Categories: Прання

Чи можна випрати пальто в пральній машинці і як це зробити?

Найчастіше господині побоюються прати вовняне пальто у пральній машині. Однак за дотримання певних умов і рекомендацій скористатися машинкою все-таки можна. Про те, як це правильно зробити, розкажуть експерти ChystoPedia.

Прання пальто в пральній машині

Для початку переконайтеся, чи можна випрати пальто в пральній машині. Для цього вивчіть ярлик на виробі. Також зверніть увагу на вміст у складі натуральних волокон. Якщо їх менше 65%, то річ можна сміливо завантажувати у барабан. Інакше хімчистка – найкращий вихід із ситуації. Перш, ніж перейти до дій, необхідно дотриматися ряду наступних правил:

  • Здійснювати прання лише з якісними порошками, краще рідкими. Вивчіть уважно склад тканини. Для вовняних та делікатних волокон є спеціальні засоби. Враховуйте також колір пальта.

  • Очищати попередньо кишені від дрібниці та сміття, щоб не засмічувати пральну машинку;

  • Застібати гудзики та замки;

  • Вивертати верхній одяг навиворіт;

  • Проводити тест на стійкість барвників на непомітній ділянці тканини.

На якому режимі випрати пальто? Переважне делікатне прання. Вибирайте функцію «Шерсть» або «Верхній одяг» із температурою води не вище 30°С. Віджимання в машині категорично заборонено. Викручувати зайву воду вручну теж не можна. Сушити річ найкраще природним способом. Для цього повісьте її на плічка.

Як правильно випрати пальто вручну?

Техніка роботи з машинкою-автоматом і тим, як випрати пальто в домашніх умовах вручну не дуже відрізняються. Дотримуємося температурного режиму води (не більше 30°С), а також використовуємо делікатні побутові засоби.

Щоб одяг не втратив форму, краще не замочувати його надовго. Достатньо занурити пальто у воду, дочекатися, коли воно повністю намокне, і приступати до прання. Найзручніше скористатися ванною. Її об’єм дозволяє завантажити річ у воду повністю.

Робота з пальто має бути акуратною. Жодного сильного тертя та впливу на тканину щітками/скребками. М’яко розтираємо забруднення долонями і трохи мені весь матеріал.

На завершення полощемо виріб у холодній воді. Не забуваємо міняти воду. Прополіскувати потрібно до того моменту, поки вода не залишиться практично чистою, без піни.

Врахуйте, що заборонено розвішувати пальто для сушіння на мотузку для білизни і тим більше закріплювати його до мотузки прищіпками. Використовуйте плічка і не здійснюйте сушіння поблизу опалювальних приладів.

Безумовно, прання вручну значно складніша і трудомістка робота. Але якщо дотриматися всіх рекомендацій, то процес не завдасть багато клопоту.

Особливості прання пальто з різних видів матеріалу

Виявляється, як краще прати пальто, може розповісти тканину, з якої воно виготовлене.

Шерсть

Випрати таке пальто можна і в пральній машинці-автоматі, проте краще зробити це вручну. Те саме стосується виробів з валяної вовни та тканини букле.

Під час роботи з вовною потрібна максимальна акуратність. При зануренні у воду намагайтеся уникати заломів тканини. Не залишайте верхній одяг у воді довше, ніж на 20 хвилин.

Споліскувати найкраще прохолодною водою безпосередньо з лійки. Потім у жодному разі не вичавлюємо, а обережно кладемо на рівну горизонтальну поверхню.

Зверніть увагу, що вовняні речі мають властивість сідати. Тому можливе лише природне сушіння. Сонячні промені, батареї під суворою забороною. Але перед тим, як розвісити виріб на плічка, краще обернути його у велике махрове простирадло або банний рушник. Тканина рушника вбере зайву вологу. Так ви не дасте речі зменшитись у розмірі, і вона не витягнеться в довжину від тяжкості води.

Полиэстер

Це матеріал, мабуть, найбільш вдалий для прання в барабані машини. Він не боїться механічних впливів, тому його можна віджимати і скручувати. Однак не варто забувати про делікатний режим.

Пальто з поліестеру дуже сильно вбирає миючий засіб. Тому краще поставити на подвійне полоскання. На недостатньо ретельно ополоснутому одязі після висихання утворюються білі плями і розлучення від порошку.

Перевага таких виробів – швидке висихання. Якщо річ була акуратно розвішана, то потреби в прасуванні немає.

Кашемир

Найкапризніший вид матеріалу. Його взагалі бажано не прати, оскільки йому властиво деформуватися, сідати та покриватися катишками. Але за наявності сильних забруднень зробити це можливо тільки вручну.

Використовуємо холодну воду, мінімум агресивних пральних порошків. Краще віддати перевагу мильному розчину. При пранні уникайте сильного тертя. Віджимання має бути максимально «м’яким».

Щойно витягнуте з води кашемірові пальта розкладають на стіл або будь-яку іншу рівну площину і дають висохнути хоча б на 50%. Тільки після цього вішають на вішалку до повного висихання.

Драп

Таку річ краще прати в крайніх умовах, втім, як і все пальто з переважно натуральних волокон. Температура води має бути прохолодною для рук (не вище 30°С). Не можна замочувати драп довше, ніж 10 хвилин. Якесь тертя теж під забороною.

Мокра пальто з такого матеріалу дуже важке. При цьому віджимати його не рекомендується.

Що робити, якщо пальто не можна прати?

Але що робити, якщо ярлик говорить про заборону прання? Вихід із ситуації є. Для цього спробуйте один із перерахованих способів:

  1. Очищаємо точкові забруднення за допомогою універсального ультрашвидкого спрею Cif. Достатньо розпорошити засіб на забруднення, протерти ганчіркою і змити під струменем води. Cif впорається з плямами будь-якого походження за лічені секунди.

  2. Проходимося паровим очисником. Допускається робота з кашеміровими та вовняними пальтами.

  3. Здійснюємо чищення за допомогою спеціальних наборів для сухого очищення.

  4. Віддаємо у хімчистку.

Також можна користуватися народними засобами. Як розчинники плям і забруднень добре підходять: нашатир, оцет, бензин, харчова сода і крохмаль.

Як виявилося, з більшістю плям можна впоратися і в домашніх умовах. Грамотно підібрана тактика боротьби з забрудненнями, обрана відповідно до виду матеріалу та його особливостей – гарантія довговічності вашого пальта.

Вам знадобляться:

  • перчатки,

  • тряпочка,

  • губка,

  • нашатырь,

  • уксус,

  • бензин,

  • харчова сода,

  • крахмал.

admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

3 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago