Categories: Сім'я

Дезінфекція дитячих іграшок

Діти дуже люблять іграшки і не здогадуються, що на різнокольорових кубиках чи ляльках можуть накопичуватись небезпечні мікроби та пилові кліщі. Прості дії допоможуть убезпечити свою дитину, знизити ризик поширення кишкових інфекцій та вірусів. Експерти ChystoPedia описали найбільш ефективні та нешкідливі способи дезінфекції дитячих іграшок у домашніх умовах.

Популярні способи дезінфекції

Регулярна дезінфекція дитячих іграшок – це один із основних батьківських обов’язків. Для очищення та ефективного видалення мікробів підійдуть водні розчини з додаванням спирту або оцту, спеціальні засоби для чищення, кип’ятіння.

Тверді пластмасові вироби можна занурювати у киплячу воду для отримання антибактеріального ефекту. Особливо цей спосіб хороший для прорізувачів і брязкальця, які дитина часто тягне до рота.

Правильна послідовність дій:

  1. Нагрійте воду у глибокій каструлі.

  2. Відразу після закипання помістіть у воду вибрані іграшки на 10 хвилин.

  3. Потім витягніть, якісно просушіть та остудіть їх перед тим, як повернути дитині.

При використанні кип’ятіння для дезінфекції обов’язково перевіряйте всі іграшки наприкінці процедури. Це дасть впевненість, що на них не з’явилося жодних пошкоджень, які можуть загрожувати здоров’ю та безпеці малюка. Звертайте увагу на етикетку іграшки – якщо в її складі є пластик, кип’ятіння іграшки настійно не рекомендується.

Чим промити дитячі іграшки для дезінфекції, якщо їх не можна кип’ятити?

Такі іграшки слід ретельно відмити гарячою водою із застосуванням засобу для миття посуду, а потім повторно обполоснути.

Як альтернативний варіант можна використовувати розчин для дезінфекції дитячих іграшок на основі спирту. Для цього змішайте в рівних пропорціях медичний спирт та звичайну воду, налийте отриманий розчин у пляшку з розпилювачем. Потім обробіть усі приготовані іграшки та залиште їх просохнути на 15 хвилин.

Однак спирт має неприємний різкий запах, який може залишитися на іграшці після висихання. Експерти ChystoPedia рекомендують мити іграшки від бруду для дезінфекції засобами Glorix, які абсолютно безпечні, відмінно очищають іграшки від бруду та пилу та видаляють небезпечні мікроби без шкоди для дитини. Необхідно розвести 4 ковпачки засобу на 1 літр теплої води і добре випрати іграшку. Після чого залишити її в розчині на кілька годин для досягнення дезінфікуючого ефекту.

Тверді іграшки також можна очистити в посудомийній машині. Для цього розмістіть їх на верхній стійці всередині посудомийної машини та встановіть температуру миття в 70 градусів або вище.

Ігровий стіл та інші поверхні, з якими взаємодіє дитина, варто протирати антибактеріальними серветками. Вони відмінно видаляють всілякі забруднення в дитячій кімнаті та забезпечують дезінфікуючий ефект.

Плюшевих друзів малюка можна прати у звичайній машинці, якщо це передбачено в інструкції (зазвичай такі рекомендації можна побачити на спеціальному ярличку).

Читайте також: Правила проведення дезінфекції у школі |Відмінності збирання та дезінфекції

Під збиранням мається на увазі очищення від пилу, видимого сміття та бруду. Для цього використовують миючий засіб або мило та воду. Поточне збирання може і не вбивати всі бактерії, але все-таки зменшує ризик швидкого поширення інфекцій.

У процесі дезінфекції відбувається знищення на шкільних поверхнях збудників (мікробів, бактерій, вірусів), здатних завдати шкоди здоров'ю. Очищення проводять після базового прибирання відповідно до стандартів санітарно-епідеміологічних вимог та приписів органів охорони здоров'я.

Дезінфекцію здійснюють за допомогою хімічних засобів із доведеною антимікробною ефективністю. Серед них універсальний гель Domestos, де діючою речовиною є гіпохлорит натрію. Domestos реалізує глобальну програму «Чистіше за туалети – яскравіше майбутнє». Під час ініціативи компанія ремонтує шкільні туалети, роблячи їх чистими та безпечними. Також ведеться просвітницька робота з персоналом та дітьми. Важливо донести до кожного, наскільки цінна особиста гігієна школярів. Життя людини можна зробити набагато комфортніше, всього лише впорядкуючи туалетні кімнати. Одна з цілей плану Domestos – зробити доступним чистий туалет для 25 мільйонів людей у всьому світі.

Хто має проводити дезінфекцію кабінетів у школі

Будь-який навчальний заклад є місцем, де люди знаходяться тривалий час у закритому просторі. Це сприяє поширенню вірусів та інфекцій. Саме тому часто учні хворіють цілими паралелями, а школи закривають на карантин.

Загальноосвітні установи відповідальні як за викладання, а й здорове середовище під час навчання. З огляду на велику площу для прибирання наймають спеціальних людей. На жаль, у деяких закладах і нині трапляються примусові прибирання силами учнів. Одна справа, коли це виховний момент і має епізодичний характер, а інша, коли школярі постійно що-небудь відмивають і очищають.

Діти ніколи не повинні самостійно використовувати будь-які хімзасоби для дезінфекції. Кожен з нас має індивідуальні особливості імунної системи. Якщо одна дитина випадково бризне на руки побутову хімію, і з нею нічого не станеться, то для іншого це може спричинити сильну алергію. Поточну дезінфекцію у школах проводять лише силами прибиральників, які мають спеціальну підготовку, або спеціалістами СЕС.

Інструкція процесу прибирання та дезінфекції приміщень у школах ґрунтується на СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов та організації навчання у загальноосвітніх закладах».

Правила дезінфекції у школі

У класах та інших додаткових приміщеннях збирання проводять щодня після закінчення уроків без присутності учнів. При цьому вікна та фрамуги повинні бути відкриті для провітрювання.

Допустимо застосовувати лише ті миючі та дезінфікуючі засоби, які дозволені для використання у дитячих закладах. Строго повинна дотримуватися інструкція із застосування. Дезрозчини готуються в туалетних кімнатах тільки перед прибиранням. Усі хімічні засоби зберігаються у місці, недоступному для учнів.

Якщо на поверхні немає видимого бруду, можна застосовувати універсальні продукти. Вони одночасно мають і очищаючі, і дезінфікуючі властивості. Слід ознайомитись з інструкцією. Як правило, для дезінфекції необхідно нанести засіб на поверхню на певний проміжок часу.

Щоденне поточне прибирання туалетів, душових, буфетів проводиться із застосуванням деззасобів незалежно від наявності епідемій. Дверні ручки, контактні елементи зливних бачків миють мильним розчином. Раковини, унітази та сидіння на них чистяться в обов'язковому порядку. Дезінфекція санітарно-технічного обладнання проводиться згідно з режимом бактеріальних інфекцій.

Генеральне прибирання організується щонайменше раз на місяць. Очищаються всі поверхні та навчальні меблі. Слід приділити увагу тим областям, які не піддаються щоденному прибиранню: освітлювальні прилади, ділянки за батареями. Миття вікон проводиться двічі на рік.

Весь інвентар для прибирання повинен мати спеціальне маркування і бути закріпленим за приміщеннями. Так на інструмент для санвузлів (відра, швабри, ганчірки) наносять червону відмітку і зберігають його окремо від інших.

Після збирання інвентар миють із засобами для чищення, попестить під проточною водою і сушать.

Проведення дезінфекції у школі – це необхідних заходів для стримування поширення інфекцій. Тому важливо робити її якісно та відповідально.

Які м’які іграшки заборонено прати:

  • музичні (незнімний звуковий модуль);

  • крихкі, ручної роботи;

  • з приклеєними деталями (наприклад, з паєтками та іншими декоративними елементами);

  • якщо в іграшці використані інші варіанти наповнювачів, крім поліефірних волокон (наприклад, кульки піни, тирсу тощо).

Для прання візьміть будь-яку наволочку на гудзиках або блискавці і складіть всередину всі м’які іграшки, що підходять, потім помістіть їх всередину пральної машини. Використовуйте універсальний засіб без запаху. Для швидкого сушіння активуйте спеціальну функцію віджиму на 1000 оборотів, після неї іграшки швидко досохнуть у кімнаті або на свіжому повітрі.

Підказки з дезінфекції

Щоб якісно очистити іграшки для повної безпеки дитини – варто дотримуватись деяких правил:

  1. Під час чищення використовуйте одноразові серветки або окрему губку, яка буде призначена саме для іграшок. Кухонні губки можуть накопичувати бактерії та сліди миючих засобів, тому їх не варто використовувати.

  2. Обов’язково очищайте всі іграшки, які впали на підлогу/асфальт за допомогою спеціальних антибактеріальних серветок.

  3. Правильно організуйте процес дезінфекції. Намагайтеся обробляти іграшки невеликими партіями, щоб дитині було чим пограти під час прибирання.

  4. Застосовуйте перевірені засоби для чищення від відомих брендів.

  5. Відмовтеся від кип’ятіння гумових та пластикових іграшок – висока температура може спровокувати пошкодження або потемніння цього матеріалу.

  6. Обов’язково зливайте всю рідину з іграшок, призначених для купання. Будь-яка залишкова волога може стати живильним середовищем для розвитку цвілі та розмноження бактерій.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago