Техніки фарбування: 5 помилок, яких слід уникати під час фарбування дерева

Дерево – благородний будівельний матеріал, який з давніх-давен цінується людиною. Протягом багатьох століть і до цього дня, дерев’яні будинки виглядають чудово, але, водночас, по-домашньому тепло та затишно. Щоб фасади виглядали гідно, потрібно правильно їх пофарбувати. Експерти ChystoPedia розкажуть про основні помилки, які варто уникати під час фарбування.

Техніки фарбування дерева

5 помилок при фарбуванні дерева

Зовнішнє фарбування дерева – складна робота для непрофесіоналів. Недотримання техніки фарбування, неправильно підібрані матеріали, невідповідні погодні умови – все це може звести нанівець всю виконану роботу.

Наслідків порушення технології може бути кілька. Найчастіші – розтріскування та відлущування декоративного шару. Скушкірилася і фарба, що відпадає, оголює незахищену декоративну поверхню. В результаті під дією сонячних променів дерево починає сіріти. А дощі та волога можуть призвести до гниття матеріалу.

Неправильна підготовка фасадів

Найчастіше недосвідчені будівельники нехтують цим етапом, поспішаючи якнайшвидше закінчити роботу. І даремно. Непідготовлена деревина поводиться непередбачувано. З великою ймовірністю можна сказати, що фарбування фасаду дерева доведеться переробляти вже через кілька років.

Яким би ідеальним не було розпилювання, на поверхні матеріалу все одно залишаються мікротріщини, задирки та інші механічні пошкодження. При цьому обробка дерева на верстатах призводить до зминання його пір. В результаті утрудняється проникнення антисептичних та захисних складів, що призводить до зменшення їх концентрації у структурі. Як наслідок – прояв дефектів обробки на фінішній стадії фарбування.

Читайте також:  Машина та транспортні засоби

Шліфування має проводитися за наступним алгоритмом:

  • Проходимо по поверхні крупнозернистим абразивом (Р60-80). Так ми позбавляємося нерівностей і вирівнюємо дефекти первинної обробки.

  • Шліфуємо абразивом із зернистістю Р120. Дрібне зерно дає змогу довести дерево до ідеально гладкого фінішного стану.

Від того, наскільки ретельно ви відшліфуєте фасад, залежить глибина проникнення антисептичних розчинів.

Відсутність просочення захисними складами

Цей етап не менш важливий, ніж попередній. Захисні склади покликані вберегти деревину від гниття, зараження грибками, атмосферних впливів. Продаються вони у вигляді масляних, антисептичних, ґрунтувальних розчинів. При виборі не женіться за низьким цінником.

Техніка роботи досить проста. Наносимо склад за допомогою пензля або валика. Не забуваємо віджимати інструмент. Надлишки засобу не повинні стікати по поверхні. Якщо раптом антисептик потрапив на вікна, відразу ж очистіть їх за допомогою спрею Cif.

Неякісна фарба

Дуже часто з метою економії ми вибираємо фарбу з будівельно-побутової лінійки. На жаль, її термін служби дуже короткий – всього кілька сезонів. Але потім дерево, навіть попередньо відшліфоване і покрите захисним просоченням, почне буквально відштовхувати від себе фарбу.

Тому фарбування по дереву повинне здійснюватися тільки професійними ЛКМ для зовнішніх робіт. Краще, якщо вони будуть на силіконовій чи гумовій основі. Термін їхньої експлуатації 10-15 років.

При цьому вибирайте пензлі із щільним набиванням. Вони забезпечать гарний розподіл складу. А витрата буде економічною.

Читайте також:  Як правильно чистити мангал/барбекю?

Неакуратне нанесення

Фарбування дерева зовні вдома – тривалий процес. Чим акуратніше ви накладатимете шар, тим краще. Так ви знизите можливість розбризкування фарби. Спочатку виходитиме повільно, але потім рука наб’ється.

Починати фарбування краще з найменш помітних місць. Це зайва можливість потренуватися та підібрати найбільш вдалий натиск руки на пензлик.

Зверніть увагу, що при роботі потрібно рухатися зверху вниз. Справа в тому, що фасадні ЛКМ досить “важкі”. Тому неминуче стікання крапель фарби. А рухаючись у потрібному напрямку, ви зможете контролювати виникнення підтікання та вчасно їх усувати.

Після закінчення робіт обов’язково промивайте інструменти у воді.

Недотримання температурного та вологого режиму

Наносити антисептичні та фарбувальні склади можливо лише за певних температурних та вологих умов. Зважайте й на той факт, що всі вони сохнуть по-різному. Вивчіть ретельно банку і знайдіть оптимальний температурний режим, який необхідно дотриматися як при самій обробці, так і при висиханні. Багато хто забуває про те, що нічна температура набагато нижча за денну.

Відповідні умови для роботи – похмура суха погода. Надлишок сонця може призвести до швидкого висихання складів. Крім того, не рекомендується фарбувати вологу дерев’яну поверхню. Якщо нещодавно був дощ або сильна роса, то фарбування краще відкласти, щоб дати дереву добре просохнути.

Техніка фарбування дерева не така складна, якщо взяти до уваги всі нюанси. При правильному доборі матеріалів та дотриманні технології успіх гарантований.

Читайте також:  Осіння підготовка дачної ділянки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *