 1:1. Капніть пару крапель засобу для миття посуду, нанесіть її на проблемні ділянки, витримайте 15 хвилин.
Видаляємо фруктові плями
Тактика боротьби залежатиме від того, наскільки бруд, виявлений на одязі, «свіжий». Засохлі фруктові сліди вимагають попереднього замочування. Для цього вам буде потрібна гаряча вода, в яку потрібно насипати лимонну кислоту (1 столова ложка лимонної кислоти на літр рідини). Зануріть річ у приготований розчин і залиште на півгодини чи годину. Після чого ретельно потріть плями засобом для виведення плям для дитячої білизни і зачекайте ще 20 хвилин. Після вказаного часу випрати виріб. Свіжі забруднення від фруктів та ягід не вимагають замочування. Достатньо розкласти футболки у ванній або раковині і повільно полити їх описаним вище розчином.
Зверніть увагу, вода має бути дуже гарячою, практично киплячою. Тоді сліди легко відійдуть. Але пам’ятайте, що окропом можна обробляти лише бавовняні тканини. Синтетичні, шовкові чи вовняні речі деформуються під впливом високої температури.
Коли фруктові плями встигли трохи вбратися в волокна тканини, обробіть їх бруском господарського мила або приготуйте мильну пасту. Натріть невеликий шматочок мила на тертці, додайте пару крапель води до отримання мильної кашки, а потім накладіть отриманий засіб на забруднення.
Жовті плями: топ способів їх виведення
Такі забруднення характеризуються сильним вбиранням у волокна тканини. Залишки поту, сечі, молочних продуктів на кольоровому одязі дуже помітні. Але білі футболки, шкарпетки чи колготки можуть бути безповоротно зіпсовані, якщо вчасно їх не випрати. Пропонуємо вам спробувати кілька найдієвіших народних способів:
-
Спиртовий розчин із лимонною кислотою. Змішайте компоненти в рівних пропорціях, дочекайтеся розчинення лимонної кислоти, після чого нанесіть на жовті розлучення на кілька хвилин.
-
Суміш рослинної олії, порошку і засобу для виведення плям (1:1:1). Отриманою кашкою потріть проблемні ділянки, а залишки суміші вилийте в таз із теплою водою і замочіть речі на 1-2 години.
-
Розчин борної кислоти слабкої концентрації. До 5 л теплої води влийте 2 столові ложки кислоти, замочіть брудні футболки та шкарпетки на кілька годин.
-
Перекис водню. Просочіть нею бруд, пропрасуйте праскою.
Виводимо плями з одягу немовля
Якщо ви батьки або бабуся з дідусем, то з плямами на одязі немовлят вам доводиться стикатися щодня. Молоко, молочна суміш, пюре для першого прикорму, сліди калу чи сечі. Крім того, малюки в перші місяці життя досить часто зригують, що теж спричиняє появу негарних забруднень. Наприклад, господарське мило добре справляється із залишками сечі та слідами від калу. Спочатку потрібно занурити штанці та повзунки в гарячу воду, залишивши їх до повного остигання рідини. Потім натерти їх бруском господарського мила, випрати вручну, сполоснути.
Чим відпрати плями від дитячого харчування та каш з одягу
Як вивести плями дитячого харчування з одягу? Давайте розглянемо кілька найдієвіших методів:
-
Паста з аспірину. Потовчіть 2-3 таблетки аспірину і капніть до них пару крапель води до отримання пастоподібної маси. Такий спосіб допоможе позбутися плям молока, молочної суміші та каші. Попередньо краще замочити речі у холодній воді на 1-2 години.
-
Відбілююча зубна паста/гель для миття посуду. Візьміть на замітку, що вони вирішать проблему залишків молочних продуктів на боді та сліпах.
Чим відпрати речі від плям дитячого пюре? Найкраще справляється із забрудненнями, що виникли в результаті введення першого прикорму, засоб для виведення плям.
Обов’язковою умовою є прання одягу після виконаних маніпуляцій за допомогою прального порошку з позначкою 0+. Засоб для виведення плям теж потрібен виключно для дитячої білизни.
Позбавляємося плям на делікатних тканинах
Делікатні тканини вимагають дбайливого поводження. Із забрудненнями на шовкових, атласних або шифонових тканинах відмінно впорається суміш гліцерину та нашатирю. Для її приготування візьміть столову ложку гліцерину, капніть пару крапель нашатирного спирту, обробіть брудні залишки. Найкраще залишити суміш на 15 хвилин, а потім сполоснути.
Видаляємо бруд із вовни
Вовна теж відноситься до делікатних тканин. Потрібно підібрати не тільки щадний засіб, але і врахувати, що температура води при пранні не повинна перевищувати +40 ° С. В іншому випадку тканина деформується: сяде або розтягнеться.
Як діючі компоненти вам знадобиться:
-
Гліцерин – 2 столові ложки;
-
Спирт – 1 столова ложка;
-
Вода – 1 склянка.
Змішуємо компоненти, наносимо на проблемні області, м’яко розтираємо руками, споліскуємо. На закінчення стираємо звичним способом.
Ефективний засіб для боротьби з плямами
На жаль, не всі народні методи ефективні на 100%. При цьому рецепти вимагають деяких зусиль для приготування, а також часу на замочування. Чим відпрати дитячі речі від плям жиру, томатного соку, каші, пюре та трави за лічені хвилини? Ми рекомендуємо скористатися Універсальним ультра швидким спреєм Cif. Його необхідно розпорошити на забруднення, почистити поверхню губкою або ганчіркою, а потім змити під струменем води.
Відбілювання речей
Нижня білизна та футболки/боді найбільш схильні до забруднення. Найчастіше вони вимагають відбілювання. Як безпечний розчин для відбілювання можете скористатися нашатирно-содовим розчином (в 1 літрі води розчиніть по 1 чайній ложці нашатирю та соди). Замочіть боді на 2-3 години та випрайте.
Які миючі засоби не можна використовувати?
Ретельно вивчайте склад прального засобу перед покупкою. Воно не повинно містити фосфатів, поверхнево-активних речовин, а також різних ароматів. Вони можуть бути токсичні, викликати подразнення шкіри, алергічні реакції.
Вибирайте тільки перевірені і порошки, що зарекомендували себе. Навіть якщо дитина вже не немовля, то все одно краще купувати кошти з позначкою 0+.
При якій температурі краще прати
Розібратися в цьому допоможуть ярлики на одязі. Як правило, вони містять вичерпну інформацію про те, як потрібно прати ту чи іншу річ. Якщо бирка вже зрізана, то спирайтеся на склад тканини:
-
Бавовняні речі чудово переносять температуру води до +95 ° С;
-
Синтетичні тканини – до +60 ° С;
-
Лляні – до +90 ° С;
-
Делікатний шовк, шерсть, атлас краще прати за температури води не вище +40°С.
Вибір режиму прання
Інформація про відповідний режим прання також міститься на ярликах (рекомендації залежать від складу тканини). Сучасні пральні машини містять безліч програм, завдяки чому ви легко виберете потрібну. Наприклад, речі для немовлят найчастіше виготовляються з бавовняних тканин. Ваша пральна машина з великою ймовірністю має функцію «Дитячі речі» або «Бавовна».
Наші експерти розповіли вам, чим відпрати свіжі та старі плями на дитячому одязі. Усі вони безпечні для дитячої шкіри. Підберіть найбільш зручний та швидкий спосіб. Тоді прання речей не викликатиме неприємних емоцій.
Часті питання про прання дитячого одягу
Як вивести плями від дитячого харчування?
Для таких випадків ми рекомендуємо використовувати Універсальний Ультра швидкий спрей Cif. Розпорошіть засіб на плями, почистіть одяг за допомогою губки або відрізу тканини, а потім сполосніть дитячі речі і випрати їх звичним способом.
Як випрати плями каші з дитячих речей?
Плями від каші досить швидко відходять від волокон тканини. Про способи боротьби з плямами від каші та дитячих пюре ви можете прочитати у нашій статті.
Чим відпрати плями з дитячого одягу?
Випрати плями з дитячого одягу можна як народними засобами, так і за допомогою сучасних засобів. Наші експерти розповіли про них у статті.