Categories: Сім'я

Головні помилки при проектуванні кухні

Кухня – це місце, де ми проводимо більшу частину домашнього часу. І воно не обмежується лише приготуванням і прийомом їжі. Іноді кімната стає і вітальнею, і робочим кабінетом. Правильне зонування та продумана конструкція гарнітура допоможуть почуватися комфортно навіть у невеликому просторі. Експерти ChystoPedia поділяться порадами, як уникнути помилок при проектуванні кухні.

Основні помилки при проектуванні кухні

Затишна кухня може стати справжнім приводом для гордості господарів. Сьогодні вже не рідкість вдаватися до послуг дизайнера інтер’єру. Грамотне проектування зробить приміщення зручним та комфортним, а також позбавить необхідності нового ремонту на 10–15 років.

Якщо ж ви взялися за проектування самостійно, слід врахувати типові недоліки, які щодня будуть доставляти дискомфорт і давати відчуття незадоволеності будинком. Основні помилки, що часто зустрічаються:

  • Ручки меблів, що сильно виступають. По-перше, ви на них періодично натикатиметеся. По-друге, за певних конструкцій вони можуть заважати відкриттю. Наприклад, якщо шафка знаходиться у кутку;

  • Стільниця, виготовлена з натурального мармуру. Дорогий та презентабельний матеріал відрізняється пористою структурою. Забруднення міцно осідають на поверхні, їх проблематично відмити. Тому якщо ви не готові щодня приділяти час ретельному прибиранню, експерти радять замінити мармурові елементи гранітними або виконаними зі штучного каменю;

  • Надмірно велика площа робочих поверхонь. На просторій кухні власники мимоволі хочуть встановити тумби гарнітура у довгий ряд уздовж стіни. Через війну доводиться долати значні дистанції, пересуваючись у межах «робочого трикутника» (місце зберігання продуктів, плита, мийка). Якщо кухня велика, дизайнери радять вибирати острів, півострів чи гарнітур П-подібної форми;

  • Навісні шафи кріпляться лише до капітальної стіни. Перегородки з гіпсокартону не підходять для цього.

Глянцеві фасади чи матові? Такий вибір обов’язково постає під час замовлення кухні. Багато хто відмовляється від глянцю, побоюючись жирних слідів та відбитків. Меблі з блискучою поверхнею виглядають ефектно, але потребують постійного догляду. Універсальний та бюджетний засіб для фасадів – мильний розчин. Господарське мило дрібно натирають і додають у теплу воду. Рідину перемішують до однорідного стану і злегка спінюють. Змочіть ганчірку в розчині та протріть забруднення. Після цього видаліть зайву вологу. З CIF Сила природи для кухні вам не доведеться витрачати багато часу на миття кухні. Розпиліть спрей на поверхню, зачекайте кілька секунд і протріть ганчіркою. Засіб повністю видалить бруд і не залишить по собі розлучень!

Інші недоліки дизайну, що часто зустрічаються – недостатня кількість або невідповідне розташування розеток, незручна у використанні кутова мийка, потужність витяжки, невідповідна площі кімнати.

Величезне значення має освітлення. Продумане підсвічування забезпечить зручність під час готування та додасть затишку обідній зоні.

Поширені помилки при проектуванні кухні у «хрущовці»

Розмір кухні в “хрущовці” варіюється від 4,5 до 6,2 м2. Кімната, як правило, квадратна. Місце на стіні займає газова колонка. Частково компенсувати незручності малої площі вийде, якщо замість підвіконня встановити додаткову стільницю, яка візьме він функції робочої зони.

Намагайтеся уникати відкритих полиць. У разі обмеженого простору можуть надавати приміщенню захаращений вид. Часто зустрічається помилка – надлишок декору. Статуетки, сухоцвіти, вазочки, фото в рамках – речі, без яких неважко обійтися маленькою кухнею. Забравши непотрібні елементи, ви здивуєтеся, наскільки візуально збільшилася площа кімнати. Краще віддати перевагу оригінальному кухонному текстилю і красивому посуду, живим рослинам, настінному годиннику.

Матова натяжна стеля з точковими світильниками візуально розширить простір. А ось єдина люстра по центру не дасть вам якісного освітлення.

Приберіть із вікон щільні, довгі штори з багатошаровим драпіруванням. Дизайнери радять легкі, повітряні полотна, тюль або жалюзі.

Як краще розмістити меблі на кухні?

Меблювання кухні вибудовується в першу чергу навколо плити, раковини та холодильника. Щоб правильно організувати робочий простір, скористайтеся такими порадами:

  1. Лінійний гарнітур. На вузькій кухні меблі практично завжди збудовані в лінійку. Це незручно тим, що доводиться бігати між холодильником та мийкою, які, як правило, розташовані на різних кінцях. Якщо немає можливості змінити це планування, можна просто поміняти місцями плиту та холодильник. Але тоді він візуально розділятиме кухню. Також можна погодити перенесення миття до центру зони;

  2. Робочий трикутник. В ідеалі плита, холодильник та мийка мають бути вершинами рівностороннього трикутника;

  3. Відмовтеся від ящиків під стільницею на користь висувних полиць. Вони забезпечать більш зручний доступ до предметів, що зберігаються у глибині.

  4. Настінні шафи краще робити на замовлення, щоб вони висотою діставали до стелі;

  5. Хороша місткість у шаф-пеналів. На нижніх і середніх полицях розмістіть речі, які необхідні щодня, а вище рідкісного використання.

  6. Мінімальний прохід між кухонним гарнітуром та обідньою групою – 60-70 см;

  7. Стіл можна розмістити:

  • Біля вікна. Часто його обігрують як продовження підвіконня. Такий варіант найкраще для кухонь більше 7 квадратів з розташуванням меблів в один ряд, в 2 ряди або у вигляді літери Р;

  • Посередині. Підійде лише для великого приміщення;

  • У кутку – для маленьких кухонь;

  • Біля стіни. Відмінний варіант для вузької кімнати. Якщо площа невелика, можна підібрати доладну модель.

Грамотно розмістити кухонні меблі з урахуванням ергономіки та безпеки може бути нелегко. Але якщо накреслити план, продумати розташування предметів, враховуючи їх розмір, розглянути кілька варіантів, завдання, як краще спроектувати кухню, стане куди простіше. Правильне розташування допоможе організувати комфортний простір для ваших кулінарних експериментів і створить атмосферу затишку.

admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

21 годину ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

2 дні ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

3 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

4 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

5 днів ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

6 днів ago