Як повернути ресторан з карантину: Дезінфекція в громадському харчуванні

На перший погляд, головна місія власників кафе та ресторанів – смачно годувати своїх клієнтів. На практиці «внутрішня кухня» громадського харчування влаштована значно складніше. На кухарів, барменів та офіціантів накладається найважливіший обов’язок — берегти гостей від найменшого ризику захворіти.

Kak vernut restoran iz karantina

Стерильність на кухні має бути, як у хірургічній операційній. Не менш важливо стежити за чистотою у залах, на терасах та приміщеннях загального користування. У період підвищеної епідеміологічної небезпеки дотримання санітарно-гігієнічних норм взагалі стає завданням №1.

Використовуйте засіб для дезінфекції рук із вмістом спирту не менше 60%-80%. Це стане чудовим доповненням до регулярного миття рук та дотримання елементарних правил особистої гігієни при загрозі зараження коронавірусом.

Як часто потрібно проводити дезінфекцію у громадському харчуванні

Базові правила дезінфекції у громадському харчуванні викладені у 17 статті ФЗ «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення» та відповідних СанПінах1. Головна мета цих нормативів — запобігти поширенню інфекційних захворювань та масовим отруєнням:

  • Персонал закладу, а також відповідальні за доставку продуктів особи повинні мати персональну медичну книжку, де зазначено результати регулярних медоглядів, лабораторних досліджень, позначки про проходження професійної гігієнічної підготовки. Сторонні особи не повинні допускатися на кухню та харчовий склад;

  • Необхідно виключити ймовірність контакту сирих, які потребують термообробки продуктів та готових страв. Це також стосується обробного інвентарю, посуду та відсіків для зберігання риби, м’яса, молочних продуктів. Кожному з них потрібне спеціальне маркування;

  • Генеральне прибирання та дезінфекція проводиться у громадському харчуванні щодня: у міру забруднення та після завершення роботи. Обробні столи в процесі роботи обробляють миючим засобом або антисептиком. Поверхні гарячого та холодного цехів наприкінці дня миють водою 40-50 ° С із застосуванням дезінфікуючих засобів. Для поверхонь з великою площею зручно використовувати засоби для чищення в аерозольному форматі, наприклад, Cif універсальний спрей з антибактеріальним ефектом. Щоб видалити нагар і залишки жиру з поверхонь, що контактують з вогнем, можна використовувати спеціальні засоби для чищення Cif.

  • Для миття посуду, столових приладів та інвентарю рекомендується використовувати посудомийні машини з ефектом стерилізації. За їх відсутності потрібно обладнати трисекційні ванни: для миття посуду з миючим засобом, для повторного миття при температурі не нижче 40°С, для промивання водою від 65°С. Наприкінці дня посуд необхідно додатково продезінфікувати;

  • Підноси для відвідувачів протирають серветками після кожного використання, а в міру забруднення та після робочого дня миють у гарячій воді з додаванням дезінфікуючих засобів.

Читайте також:  Як правильно проводити суботник?

Заходи профілактики та дезінфекція у громадському харчуванні при виході з карантину

Після завершення режиму самоізоляції та ослаблення карантинних заходів ресторанне життя поступово повертається до звичної колії. Першими можливість продовжити роботу отримали літні тераси, веранди, ресторанні дворики. За ними — стаціонарні ресторани, бари та їдальні у приміщеннях. Терміни відкриття закладів у кожному регіоні встановлюються індивідуально.

Обмеження працювати кафе і ресторанів передбачається пом’якшувати поступово — за умови суворого дотримання Нових санітарних правил, розроблених Роспотребнадзором2. Вони покликані зробити роботу ресторанів максимально безпечною як клієнтам, так персоналу. Серед обов’язкових профілактичних заходів:

  • Регулярне вимірювання температури та контроль за самопочуттям персоналу перед початком робочого дня;

  • Забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту. Контролює їх використання при роботі з відвідувачами. Централізований збір та утилізація масок та рукавичок;

  • Забезпечення дистанції між столиками щонайменше 1,5 м;

  • Встановлення на вході та у місцях загального користування антисептиків з дозаторами або антисептичних серветок;

  • Дезінфекція столів у громадському харчуванні, барних стійок, поручнів, дверних ручок, вимикачів та інших контактних поверхонь кожні 2-4 години. Вологе прибирання приміщень з дезінфікуючими віруліцидними засобами щодня. Для цього підійде універсальний Спрей універсальний Domestos. Розпорошіть засіб на поверхню і витріть ганчіркою.

  • Оснащення закритих приміщень (зокрема службових) знезаражувачами повітря;

  • Можливість оформити замовлення онлайн, телефоном або через інші канали зв’язку.

Відвідувачі можуть перебувати у кафе без маски, але не можна забувати про дотримання соціальної дистанції. Перед їдою слід ретельно вимити руки з милом. Це надійніше за обробку антисептиком. Після відвідування кафе бажано поміняти маску на нову.

Читайте також:  Миття машини та полірування фар: подарунок для тата

Подбайте про комфорт відвідувачів

Карантин став серйозним випробуванням не лише для закладів, а й для клієнтів. За кілька місяців вимушеної ізоляції публіка скучила за посиденьками у улюблених барах та ресторанах. При цьому емоційна напруга, що накопичилася, і побоювання за своє здоров’я зробили людей більш вимогливими до сервісу. Крім дотримання гігієнічних норм, гостям як ніколи важливі привітність та гостинність. Намагайтеся приємно дивувати та балувати клієнтів. Навіть такий складний етап, як вихід із карантину, можна використовувати з користю та вивести бізнес на новий рівень.

#МиРазом!

СП 2.3.6.1079-01 Санітарно-епідеміологічні вимоги до організацій громадського харчування, виготовлення та обернездатності в них харчових продуктів та продовольчої сировини //

Рекомендації щодо організації роботи підприємств комунального харчування в умовах збереження ризиків поширення COVID-19 //

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *