Гігієна у подорожі

Відпустка – ідеальний час, щоб відволіктися від робочих буднів та домашньої рутини. А ось про правила гігієни не варто забувати навіть у подорожі. Експерти ChystoPedia розкажуть, які засоби особистої гігієни мають бути в дорожньому наборі, як ними правильно користуватися, та уникнути неприємностей, які можуть зіпсувати відпочинок.

Gigiena в puteshestvii

Чому важлива гігієна у поїздках?

Як правило, відпустку планують заздалегідь – щільні робочі графіки підганяють під канікули дітей. І навряд чи комусь хочеться «просиджувати» на лікарняному коштовні дні відпочинку через кишкову інфекцію чи ГРЗ. Тому гігієна в подорожі потрібна, щоб убезпечити здоров’я своєї сім’ї.

Аеропорти, вокзали, громадський транспорт, парки розваг, кінотеатри, кафе – це місця скупчення людей. Не завжди обслуговуючому персоналу вдається своєчасно проводити санітарну обробку. Отже, всі поверхні, з якими контактує людина, буквально кишать різноманітними бактеріями та збудниками захворювань. І якщо дорослому організму вони можуть виявитися не такими страшними, то діти більш сприйнятливі до інфекцій.

Які нюанси слід передбачити до подорожі?

Підготовкою до відпустки краще зайнятися задовго до її початку. Добре було б спланувати весь маршрут повністю – розписати щодня по локаціях, ознайомитись із інформацією про них на сайтах. Вивчаємо:

  • Країну/місто, куди планується подорож;

  • Місця громадського харчування (зручно, що можна орієнтуватися за відгуками клієнтів, відбираючи найбільш відповідні та найближчі варіанти);

  • Достопримечательности;

  • Зони відпочинку тощо.

Читайте також:  Миття машини та полірування фар: подарунок для тата

На основі вивчених даних буде дуже легко скласти план поїздки, який підійде всім членам сім’ї.

Також перед від’їздом потрібно сходити до терапевта та педіатра, якщо відпочинок буде разом із дітьми. Робиться це з проведення відповідної вакцинації. Це особливо актуально, якщо ви задумали подорожувати екзотичними країнами.

І не забуваємо про дорожню аптечку. Збирається вона для кожного члена сім’ї в залежності від лікарських засобів, що приймаються на даний момент, а також медикаментів першої необхідності (жарознижувальних, антигістамінних і т. д.)

Особиста гігієна туриста: що взяти із собою?

Зі стандартним дорожнім набором коштів, мабуть, все більш-менш зрозуміло. Це шампунь, зубна щітка/паста, туалетний папір, сонцезахисний крем, дезодорант, засоби від укусів комах та інше приладдя, яким ви користуєтеся щодня.

Але найголовніше, що знадобиться у подорожі та забезпечить належну гігієну рук туристу – це:

  • Мило. Воно необов’язково має бути антибактеріальним. Краще віддати перевагу гелеподібної консистенції. Використовувати кускове мило не завжди зручно в дорозі, та й дозатор у рідкого аналога набагато краще в плані гігієни.

  • Антисептик для рук Придбати його можна як у аптеці, і у магазинах побутової хімії. Зверніть увагу на складові компоненти. Вітається наявність пом’якшуючих добавок (гліцерину, пантенолу).

Також враховуємо, що на навколишніх поверхнях знаходиться безліч бактерій та збудників захворювань. Тому краще заздалегідь їх очистити. Антибактеріальні серветки Domestos можуть стати справжнім порятунком. Вони чудово впораються з антисептичною обробкою поручнів у громадському транспорті, відкидних столиків у літаку/поїзді, кранів, дверних ручок та ін. Щоб відвідування громадського туалету було безпечним, продезінфікуйте серветками Domestos обідок унітазу. Вони чудово підійдуть для видалення забруднень з одягу чи взуття. У складі відсутні відбілюючі та інші агресивні компоненти, а дезінфікуючим агентом виступає бензалконію хлорид, натуральний медичний антисептик, а, значить, вони безпечні навіть для дітей.

Читайте також:  Як швидко та ефективно вимити вікна у будинку?

Правила відпочинку: як зберегти здоров’я?

Головне правило, яким повинні керуватися туристи, – часте миття рук. Якщо вода є у доступі, то із цим не повинно виникнути проблем. Обов’язково просушуйте руки паперовим або одноразовим рушником. Вологі руки – розсадник бактерій.

Ще кілька правил:

  1. Не зловживайте, а краще не їжте страви, у складі яких є сирі або напівсирі м’ясні, рибні добавки.

  2. Не купуйте випічку, морозиво, копченість у наметах на пляжах, уздовж трас, на ринках.

  3. Відмовтеся від покупних свіжих соків, якщо ви не впевнені в точці продажів

  4. Ретельно вибирайте кафе/їдальню. Якщо заздалегідь було складено маршрут подорожі, то буде набагато простіше.

А також вживайте тільки куплену бутильовану воду, якщо ви подорожуєте до країни, де низька якість води з-під крана. При покупці перевіряйте герметичність кришки. Переважно використовувати її не тільки для пиття, але і гігієнічних процедур, миття фруктів/овочів і т. д. У жодному разі не набирайте воду з джерел, струмків, не пийте з-під крана. Не рекомендується замовляти у кафе напої з льодом. Найчастіше для заморожування льоду береться водопровідна вода.

Подорож із сім’єю – завжди довгоочікувана подія. Хочеться насолодитися ним сповна і відпочити як слід. Дотримання правил гігієни – гарантія чудової відпустки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *