Як відмити пральну машину

Пральна машинка дбає про чистоту нашого одягу, але при цьому сама неминуче забруднюється. Розповідаємо, як відмити пральну машину всередині та зовні, щоб побутова техніка краще справлялася з покладеними завданнями та служила довше.

Як позбутися мух

Чому важливо вчасно мити пральну машину

Важко уявити сучасне життя без пральної машини. Кожну річ — від шкарпеток до постільної білизни — довелося б випрати вручну. Це не тільки довго і трудомістко, але завдає маси незручностей. Одяг із забрудненнями, що в’їлися, потрібно замочувати в тазику або ванні з розчином порошку. Потім довго терти, не шкодуючи манікюр і намагаючись не пропустити жодної цятки. Зрештою, щоб віджати зайву воду, доведеться докласти неабияку м’язову силу.

Пральна машина бере всю роботу на себе. Достатньо вибрати режим, натиснути кнопку і через годину-півтори дістати чистий, вичавлений одяг з барабана. Але в процесі прання всередині машини накопичується бруд: катишки та ворсинки з білизни, забуті в кишенях предмети, солі та іржа з водопровідної води, залишки миючих засобів. Згодом вони призводять до появи неприємного запаху, плісняви, засмічення та поломки механізму. Робити техніку складніше і дорожче, ніж відмити пральну машину всередині своїми силами.

Мийте пральну машину щонайменше раз на місяць, щоб довше підтримувати її у відмінному робочому стані.

Як відмити пральну машину від бруду

Насамперед потрібно відключити побутову техніку з розетки! Дотримуйтесь запобіжних заходів: вивчіть інструкцію до миючих засобів, при необхідності скористайтесь гумовими рукавичками та забезпечте провітрювання приміщення. Чищення пральної машини краще починати з відсіку для порошку. Залишки миючих засобів та кондиціонерів для білизни з часом утворюють на сітці товстий шар нальоту.

  1. Вийміть сіточку для пральних засобів з пральної машини;

  2. Замочіть на 10-15 хвилин у ємності з розведеним миючим засобом. Протріть стару зубну щітку. Ополосніть чистою водою;

  3. Деякі контейнери для порошку передбачають очищення посудомийної машини (це вказано в інструкції). Помістіть сіточку у верхній відсік посудомийки та увімкніть режим миття у гарячій воді;

  4. Дайте контейнер повністю висохнути і поверніть на місце в пральній машині.

Читайте також:  Алергія на пральний порошок

Очищаємо фільтри пральної машини

Іноді кожен із нас забуває перевірити вміст кишень перед пранням. Монети, чеки, жувальні гумки, іграшки та різні дрібниці не зникають безвісти. Вони збираються разом з ворсом, нитками, волоссям та іншим сміттям у спеціальному фільтрі. Він захищає насос машини від сторонніх предметів, що потрапили в бак.

  1. Вивчіть інструкцію до пральної машини, щоб визначити місце розташування фільтра. Зазвичай він знаходиться в нижній частині машинки і його можна легко витягти;

  2. У процесі очищення фільтра може пролитися небагато води – попередньо постільте на підлогу непотрібний рушник або ганчірку;

  3. Зніміть кришку фільтра і вийміть сміття, що накопичилося;

  4. Протріть вологою губкою з антибактеріальним миючим засобом. Закрийте фільтр.

Як відмити барабан пральної машини

Барабан — один із головних механізмів пральної машини. На нього припадає основне робоче навантаження та максимум забруднень. Водопровідна вода містить солі кальцію та магнію, які осідають на поверхні у вигляді вапняного нальоту. Також у бак разом із одягом потрапляють пил, пісок та жир.

Поступово вони формують плівку на поверхні бака – сприятливе середовище для бактерій та плісняви. Якщо після прання

білизна має неприємний прелий запах, в більшості випадків він виходить із барабана. Перш ніж відмити пральну машину від нальоту, уважно вивчіть інструкцію до миючого засобу. Від агресивної побутової хімії краще відразу відмовитись, щоб не пошкодити структуру барабана.

  1. Відкрийте люк пральної машини і серветками Cif, що ретельно очищають. Приділіть увагу важкодоступним місцям — відігніть гумову манжету, що обрамляє дверцята, і видаліть бруд, що зібрався;

  2. Щоб скляні дверцята блищали чистотою, скористайтеся спреєм для скла, що чистить, – його необхідно наносити з обох боків;

  3. Підключіть машинку до розетки, виберіть найвищу температуру та запустіть у холостому режимі (без білизни). Гаряча вода ефективно змиє всі залишки забруднень;

  4. Очистити барабан та інші внутрішні деталі можна народними засобами. У режимі холостого прання засипте в перший контейнер для порошку харчову соду, а в другій налийте оцет. Хімічна реакція в процесі прання допоможе відшаруватися нальоту, що в’ївся. Поставте машину на паузу на годину, а потім відновіть прання.

Читайте також:  Значки для прання на одязі: розшифровка

Пральні машини з вертикальним завантаженням доглядають аналогічним чином. Завершіть турботу про миючу техніку очищенням зовнішніх стін та панелі керування. Використовуйте вологі серветки, що очищають, або ганчірку з невеликою кількістю миючого засобу. В якості профілактики використовуйте невелику кількість порошку і після прання залишайте машину відкритою, щоб барабан встиг просохнути.

  • Вимкніть пральну машину з розетки.

  • Вийміть та помийте ємність для прального порошку.

  • Очистіть фільтр.

  • Протріть внутрішній бік дверцят і барабан.

  • Увімкніть живлення та запустіть один цикл прання у гарячій воді в порожній машині.

  • Протріть зовнішню поверхню пральної машини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *