Дізнайтеся думки експертів, чи потрібно прогрівати машину і як правильно заводити машину в мороз.
Не за горами зима, і багатьох автолюбителів починає не на жарт турбувати питання про те, як правильно заводити машину в мороз. Чи потрібно прогрівати машину перед поїздкою, як навчали нас наші мудрі діди, чи діяти за принципом «сел – і поїхав», як рекомендують виробники сучасних іномарок? Запуск двигуна в мороз має невеликі хитрощі, якими Сleanipedia поділиться з вами. З нашої статті ви дізнаєтеся, як відігріти машину в холодну пору року. Отже, прогрівання авто без шкоди для двигуна та без пролому у власному бюджеті – поїхали!
Напередодні холодів зарядіть акумулятор. Якщо термін служби АКБ більше 3 років, батарею краще замінити. Також варто звернути увагу на масло і використовувати тільки підходяще по сезону мастило.
Чому двигун «не любить» мороз
Зміст статті
Чи не заводиться машина в мороз? Причин може бути безліч. Давайте розберемося з найпоширенішими з них.
Розрядився акумулятор
При мінусовій температурі батарея розряджається та втрачає ємність. В результаті, потужності АКБ не вистачає для прокручування колінвала двигуна.
Решение:
-
“Прикурити” у заведеного автомобіля;
-
використовувати портативний зарядний пристрій типу «крокодил»;
-
Зняти батарею та поставити її на зарядку будинку.
Загусла олія
Причиною цього, як правило, є використання неправильного масла. Взимку рекомендується використовувати тільки олії з індексом в’язкості «нуль» (такі як 0 W).
Решение:Заливати олію потрібно за сезоном. А якщо все-таки не встигли – доведеться змінити його в гаражі або почекати відлиги.
Збоять свічки розжарювання
З цією проблемою найчастіше можуть зіткнутися власники дизеля.
Решение:Змінюйте свічки, причому всі, не роздумуючи.
Забилася вихлопна труба
Це сезонна проблема, з якою автомобілісти часто стикаються під час сильних снігопадів.
Решение:“Вивільніть” вихлоп, прочистивши трубу.
Прогрів авто: «за» та «проти»
Водії з великим стажем переконані, що перед поїздкою необхідно відігріти машину. Робота двигуна на холостих оборотах дозволяє прокачати масло і забезпечити змащення «голодуючим» агрегатам. Зауважимо, що коробка передач прогрівається останньою, і щоб завести «залізного коня», потрібно дати мотору час попрацювати вхолосту.
Однак противники теорії прогріву авто висувають досить вагомі аргументи, що розвіюють «міфи» про користь «холостого пуску». Наприклад, як стверджує Стівен Чіаті, інженер-механік національної лабораторії в Іллінойсі і колишній гонщик драгрейсингу, в мороз на холостому ходу машина не тільки споживає більше палива. Це призводить ще й до «змивання» з поршнів та циліндрів (очищення їх від олії).
Крім того, тривале прокручування мотора «на неодружених» забруднює атмосферу, заважає сусідам спати і підвищує витрату палива. «Гроші на вітер» – у буквальному значенні слова.
Внимание!
Будьте обережні при запуску двигуна в мороз за допомогою ефіру або паяльної лампи.
“Золота середина”
Якщо машина не заводиться в мороз, не варто панікувати. У всьому потрібний розумний баланс. Виконуйте наші інструкції, як правильно заводити машину в мороз, і ваш автомобіль перестане боятися холодів.
Запуск двигуна у мороз. Поради експертів
-
Увімкніть дальнє світло фар та музику на 10-15 секунд. Це дозволить прогріти акумулятор.
-
Увімкніть запалення та стартер, зачекайте 10 секунд. Якщо машині не завелася – повторіть дію за хвилину.
-
Коли автомобіль продовжує впиратися, потрібно вживати додаткових заходів.
-
Додайте ефір у повітряний фільтр. Це полегшить запуск за рахунок підвищення випаровування бензину.
-
Спробуйте прикурити у вже запущеного автомобіля.
-
Використовуйте зовнішній зарядний пристрій замість звичайної батареї.
-
Якщо жодна з перерахованих заходів не дала результату, спробуйте розігріти двигун за допомогою паяльної лампи або теплової гармати. Гаряче повітря розігріє двигун та олію. Тепер, з розумними порадами від ChystoPedia, «стартанути» мотор навіть у найлютіший холод не складе жодних проблем. Якщо вам потрібні поради, як правильно мити машину в мороз, наша окрема стаття на цю тему буде вам дуже корисна.
Внимание!
Всі наші поради мають виключно інформативний характер. Застосовувати практично будь-які рекомендації варто з особливою обережністю.