Про затишний будиночок та упорядковану ділянку за містом мріють багато міських жителів, особливо в літню спеку. У вас є дача? Чи ви тільки плануєте її придбати? У будь-якому випадку варто розуміти, що для комфортного відпочинку має значення не лише наявність будинку та кількість зелених насаджень. Важлива естетика простору та функціональність кожного його елемента. Якщо ви не знаєте, як бюджетно зробити ландшафтний дизайн дачної ділянки, не звертаючись за допомогою, ознайомтеся з рекомендаціями команди ChystoPedia.
Створення плану
Зміст статті
Отже, це перше, з чого варто розпочати. Сьогодні є безліч зручних комп’ютерних програм, що дозволяють створювати наочне зображення майбутніх робіт за допомогою монітора та мишки. Одними з найпростіших і найзручніших з них є:
-
Realtime Landscaping Architec,
-
Sierra Land Designer 3D 7.0.
Але є інший варіант, доступний кожному. Візьміть міліметровий папір та відобразіть план дачі у масштабі 1:1000. Дійте схематично, приділяючи більше уваги розташування об’єктів та відстані між ними, а не малюванню деталей. Найзручніше взяти як основу вже наявний план будинку та саду, який є в документах на власність.
Зонування дачної ділянки
Навіть найбюджетніший ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками має бути не тільки естетичним візуально, але ще й зручним на практиці. Тобто треба розуміти, що на картинці воно все може здаватися дуже красивим, а після втілення плану в життя іноді проявляються різні помилки. Щоб уникнути неточностей та виправлення вже виконаних робіт, необхідно продумати грамотне зонування.
У процесі оформлення зон намагайтеся уникати прямих ліній, накреслених лінійкою. Нехай усі тротуари та доріжки будуть фігурно вигнутими. Це надасть ділянці більшої естетичності.
Як точки відліку візьміть ті об’єкти, які точно не найближчим часом якось видозмінюватимете. Це може бути лазня, басейн, гараж і т. д. Від них починайте прокладати маршрути на схемі.
Обов’язково враховуйте особливості місцевості та її рельєф. Адже в низинах зазвичай накопичується вода, а на пагорбах, навпаки, занадто багато палючих променів і сильний вітер. Продумайте, в якому напрямку у вас пройдуть дренажні канави (за потреби), складіть схему освітлення на ділянці, намагайтеся ефективно використовувати кожну сотку землі, щоб не залишилося порожніх зон. У процесі зонування на території розмічайте межі дерев’яними кілочками, з’єднаними міцною мотузкою. Не відходьте від складеного плану, інакше навіть найпростіший ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками перетвориться на проблему, яка забирає купу часу та сил.
Вибираємо стиль наповнення ділянки
Перш ніж вирушити до магазину або розплідника, потрібно зрозуміти, що ви хотіли б зробити на дачі. Вибір колосальний, тому без конкретики в стилі легко промахнутися і перетворити свою ділянку на нагромадження незрозумілих об’єктів і рослин, що ніяк не поєднуються між собою, що заважають вільно пересуватися по ньому. Можливо, ви хочете розмістити фігурні чагарники або вже давно мрієте про природний ландшафт із мінімумом дизайнерських рішень. Варіантів маса. Ось кілька ідей ландшафтного дизайну дачної ділянки, щоб вам було простіше визначитись із його наповненням.
Регулярний стиль.Його також називають класичним. Відрізняється строгими та чіткими формами, акуратно підстриженими деревами та чагарниками, наявністю традиційних скульптурних композицій.
Ключовим моментом класичного стилю ландшафтного дизайну є те, що всі його елементи виконані та оформлені людиною.
Регулярний сад – це:
-
бруковані доріжки;
-
невеликі декоративні водойми з чітко окресленими краями;
-
фонтаны;
-
видима симетрія;
-
світла палітра;
-
ідеально рівний газон;
-
топіарії, у тому числі й оформлені квітами та бутонами;
-
скульптури (окремо стоять і композиційні групи) і розмаїття ліпнини.
До класичного стилю можна віднести модерн, мінімалізм та французький сад. Це один зручний варіант ландшафтного дизайну дачної ділянки, доступний для самостійного оформлення.
Краєвид стиль.Є повною протилежністю класичному. Тут мають панувати виключно природні мотиви. Необхідно оформити сад так, щоб здавалося, ніби людина не приклала руку до дизайну.
Основними відмінними рисами пейзажного стилю є:
-
проста трава замість газону;
-
натуральний ландшафт, який навіть може виглядати трохи занедбано;
-
відсутність штучних форм та чіткої симетрії;
-
звивисті стежки та доріжки, що часто потопають у зелених насадженнях;
-
кожна споруда оформляється так, щоб вона максимально природно вписувалася в довкілля.
Сюди можна віднести альпійську, англійську, сучасний сад, а також стиль кантрі.
Екзотичний стиль.Цей напрямок використовує елементи далеких країн: Індії, Японії, Бразилії, Китаю, Індонезії. Іноді сюди належить і авторська еклектика, яку складно включити до конкретного стилю. Як таких строгих правил тут немає. Але загальна концепція будується, як правило, на використанні натуральних матеріалів, складних складних композицій, екзотичних рослин і різного декору.
Визначаємось із озелененням ділянки
Ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками передбачає велику кількість зелених насаджень. Ось кілька корисних порад, як зробити сад ефектним:
-
засійте ділянку газоном (можна скористатися вже готовим рулонним варіантом, якщо ви не хочете чекати, доки зійде трава);
-
влаштуйте квітник (проявіть фантазію, це може бути одна масштабна клумба або маса невеликих квітучих композицій на кшталт альпійських гірок, розташованих по всій ділянці);
-
організуйте вертикальне озеленення (оплетіть фасад будівель та паркан повзучими гілками та рослинами типу запашного горошку, хмелю, плетистої троянди).
Вибираємо декоративне оформлення
Якщо ви вирішили створити ландшафтний дизайн садової ділянки своїми руками, обов’язково визначтеся з декором. Навіть маленька прикраса здатна надати саду оригінального стилю і настрою. Декор можна умовно розділити на великі групи.
-
Искусственный.Це те, що створено людиною: садові фігури та статуї, кашпо, гірлянди, арки, ширми. Допускається використання будь-яких елементів в рамках вибраного стилю, аж до старих ящиків та непотрібного кухонного начиння.
-
Естественный.Сюди відносяться лише елементи природного походження, наприклад, пні, каміння, водойми. Їх можна грамотно структурувати та перетворити на повноцінні елементи садового декору. З лози та гілок виходить живоплот, а за допомогою каменів легко обгородити місце для барбекю або клумби.
Сьогодні ми поділилися з вами найпростішими та найефективнішими способами зробити ландшафт на садовій ділянці більш естетичним. При виборі відповідного варіанта орієнтуйтеся на загальний стиль та нюанси місцевості, щоб прикрас не виявилося надто багато.
Часті питання про створення ландшафтного дизайну на ділянці.
Які рослини найкраще підійдуть для декорування ландшафту?
Топіарії, декоративні чагарники, багаторічні та однорічні квіти, які висаджують у клумби, повзучі рослини на кшталт декоративного винограду, запашного горошку, берізки.
Як краще використовувати землю після створення котловану?
Земля, що залишилася після створення котловану, відмінно підійде для оформлення декоративних насипів і пагорбів, обробки країв штучних водойм, великих клумб.
За допомогою яких прийомів можна візуально збільшити простір?
Використовуйте для цього горизонтальні форми, низьку живоплоту або бордюр, звивисті доріжки по всій ділянці, квіти холодних тонів, висаджені по краях саду.