Дезінфекція у дитячому садку

У червні 2020 року Україна була затверджена правилами, за якими мають працювати дошкільні заклади в умовах поширення коронавірусу. Експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно має забезпечуватись дезінфекція приміщень у дитячому садку, і на що звернути увагу батькам.

Дезінфекція у дитячому садку

Загальні вимоги щодо попередження коронавірусу до ДОП

Щоб запобігти поширенню COVID-19 та створити безпечне середовище для дітей, ДОП зобов’язані проводити:

  1. Щоденний вимір температури. Особи з результатом, що перевищує 37,1 ° С, записуються в спеціальний журнал обліку;

  2. Ізоляцію осіб із симптомами інфекцій до приїзду батьків чи швидкої допомоги. Діти повинні знаходитися окремо від дорослих. Після закінчення лікування та карантину вихованці приймаються до дитячого садка лише з довідкою від лікаря;

  3. Протиепідемічні заходи.

Зупинимося на останніх докладніше. Щодня перед прийомом дітей здійснюється проведення дезінфекції у ДОП. Прибирання з дезінфікуючими засобами обробки піддаються всі поверхні та решітки вентиляції. У туалетних кімнатах обов’язково наявність антисептика та мила для гігієни рук.

Також різні відомства рекомендують проводити знезараження повітря та провітрювання згідно з встановленим графіком.

Співробітники дитячого садка, які займаються готуванням та роздачею їжі, повинні працювати в масках та рукавичках. Їхня заміна за правилами відбувається кожні 3 год. Миття посуду проводиться у посудомийних машинах на програмі з максимальною температурою. Якщо обладнання відсутнє і миють тарілки вручну, необхідна дезінфекція посуду в дитячому садку. Чашки, тарілки, прилади занурюють у дезінфікуючий розчин (температура 40 ° С). Після миття їх переміщають наступну ємність і полоскають під водою 65°С. Сушіння відбувається на спеціальних підставках. Також, як варіант, дітям може бути запропонований одноразовий посуд.

Читайте також:  Профілактика вірусів у дітей: 7 способів захистити дитину від коронавірусу

Функціонування басейнів при садку дозволено, але із суворим дотриманням встановленого розкладу. Після кожної групи приміщення, туалети, роздягальня дезінфікуються.

У дошкільному закладі потрібно дотримуватися групової ізоляції. Під час занять, у тому числі прогулянок на свіжому повітрі, діти не повинні перетинатись з іншими вихованцями. У музичному та спортивному залі роблять вологе прибирання після кожного уроку.

Усі вимоги залишаються актуальними до 1 січня 2021 року.

Засоби для проведення дезінфекції групи в дитячому садку

Для проведення дезінфекції у дитячому садку при коронавірусі можна застосовувати універсальний гель Domestos. Сучасна формула на основі гіпохлориту натрію справляється зі знищенням до 100% відомих бактерій. Гель можна використовувати в розведеному та нерозбавленому вигляді, залежно від цілей застосування.

У концентрованій формі гель наносять на:

  • Унітази – достатньо 15 хвилин для знищення бактерій, вірусів та грибків;

  • Раковини – невелика кількість капають на губку, розподіляють по сантехніці та залишають на 5 хвилин;

  • Сливи – Domestos заливають на 15 хвилин.

Обробку поверхонь слід робити розведеним розчином Domestos (4 ковпачки на 5 літрів води). Дезінфекцію іграшок у дитячому садку можна проводити тим самим розчином. Миття виробляють щодня наприкінці робочого часу. Після іграшки обполіскують проточною водою та сушать на повітрі. Одяг ляльок стирають і гладять гарячою праскою.

Дозволено використання Domestos на кухнях дитячих садків. У 3 л води розвести 2 ковпачки гелю. У цьому розчині можна замочувати губки та ганчірки для миття посуду.

Читайте також:  Головні помилки при проектуванні кухні

Якщо батьки помітили, що дезінфекція в дитячому садку проводиться з порушеннями, вони можуть звернутися з претензією до завідувачки, а також до районного відділу освіти та вищих інстанцій, які відповідають за нагляд у сфері захисту прав споживачів та благополуччя людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *