Весняне прибирання дачі

З кожним сонячним днем весна відчувається все сильніше, навіть у 2020 році, поки ми чекаємо на зустріч весни в режимі самоізоляції. Саме час спланувати перший візит на дачу, коли ситуація з коронавірусом в Україні стане кращою. Не намагайтеся встигнути все одразу: обробляти грядки, облаштовувати квітники та просто відпочивати на природі можна ціле літо.

прибирання дачі

Щоб перебування за містом було максимально комфортним, перші дачні вихідні слід присвятити генеральному прибиранню будинку та ділянки.

З чого почати весняне прибирання дачі

Відкриття дачного сезону часто супроводжують неприємні сюрпризи. Серйозні пошкодження помітні вже з порога: штакетник, що розкосився від вологості, вхідні двері, протеклий дах, вибиті стихією скла і повалені гілки дерев вимагають якнайшвидшого втручання. Навіть якщо зима не принесла видимої шкоди, будинок, що пустував кілька місяців, потребує генерального прибирання. Фронт робіт має бути великий — щоб розпочати новий сезон у всеозброєнні, запасіться необхідним інвентарем ще в місті.

  • Захопіть мінімальний набір інструментів: цвяхи, шурупи, молоток, викрутку, пилку, мастило WD-40. Прибирання території на дачі зазвичай здійснюється підручними засобами. В арсеналі кожного дачника мають бути сокира, лопата, граблі, брухт, мітла, мішки для сміття. Добре, коли на дачі є базовий набір будматеріалів: дошки, фанера, запасне скло;

  • У прибиранні будинку допоможуть універсальні миючі та дезінфікуючі засоби, а також препарати-фахівці для миття скла, видалення іржі, прочищення каналізації. Не забудьте поповнити запас мила, прального порошку, посуду. Також знадобляться губки, серветки з мікрофібри та паперові рушники;

  • Подбайте про запобіжні заходи. Кілька пар гумових та бавовняних робочих рукавичок, захисні окуляри та респіратор на дачі мають бути під рукою.

Читайте також:  Гігієна у подорожі

Як позбутися вогкості та затхлого запаху

Цілу зиму будинок стояв «законсервованим», і повітря не мав можливості циркулювати. Звідси вогкість, що накопичилася, затхлість та інші неприємні аромати. Щоб їх позбутися, перш за все слід відкрити двері і вікна навстіж. Тканини добре вбирають запахи – килими, ковдри, подушки та інші текстильні вироби потрібно винести на свіже повітря.

Якщо під дачним будиночком розташований льох або підвал, їх також слід провітрити. Переконайтеся, що вони не підтоплені талою водою. Через надмірну вологість тут часто заводиться пліснява, яка може перебратися на фундамент, стіни, і підлогу фазенди. Якщо у льоху утворилася пліснява, необхідно обробити поверхні розчином універсального гелю Domestos: навіть у малій концентрації його діюча речовина, гіпохлорит натрію, ефективно вбиває мікроби, грибки, усуває бруд та неприємні запахи.

Відновлення побутових комунікацій

За правилами безпеки на зиму дачу потрібно знеструмити. Деякі садові товариства поза сезоном зовсім відключають електрику та водопостачання. На початку сезону необхідно переконатись, що всі системи працюють справно:

  • Перевірте пробки та цілісність проводки. Якщо лампочки не спалахують, іноді достатньо викрутити їх і повернути на місце – вогкість і холод могли пошкодити контакти;

  • Переконайтеся, що газова плита підключена до балона, а з’єднання не труять;

  • Перевірте димохід, заслінки та якість тяги, перш ніж розтоплювати піч;

  • Оцініть стан водопроводу та каналізації. Через сильні морози труби могли розтріскатися. Якщо вода застоюється біля водостоку, може знадобитися прочищення труб засобом Domestos для усунення засорів

  • Позбавте поверхню унітазу від іржі. Гель Domestos Антиналіт-Антиіржа поверне сантехніці сяючу чистоту — соляна кислота в його складі роз’їдає іржаві та вапняні відкладення.

Читайте також:  Як позбутися кротів?

Наводимо дачний будинок у порядок

Починати прибирання слід з далеких кімнат та/або найбрудніших ділянок – все сміття зрештою опиниться на підлозі. Проведіть інвентаризацію шаф: просушіть літні речі, вивчіть набір круп та консервів — десь погосподарювали миші, завелася моль або минув термін придатності. Перш ніж завантажити продукти в холодильник, його слід помити.

Без господарів предмети в будинку неминуче покриваються шаром пилу. Її достатньо протерти мокрою ганчіркою чи універсальними вологими серветками для побутових потреб. Далі можна переходити до миття вікон, світильників та дзеркал. Не забудьте про вологе прибирання дверей та дезінфекцію ручок.

Як фінальний акорд слід ретельно підмістити і вимити підлогу. Слабкий розчин універсального дезінфікуючого засобу Domestos допоможе позбавитися від бруду та мікробів.

Прибирання ділянки на дачі

Коли прибирання будинку покінчено, можна вирушати на огляд володінь. Дерев’яний штакетник або огорожу з сітки, можливо, доведеться підлатати – замінити пошкоджені фрагменти, зміцнити опори, що покосилися. Оцініть стан саду: під вагою снігу гілки плодових дерев могли зламатися. Якщо ділянка прикрашає штучне водоймище, перевірте цілісність чаші та здоров’я водних рослин.

Прибирання сміття на дачі — чудова нагода попрактикуватися у сортуванні відходів. Слід заздалегідь продумати місце для компостної ями, куди вирушить преле листя та інша органіка. Гілки можна розпиляти і використовувати як розпалювання для мангалу або печі.

Читайте також:  Як завести машину в мороз

За клопотами, що навалилися, легко забути, заради чого починалася поїздка на дачу. Головна мета – відчути настання весни і як слід відпочити. Вечірнє барбекю – чудовий спосіб винагородити себе за працю. Тільки не забудьте попередньо обробити мангал та грати гриля спеціальним засобом Cif від жиру та нагару.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *