Categories: Прання

Значки для прання на одязі: розшифровка

Як часто ви замислюєтеся, якого режиму прання потребує та чи інша річ? А чи знаєте ви, що всю інформацію про це можна «прочитати» на ярликах, пришитих до футболок та штанів? Експерти ChystoPedia розкажуть все про умовні позначення на одязі для її подальшого правильного прання.

Значення символів на бирках одягу

Зміст статті

Знаки на етикетках – це підказки для прання, прасування, відбілювання чи хімчистки (якщо вони дозволені для цієї речі). Загалом знаки є вказівками від виробника, завдяки яким можна здійснити дійсно правильний догляд за одягом, що допоможе продовжити термін його корисного використання.

Візьміть за правило уважно вивчати рекомендації з прання: значки потрібно добре запам’ятати. Це зробить процес догляду набагато простіше.

Так ви точно знатимете, що делікатні шовкові, вовняні або атласні тканини бажано не піддавати пранню. А як пральний засіб не можна використовувати порошки, що містять ензимні, відбілюючі або барвники.

Поширена помилка більшості полягає в тому, що після покупки вони відразу ж зрізають і викидають всілякі бирки, у тому числі зі значками. Не поспішайте викидати ярлик із умовними позначеннями. Ця інформація буде корисною, коли виникне потреба у пранні чи прасуванні.

Таблиця з розшифруванням основних значків для прання на одязі

Піктограми на вшитих в одяг ярликах розроблені з урахуванням стандартів міжнародної системи ISO. Кожен значок спирається на склад тканини, з якої виготовлено ту чи іншу річ. Виділяють п’ять великих груп умовних позначень.

З таблиці видно, що загальноприйнятим знаком, що дозволяє прання, є таз, наповнений водою. Подивившись на позначення у вигляді квадрата, ви можете дізнатися рекомендований режим сушіння та оптимальну температуру води. Цифри у прасці вказують, за якої температури може здійснюватися прасування. Трикутник говорить про можливість відбілювання. Коло розповість працівникам професійної хімчистки про правильний догляд за виробом, щоб не нашкодити йому та відпрати забруднення максимально якісно.

Знаки на одязі, що дозволяють прання: розшифровка

Знання значень ярликів для прання на одязі – обов’язкова перед початком обробки виробу, адже позначення того чи іншого символу дозволяє застосування певних режимів. Незнання цих основ може призвести до псування речей. Наприклад, шерсть і шовк не переносять вплив води високої температури. Перший вид матеріалу сідає, внаслідок чого улюблена кофта може стати малою. Шовкові тканини не змінюють своїх розмірів, але при цьому сильно мнуться.

Перекреслений тазик забороняє прання у домашніх умовах. Такі речі краще віднести до хімчистки. Якщо ж у рекомендаціях з прання ви побачили піктограму пральної машини, що міститься в колі, то використання машини-автомата під забороною. Такий символ зустрічається на речах з різноманітними декоративними вставками у вигляді намистин, паєток, страз.

Як правильно встановити температуру для прання?

Ми вже згадували, що, побачивши на ярлику знак таза, наповненого водою, ви можете сміливо прати річ у машині-автоматі. Тобто така тканина стійко перенесе цикл замочування, нагрівання, полоскання та віджиму. Якщо в миску поміщена рука, то дозволяється тільки ручне чищення при температурі не вище +40 ° С. При цьому заборонено сильний механічний вплив на тканину. Також краще використовувати делікатний засіб для прання, м’яко втираючи його у волокна та спінюючи.

Усередині тазу вказується допустима температура, за якої можна здійснювати обробку. Зауважте, що замість цифрових позначень можуть бути намальовані точки.

Якщо на знаку:

  • 1 точка – дозволене прання при температурі води +30 ° С;

  • 2 точки – при +40 ° С; 3 точки – можна підвищити температуру до +50 ° С;

  • 4 точки – до +60 ° С;

  • 5 точок – можливе чищення виробів при +70 ° С;

  • 6 точок – допускається обробка одягу за температури води +95°С.

Як правильно вибрати програму прання?

У цьому випадку зверніть увагу на умовні позначення, якими доповнюються основні піктограми. Це може бути горизонтальна лінія, яка говорить про пом’якшений режим обробки тканини, що рекомендується. Реч можна прати вручну або в пральній машині, використовуючи програму «Ділікатне прання». Виріб можна полоскати і навіть віджимати на мінімальних обертах. Подвійне підкреслення передбачає виключно делікатний та щадний режим. У цьому випадку одяг не повинен піддаватися сильному механічному впливу. Полоскання найкраще здійснювати великою кількістю води, але швидко та дбайливо.

Отбеливание

Ярлики на одязі містять інформацію не тільки для правильного прання, але й для можливого відбілювання. Тому грамотне розшифрування символів є вкрай важливим. Ми вже знаємо, що про можливість відбілювання свідчить трикутник. Як відбілювач білих бавовняних речей ми рекомендуємо використовувати Універсальний гель Domestos. Для цього додайте 1 ковпачок гелю до 5 л води. Замочіть одяг на 45 хвилин. Однак якщо ви побачили перекреслений трикутник, відбілювання заборонено будь-якими засобами.

Як правильно користуватися відбілювачем?

Крім двох основних піктограм, що дозволяють або забороняють відбілювання, виробники можуть надавати додаткову інформацію. Подвійна лінія, що йде паралельно лівій стороні трикутника, говорить про неприпустимість наявності у складі відбілювача хлору. Замість ліній усередині трикутника може бути написано латиницею “Cl”, а трикутник додатково перекреслюється. Якщо трикутник не закреслено, а всередині написано «Cl», то чистити виріб засобами з хлором можна.

Віджимання та сушка

Символ, який дозволяє сушіння речей – квадрат. Якщо він обрамляє коло, виріб можна сушити і віджимати за допомогою пральної машини.

Як правильно здійснювати віджимання і сушіння речей в машинці?

Усередині кола може стояти 1, 2 чи 3 точки.

  • 1 точка – сушіння та віджимання при невисокій температурі (не вище +40° С);

  • 2 точки – температура має перевищувати +60° З;

  • 3 крапки – дозволена обробка при температурі до +80°С.

Доповнювати знаки можуть одна або дві горизонтальні лінії, як і у випадку прання. Одна лінія – необхідність делікатного віджимання та сушіння. Дві лінії – щадний режим сушіння на мінімальних обертах барабана.

Коли коло у квадраті зафарбоване чорним кольором, сушіння під впливом нагрітого повітря заборонено. Але можна використовувати функцію обдування в пральній машині. Перекреслене коло, укладене у квадрат, говорить про неможливість віджиму та сушіння в барабані.

Віджимання та сушіння одягу на повітрі

Ви здивуєтеся, але для сушіння речей на повітрі також існують свої правила. Одні вироби можна розвісити вертикально, інші допускається сушити лише у горизонтальному вигляді, щоб унеможливити розтягування волокон тканини. Крім того, не всі види тканин витримують сонячні промені, а також ручний віджимання. Тонкостей дуже багато. З ними ви можете наочно ознайомитись у таблиці.

Глажка

А ви знали, що далеко не всі тканини можна гладити? Це дійсно так. Деякі делікатні матеріали не переносять навіть найменшого впливу теплом. Отже, нам уже відомо, що символ праски свідчить, що річ можна гладити. Але цієї інформації недостатньо.

Як правильно прасувати речі?

Щоб мати найповніше уявлення, потрібно уважно подивитися на кількість точок, намальованих у піктограмі праски. Вони розкажуть про рекомендований температурний режим.

Наявність однієї точки говорить про неприпустимість використання температури понад +110 ° С, двох точок – +150 ° С, а трьох точок – +200 ° С.

