Зберігання велосипеда: як зберігати у маленькій квартирі

Ви придбали двоколісного друга? Тоді питання: як і де зберігати велосипед у маленькій квартирі, напевно, є для вас актуальним. Такий транспорт може завдавати незручностей, якщо розмістити його в невідповідному місці. Експерти ChystoPedia розкажуть про найбільш зручні та правильні способи зберігання велосипеда в квартирі.

JA Bike

Як компактно зберігати велосипед удома: зберігання в розібраному вигляді

Щоб улюблений транспорт не припадав пилом у кутку і не займав багато місця, рекомендується його розібрати. Такий спосіб є оптимальним для сезонного зберігання. Деталі складіть у чохли або мішки.

Бруд від велосипеда

Перед тим, як розібрати велосипед, ретельно очистіть його від скупчення бруду. Досягти ідеальної чистоти допоможе універсальний спрей Cif. Розпиліть його на раму, поверхню керма, зачекайте кілька секунд, а потім заберіть залишки ганчіркою. Обов’язково дайте всім елементам просохнути, а потім змастіть маслом ланцюг, гальмівні та інші деталі.

Добре, коли зберігання велосипеда здійснюється в коморі або вбиральні, якщо такі є в квартирі. Немає комори? Не біда. Звільніть місце у шафі, сховайте розібрані деталі під диван, заберіть за штору.

Читайте також:  6 порад, як уберегти людей похилого віку від коронавірусу

Вертикальне зберігання велосипеда будинку

На жаль, не всім виходить знайти вільний куточок або шафа для велосипеда в квартирі. Тоді давайте задіємо стіни. Такий спосіб підходить для нерозібраного на деталі транспорту.

Існують різні способи кріплення для такого виду зберігання: гачки, гвоздики, полички. При цьому велосипед може підвішуватися як за колесо, так і за раму паралельно або перпендикулярно до стіни.

Вибираючи кріплення, вчіть, що воно має витримувати масу, що перевищує вагу самого велосипеда на 5 кг.

Їзда на велосипеді

Спеціальна система зберігання велосипеда для вертикальної підвіски у квартирі

У магазинах спорттоварів можуть запропонувати спеціальну систему для підвісу. Вона складається з настінної монтажної смуги (стрічки), яка кріпиться до стіни, та гака-підвісу. Останній потрібний для фіксації одного з коліс.

Монтажна стрічка досить широка, тому поруч можна повісити ще кілька гаків і розмістити інший спортивний інвентар.

Будь-який із перерахованих вертикальних способів зберігання велосипедів може бути використаний не тільки в квартирі, а й на стіні в коридорі. Головне – зняти деталі, щоб вони не заважали сусідам.

Горизонтальний утримувач

Він також кріпиться на стіну. Плюс такого власника – у можливості підвішувати кілька велосипедів. Щоб не подряпати фарбу, кріплення покриваються спеціальним прогумованим м’яким матеріалом. Зручно й те, що власники складаються.

Якщо планується сезонне зберігання, то для зручності можна зняти кермо та педалі.

Читайте також:  Правила проведення дезінфекції у школі |Відмінності збирання та дезінфекції

Під збиранням мається на увазі очищення від пилу, видимого сміття та бруду. Для цього використовують миючий засіб або мило та воду. Поточне збирання може і не вбивати всі бактерії, але все-таки зменшує ризик швидкого поширення інфекцій.

У процесі дезінфекції відбувається знищення на шкільних поверхнях збудників (мікробів, бактерій, вірусів), здатних завдати шкоди здоров'ю. Очищення проводять після базового прибирання відповідно до стандартів санітарно-епідеміологічних вимог та приписів органів охорони здоров'я.

Дезінфекцію здійснюють за допомогою хімічних засобів із доведеною антимікробною ефективністю. Серед них універсальний гель Domestos, де діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Domestos реалізує глобальну програму «Чистіше за туалети – яскравіше майбутнє». Під час ініціативи компанія ремонтує шкільні туалети, роблячи їх чистими та безпечними. Також ведеться просвітницька робота з персоналом та дітьми. Важливо донести до кожного, наскільки цінна особиста гігієна школярів. Життя людини можна зробити набагато комфортніше, всього лише впорядкуючи туалетні кімнати. Одна з цілей плану Domestos – зробити доступним чистий туалет для 25 мільйонів людей у всьому світі.

Хто має проводити дезінфекцію кабінетів у школі

Будь-який навчальний заклад є місцем, де люди знаходяться тривалий час у закритому просторі. Це сприяє поширенню вірусів та інфекцій. Саме тому часто учні хворіють цілими паралелями, а школи закривають на карантин.

Загальноосвітні установи відповідальні як за викладання, а й здорове середовище під час навчання. З огляду на велику площу для прибирання наймають спеціальних людей. На жаль, у деяких закладах і нині трапляються примусові прибирання силами учнів. Одна справа, коли це виховний момент і має епізодичний характер, а інша, коли школярі постійно що-небудь відмивають і очищають.

Діти ніколи не повинні самостійно використовувати будь-які хімзасоби для дезінфекції. Кожен з нас має індивідуальні особливості імунної системи. Якщо одна дитина випадково бризне на руки побутову хімію, і з нею нічого не станеться, то для іншого це може спричинити сильну алергію. Поточну дезінфекцію у школах проводять лише силами прибиральників, які мають спеціальну підготовку, або спеціалістами СЕС.

Інструкція процесу прибирання та дезінфекції приміщень у школах ґрунтується на СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов та організації навчання у загальноосвітніх закладах».

Правила дезінфекції у школі

У класах та інших додаткових приміщеннях збирання проводять щодня після закінчення уроків без присутності учнів. При цьому вікна та фрамуги повинні бути відкриті для провітрювання.

Допустимо застосовувати лише ті миючі та дезінфікуючі засоби, які дозволені для використання у дитячих закладах. Строго повинна дотримуватися інструкція із застосування. Дезрозчини готуються в туалетних кімнатах тільки перед прибиранням. Усі хімічні засоби зберігаються у місці, недоступному для учнів.

Якщо на поверхні немає видимого бруду, можна застосовувати універсальні продукти. Вони одночасно мають і очищаючі, і дезінфікуючі властивості. Слід ознайомитись з інструкцією. Як правило, для дезінфекції необхідно нанести засіб на поверхню на певний проміжок часу.

Щоденне поточне прибирання туалетів, душових, буфетів проводиться із застосуванням деззасобів незалежно від наявності епідемій. Дверні ручки, контактні елементи зливних бачків миють мильним розчином. Раковини, унітази та сидіння на них чистяться в обов'язковому порядку. Дезінфекція санітарно-технічного обладнання проводиться згідно з режимом бактеріальних інфекцій.

Генеральне прибирання організується щонайменше раз на місяць. Очищаються всі поверхні та навчальні меблі. Слід приділити увагу тим областям, які не піддаються щоденному прибиранню: освітлювальні прилади, ділянки за батареями. Миття вікон проводиться двічі на рік.

Весь інвентар для прибирання повинен мати спеціальне маркування і бути закріпленим за приміщеннями. Так на інструмент для санвузлів (відра, швабри, ганчірки) наносять червону відмітку і зберігають його окремо від інших.

Після збирання інвентар миють із засобами для чищення, попестить під проточною водою і сушать.

Проведення дезінфекції у школі – це необхідних заходів для стримування поширення інфекцій. Тому важливо робити її якісно та відповідально.

Дівчина на велосипеді

Ідеї зберігання велосипеда у квартирі

Варіантів розміщення досить багато: є з чого вибрати. Навіть необов’язково купувати спеціальні кріплення. Ось пара пристосувань, які легко зробити своїми руками:

  • Сталеві гаки. Прикріпіть їх до стіни на зручній висоті. На рівні розташування коліс передбачте спеціальні упори, щоб не забруднити стіну.

  • Саморобні упори та тримачі. Упори для коліс виготовляються з металевого профілю, який можна купити в будівельному магазині. Як тримач для рами підійдуть кріпильні стропи з фастексом.

  • Полиці. За основу можна взяти фанеру, метал або інший матеріал. Колір підбирайте, спираючись на інтер’єр приміщення, в якому розміщуватиметься транспорт.

Велосипед

Ще кілька способів

Наприклад, стійка для зберігання велосипеда. Вона є своєрідною підлоговою «вішалкою». Матеріалом виготовлення є метал або дерево. Конструкція виходить громіздкою, тому краще підійде для зберігання в гаражі або великій коморі.

Щоб система була стабільною, її краще закріпити на стіні. Якщо у вас в сім’ї кілька велосипедів, то така конструкція буде доречною.

Бажаєте оригінально розмістити свій транспорт? Тоді зверніть увагу на стельові тримачі. Вони кріпляться прямо під стелю. Такий спосіб підійде і для комори, і для житлової кімнати, якщо вас не збентежить велосипед, що висить над головою.

Підвал багатоквартирного будинку

Часто підвальні приміщення багатоквартирних будинків використовуються як місця для зберігання предметів або інвентарю, який використовується сезонно. Щоб мати доступ до підвалу, потрібно звернутися до компанії з проханням піти назустріч і видати ключ від приміщення.

Тільки врахуйте, що такі приміщення характеризуються підвищеною вологістю. Взимку там досить холодно, деталі велосипеда можуть покриватись інеєм або льодом, а потім відтавати. Від таких перепадів температури техніка почне іржавіти.

Компанія на велосипедах

Платне сезонне зберігання велосипеда

Це дуже зручно, якщо місця для велосипеда у квартирі не знайшлося. Ви привозите свій транспорт, укладаєте договір, вибираєте відповідний тарифний план. Вибір тарифу залежить від того, на який час ви плануєте залишити велосипед, а також від супутніх послуг. Наприклад, можна зробити технічне обслуговування, помити, відремонтувати, підфарбувати. Потім оплачуєте послугу та передаєте транспорт компанії.

Читайте також:  Як заощаджувати воду

Чи можна зберігати на балконі?

Якщо балкон утеплений, у ньому підтримується стала позитивна температура, відсутні різкі температурні стрибки, то відповідь однозначно так.

На незаскленій лоджії робити це небажано через попадання туди атмосферних опадів. Температура буде такою ж непостійною, як і в підвалі.

Електровелосипед в жодному разі не можна зберігати на неутепленому балконі. Через низькі температури літієвий акумулятор може швидко вийти з ладу.

Тому, коли питання зберігання залізного коня стоїть гостро, краще облаштувати для нього теплий будинок на лоджії, але попередньо утепливши її.

При виборі варіанта зберігання велосипеда у маленькій квартирі врахуйте частоту використання улюбленого транспорту. Якщо катаєтеся часто, навіть у холоди, то оптимальний варіант – передбачити підвіси у коридорі чи передпокої. Для сезонного зберігання можна не полінуватися та розібрати велосипед. Головне – ваша зручність, а місце завжди знайдеться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *