Парогенератор – улюблений помічник сучасних господарок. Глажка та відпарювання з ним проходять швидше та ефективніше. Йому під силу делікатні тканини і найскладніші складки. Але поява накипу в процесі експлуатації неминуча: виною тому неякісна вода. Експерти ChystoPedia розкажуть, як почистити парогенератор від накипу в домашніх умовах.
Обновлено Команда ChystoPedia
Способи очистити парогенератор від накипу в домашніх умовах
Зміст статті
Найпоширеніша проблема прасувальної техніки – накип усередині та нагар на підошві. Навіть високобюджетні моделі не застраховані від цих проблем. Вся справа у воді. І в сирому, і в кип’яченому стані вона містить домішки. Поступово вони відкладаються на внутрішніх стінках приладу та підошві. Ці тверді накопичення звужують і закупорюють канали та отвори, що погіршує подачу пари. Наслідки можуть бути сумними. У найкращому разі парогенератор почне залишати сліди на одязі. А в гіршому – доведеться ремонтувати агрегат.
Усього цього можна уникнути, якщо вчасно обслуговувати пристрій. В інструкції обов’язково є пункт, як правильно почистити праску-парогенератор від накипу. Зазвичай у ньому надається список засобів для застосування. Але впоратися із забрудненнями можна й народними методами.
Найпопулярніший і надійніший спосіб – лимонна кислота. Розчин (25 г порошку на 1 л води) заливають у резервуар та залишають на півгодини. Виставте режим з максимальною температурою і погладьте непотрібну ганчірку бавовни до повного спустошення бака. Після цього наповніть його чистою водою і дайте трохи постояти. Повторіть ще двічі, щоб повністю змити кристали кислоти.
Чищення оцтовим розчином ефективне, але має значний мінус – специфічний неприємний запах:
-
Оцет та воду з’єднують у пропорції 1:1.
-
Рідину наливають у резервуар. Її кількість має перевищувати 25% від загального обсягу.
-
Зачекайте 20 хвилин, а потім пропрасуйте непотрібну тканину.
-
Бак парогенератора промивають кілька разів простою чистою водою.
Найменшою популярністю користується метод з мінералкою. Використовувати необхідно газовану воду. Принцип дії аналогічний. Заливаємо та доводимо до високої температури. Випускаємо пару, трохи трусячи праску. Для найкращого ефекту повторити кілька разів.
Рекомендації щодо догляду за парогенератором
Своєчасна профілактика та догляд за підошвою праски та паровою системою суттєво продовжують термін служби приладу. Користуючись парогенератором, дотримуйтесь простих правил:
-
Заливайте лише якісну воду. Різні домішки у складі можуть осідати на внутрішніх вузлах пристрою, провокувати накип;
-
Не можна чистити тефлонову або керамічну підошву абразивними засобами;
-
Не користуйтесь губками з абразивом із металу;
-
Більшість парогенераторів обладнано системою самоочищення. Про те, що час провести процедуру, вам нагадає миготіння індикатора.
Вам знадобиться:
- бавовняна тканина
- губка
- тряпочка
- лимонна кислота
- оцтовий розчин
- газовану воду
- соль
- господарське мило
- перекис водень
- Зубна паста
- рідина для зняття лаку
Способи почистити підошву праски-парогенератора
На платформі праски неминуче з’являються забруднення. Трапляється це через пригорання тканини. Нагар погіршує ковзання по матеріалу і забруднює речі.
-
Соль
Її не можна використовувати у чистому вигляді, щоб не подряпати покриття. Тому поверх шару стелять бавовняний матеріал. Злегка тепла праска відключають від мережі, і легко прогладжують тканину. Такий метод підходить для незастарілих забруднень.
-
Господарське мило
Ледве вологим шматком натирають підошву і залишають на півгодини. Після протирають до чистого стану. Нагар відходитиме разом із мильною піною.
-
Перекис водню
Виправляється і зі свіжими, і зі старими забрудненнями. Чисту тканину змочують перекисом і гладять її гарячою праскою.
-
Зубна паста
Для початку праску трохи розігрівають, а потім розподіляють пасту по всій поверхні, трохи втративши сильні ділянки нагару. Після повного висихання змити вологою губкою
-
Рідина для зняття лаку
Допоможе позбутися слідів поліетилену та синтетики.
Народні засоби не завжди можуть видалити забруднення, та й для відмивання потрібно багато часу. Набагато ефективніше скористатися засобом для чищення. Cif Active Lemon легко справляється із стійким і навіть старим нальотом. Невелика кількість крему рівномірно наносять на підошву та залишають на кілька хвилин. Можна потерти м’якою губкою або ганчіркою. Залишки засобу змивають і протирають насухо. Завдяки особливим мікрокристалам крем справляється з брудом і є абсолютно безпечним для керамічного покриття.
Парогенератор – незамінний домашній помічник, який може повністю змінити ваше уявлення про рутинне прасування. Але довга служба пристрою багато в чому залежить від вас. Якщо у вашому регіоні є жорстка вода, використовуйте тільки відфільтровану або дистильовану рідину. Вчасно чистіть парогенератор від накипу всередині. Обов’язково обполіскуйте резервуар чистою водою та зливайте залишки після прасування, щоб рідина не застоювалася. Зберігайте парогенератор сухим.