Якщо на ярлику зображена закреслена праска з пором, що виходить від підошви, то розгладжування виробу пором заборонено. Про заборону прасування говорить перекреслена хрест-навхрест праска.

Професійна хімчистка

Чищення делікатних речей ми рекомендуємо довірити фахівцям. Пальто, шуби, якісні шовкові, атласні вироби, шкіряні куртки краще віднести до хімчистки.

Сухе чищення одягу

Значок у вигляді кола говорить про те, що речі потребують сухого чищення. Це не свідчить про повну заборону використання води, але значно обмежує її обсяги. Якщо в колі написана латинська буква «Р» або «F», то хімчистка може здійснюватися за допомогою тетрахлоретилену – у першому випадку та вуглеводню – у другому. Доповнене однією горизонтальною межею зображення кола передбачає делікатну обробку. Перекреслене коло забороняє сухе чищення.

Вологе чищення

Волога обробка в хімчистці проводиться за наявності символу на ярлику у вигляді літери W, обрамленої кругом. Позначення може підкреслюватися однією або двома горизонтальними лініями, що говорить про необхідність делікатного або дуже делікатного догляду. Коли в коло укладена буква «A», то вологе очищення дозволяється будь-якими спеціальними розчинниками. Закреслене коло з літерою «W» робить вологе очищення неможливим.

Що робити, якщо ярлики з одягу зрізані?

Орієнтуйтесь на такі загальні рекомендації:

  1. Розділяйте при пранні синтетичні та натуральні матеріали;

  2. Не лінуйтеся сортувати кольорову білизну від чорної та білої;

  3. Уважно вивчіть інструкцію до пральної машини, щоб точно знати, який режим використовувати для того чи іншого виду тканини;

  4. Не вмикайте високі обороти для віджиму, вибирайте середню кількість (500-700);

  5. Використовуйте режим сушіння в машині-автомат якомога рідше;

  6. Ретельно підбирайте відбілювач. Той засіб, який підходить для білих речей, може вибілити кольорові.

  7. При прасуванні починайте з мінімальної температури. Якщо виріб її добре переносить і не лисніє, але при цьому добре розгладжується, то можете не підвищувати температуру.

А також вивчіть склад тканини, з якої виготовлено одяг. Відповідної інформації немає? Тоді поділіть вироби на делікатні та бавовняні. Перші вимагають щадного або ручного прання за мінімальної температури. А ось бавовна чудово переносить практично будь-які дії.

Ми розповіли, що позначають символи на бирці на одязі, і яке значення вони мають для правильного прання, сушіння, віджимання та збереження естетичного вигляду одягу. Ваше завдання – запам’ятати їх. Тоді процес догляду за улюбленими речами буде легким та швидким.

Часті питання про значки для прання

Умовні позначення під час прання

Основним значком, що дозволяє прання в барабані пральної машини є таз, наповнений водою. Якщо ж допускається лише ручне прання, символ доповнений зображенням руки.

Що означає білий трикутник на бирці?

Значок говорить про те, що для цієї речі можна використовувати різні відбілювачі.

Що означає перекреслене коло на бирці одягу?

Позначення попереджає, що одяг не можна віддавати у хімчистку.

На що вказує коло у квадраті на бирці одягу?

Такий знак говорить про те, що річ можна без проблем віджимати та сушити у пральній машинці.

Знаки прасування на бирках одягу

Побачивши на ярлику від виробу піктограму праски, ви можете бути впевнені, що можна прасувати річ. Про додаткові позначення з рекомендованою температурою обробки тканини ви можете дізнатися з нашої статті.

Знаки хімчистки та прання

Деякі речі заборонено прати у домашніх умовах. Їх краще здавати у професійну хімчистку. Зазвичай такі речі містять спеціальні значки, які допоможуть фахівцям підібрати правильний режим прання, щоб одяг зберіг естетичний вигляд.

admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

8 години ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

1 день ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

2 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

3 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

5 днів ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

6 днів ago