Докладніше про кротів та причини їх появи
Зміст статті
Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий термін перетворити город на місце стихійного лиха. Як правило, вони з’являються на ділянці, де є родючий і добре зволожений ґрунт. Вони харчуються гусеницями, дощовими хробаками та личинками жуків. Але навіть якщо кроти і не чіпають рослини, це не означає, що подібне сусідство сподобається комусь із садівників.
Коли тварина переслідує свій видобуток, вона прориває цілу систему підземних хитромудрих тунелів. І туди легко провалюються цілі грядки. Не сподобається подібний підкоп та чагарникам, молодим плодово-ягідним деревам. Їхня коренева система виявляється підритою, внаслідок чого починає засихати. І рослина може через деякий час почати чахнути, а потім взагалі загинути.
____________________________________________________________________________
Якщо у вас є домашні вихованці, пам’ятайте, що кроти є переносниками сказу. А ще в їхній шерсті часто мешкає велика кількість бліх і кліщів. Собаки та кішки люблять погратися з цими дрібними звірятками. Але результат може бути сумним.
____________________________________________________________________________
Кроти не люблять болотисту місцевість. Їм більше до душі луки, лісові галявини, узлісся, широколистяні ліси, а також ділянки, що обробляються і обробляються людиною, тому що там завжди є чим поживитися (у пухкому ґрунті більше комах). А ще тут відносно безпечно через відсутність хижаків. Так що ризик, що на вашому городі раптово почнуть з’являтися некрасиві пагорби, дуже високий.
Як позбутися кротів народними методами
Способів позбавлення цих тварин досить багато. Одні більш радикальні та ефективні, а інші гуманні. Ми почнемо з найпростіших і одночасно безпечних для всіх учасників цієї дії.
Додавання в нори сильно пахнуть.Кроти практично нічого не бачать. Виживати їм допомагає гострий нюх. І деякі запахи здатні прогнати звірка зі свого улюбленого місця проживання. Позбутися кротів на дачній ділянці вам допоможуть:
-
чеснок;
-
кавова гуща;
-
касторове масло;
-
тухла риба;
-
гострий перець;
-
тканина, просочена мазутом чи бензином;
-
тухлі яйця і т.д.
Одним словом, будь-яке джерело сильного і якомога неприємнішого запаху. Якщо вам не хочеться працювати зі зіпсованими продуктами, придбайте у садовому чи господарському магазині спеціальні гранули. Розкладіть їх у нори кротів і присипте землею, а потім полийте водою. Гранули почнуть виділяти запах, який точно не доведеться цим тваринам до вподоби. Також є варіант просочування входу в нору побутової хімією, що сильно пахне. Але це є актуальним переважно до першого сильного дощу.
Цей метод не завжди дає гарантований результат. У багатьох випадках, почувши неприємний запах, звірятко просто заблокує один тунель і прориє хід в іншому напрямку. Так що позбутися кротів народними засобами може бути не так просто.
Растения-отпугиватели.Їх використання у боротьбі з крітами цілком виправдане. Тут знову допоможе дуже гострий нюх звірятка. Якщо ви не знаєте, як позбавитися кротів на дачі або садовій ділянці, спробуйте висадити на ньому:
-
нарциссы;
-
бархатцы;
-
лук;
-
укроп;
-
чеснок;
-
сельдерей;
-
базилик;
-
рябчик імператорський.
Всі ці рослини благотворно можуть впливати на зовнішній вигляд ділянки, деякі можуть активно використовуватися в їжу. А кротам точно не сподобається подібне сусідство, і вони віддадуть перевагу перебратися на інше місце.
Як позбутися кротів технічними засобами
Коли на ділянці оселилося ціле сімейство цих маленьких «копачів», діяти потрібно масштабніше і професійніше. Якщо ви хочете знати, як самому позбутися кротів, щоб вони більше не псували зовнішній вигляд земельного наділу і не шкодили рослинам, спробуйте вдатися до наступних методів.
Шумові відлякувачі.Вони можуть мати складну конструкцію, так і елементарну. Найпростіший варіант є кілька порожніх металевих трубочок, встромлених у землю таким чином, щоб на поверхні від них залишалося ще приблизно 50 см. Коли на ділянці піднімається вітер, через трубочки він перетворюється на гул. І цей звук відлякуватиме кротів.
Цей метод є дуже гуманним, оскільки не йдеться про знищення тварин. Ви просто убезпечите свій город або сад, змусивши кротів самостійно залишити місце, що їм не підходить.
Вертушки.Кроти дуже чутливі до вібрацій, які їх лякають. Щоб виготовити вертушку, необхідно взяти такі складові:
-
пластикова пляшка (наприклад, ви можете використовувати упаковку від універсального засобу для чищення Domestos Лимонна свіжість);
-
металевий прут;
-
ножиці або кухонний/канцелярський ніж.
Намітьте кілька прямокутників 5×10 см вздовж пляшки і виріжте їх із трьох сторін. Лопаті, що виходять, загинаються, щоб результат зовні нагадував «дверцята». Надягніть вертушку на прут і вставте в землю. Навіть невеликий подих вітру змусить лопаті активно крутитися. Вібрація через прут пошириться на землю і прожене кротів.
Кротоловки. Якщо ви не знаєте, як позбавитися кротів у льоху або на дачній ділянці, зробіть нехитру пастку. Для цього візьміть ножиці та пару пластикових пляшок об’ємом 1,5 л:
-
біля однієї пляшки зріжте дно;
-
у другій видаліть щільну частину шийки і зробіть надрізи, які формуватимуть своєрідні пелюстки на звуженій частині (має звільнитися шлях в основну частину ємності);
-
Другу пляшку звуженою частиною вставте у відкритий хід першою, місце їх з’єднання зафіксуйте за допомогою скотчу.
Встановіть девайс всередині кротового ходу. Потрапивши в таку пастку, звір вже не зможе вибратися назовні. Кротоловушку можна витягнути, а «бранця» випустити на волю якнайдалі від вашої ділянки.
Ловушка. Ви можете легко змайструвати її з підручних матеріалів. Інструкцію можна знайти в інтернеті, там усі детально показують. Її розміщують усередині кротового ходу. Тварина потрапляє до неї, коли переміщається підземними тунелями у пошуках їжі. Після упіймання потрібно випустити звірятка на волю подалі від вашої ділянки. Але не відвозіть його до хвойного лісу. Там занадто жорсткий ґрунт, і звір може стати видобутком хижаків, тому що не зуміє швидко закопатися в землю.
Механічний бар’єр.Даний метод ґрунтовно захищає від кротів, але крім цього є ще й найбільш трудомістким. Суть полягає в наступному: під землею по всьому периметру ділянки встановлюється огорожа. Це може бути:
-
канава із щебенем;
-
дрібна сітка;
-
бар’єр із листової сталі;
-
канава з осколками цегли і т.д.
Глибина подібного паркану має бути як мінімум метр. Кроти можуть зариватися в землю і набагато глибше. Але на практиці зіткнення з подібною перешкодою змушує звірятка вибрати інший напрямок для просування. Не забувайте, що іноді кроти виходять на поверхню. Тому огорожа має підніматися над землею мінімум на 20 см.
Як запобігти появі кротів
Щоб заздалегідь убезпечити свою ділянку від появи цих звірків, спробуйте скористатися цими рекомендаціями професіоналів:
-
використовуйте металеву сітку, шифер чи металеві листи по периметру ділянки;
-
регулярно знищуйте їхню їжу – комах-шкідників, слимаків та жуків;
-
заздалегідь розставте ділянкою вертушки (вони можуть служити і декоративним прикрасою саду чи городу).
На перший погляд кроти зовсім невинні тварини. Однак прориті на ділянці ходи та земляні купки здатні серйозно нашкодити рослинам та зовнішньому вигляду території. Позбутися цих звірків можна і самостійно, якщо скористатися перевіреними методами.
Часті питання про те, як позбутися кротів
Чи варто проганяти кротів із ділянки?
Так, тому що їхні підземні ходи та земляні купки шкодять рослинам, чагарникам та молодим деревам.
Як захистити посадки від кротових ходів?
Використовуйте пахучі речовини, вертушки, димові шашки, підземно-наземні бар’єри та метод затоплення кротових нір.
Які запахи не люблять кроти?
Кроти не люблять сильні та різкі запахи часнику, тухлих продуктів, кавової гущі та деяких гостро пахнуть рослин (часник, цибуля, кріп, чорнобривці тощо).