Categories: На подвір'ї

Гарне освітлення садової ділянки своїми руками

Гарне освітлення саду має магічні властивості. При вмілій організації підсвічування навіть найнепримітніша садова ділянка стане загадковою і неповторною. Експерти ChystoPedia розкажуть, яку функцію виконує декоративне світло, та як за допомогою нього перетворити територію.

Які види ілюмінації бувають, та їх функції

Виділяють кілька основних різновидів:

  1. Функціональне світло. Його головне завдання – забезпечити можливість комфортного пересування територією. Для цього підсвічуються основні елементи ділянки (вхідна група, ворота, гараж, під’їзна дорога до нього, головна стежка саду, альтанка/тераса тощо).

  2. Декоративне освітлення саду. Воно покликане додати території виразності та індивідуальності. При цьому на нього покладається багато функцій. Можна акцентувати увагу на красивих садових елементах і дизайнерських рішеннях, так і скоригувати площу ділянки, і навіть створити оптичні ілюзії.

  3. Маркувальна ілюмінація. Необхідна, щоб убезпечити пересування автомобілів та людей. Вона називається маркувальною тому, що за допомогою світла точково відзначаються небезпечні території. Наприклад, сходи, краї стежки або зони відпочинку, під’їзд до гаража та ін.

  4. Охоронне світло. Він є частиною всієї охоронної системи, встановленої дільниці. Таке освітлення грає сигналізуючу роль. Тобто повідомляє про вторгнення на дільницю.

Типи декоративної ілюмінації

Існує 4 типи декоративного світла: акцентне (локальне), заливаюче, контурне та динамічне. Перші 2 типи мають протилежні один одному характеристики. Якщо локальним підсвічують гарні та оригінальні частини ділянки, то заливаючим – висвітлюють цілий об’єкт повністю. Контурне називається так оскільки їм виділяють обриси предметів (будинки, басейну, альтанки та інших.). Динамічне – найскладніший сценарій ілюмінації, який у приватних будівлях використовується вкрай рідко. Його відмінність полягає у можливості зміни інтенсивності та кольору світлових променів. Контроль здійснюється за допомогою пульта.

Ідеї освітлення саду

Варіантів оформлення садової території безліч. Тут головне – підібрати стиль, що найбільш підходить під переваги господарів і перегукується з оформленням самого саду.

  • Класичні садові світильники. У продажу можна знайти як звичайні акумуляторні та електричні зразки, так і більш сучасні сонячні моделі.

  • Лампи, вмонтовані у ґрунт. Встановлюються вони досить легко. У результаті можна отримати цікаві світлові промені, що ніби виходять із землі. Такий тип ламп дуже простий у догляді. Потрібно періодично протирати їх вологими серветками Cif. Тоді інтенсивність світла завжди буде на висоті.

  • Світильники-невидимки. Їхня перевага – маленький розмір, і можливість розсіювати світло за рахунок невеликої верхньої кришечки, розташованої над лампою. Такі «невидимки» якнайкраще підходять для підсвічування садових рослин. Здаватиметься, що вони перебувають у хмарі світла.

  • Струнні гірлянди. Дуже красиво виглядають на чагарниках та деревах – здається, ніби на гілках оселилося безліч сяючих світлячків.

  • Паперові ліхтарики. Можуть бути доречними поблизу альтанок та відкритих терас. Надають особливий затишок та теплоту садовому простору.

Різних ідей дуже багато – бамбукові смолоскипи, підсвічені зсередини квіткові кашпо, підвісні ліхтарики і старовинні ліхтарі.

Як зробити ілюмінацію ділянки своїми руками?

Освітлення маленького саду або великої садової ділянки своїми руками – завдання не найпростіше. Але виявивши трохи фантазії, можна отримати відмінний результат.

Зробити незвичайні світильники можна зі скляних пляшок/банок. Знадобиться скляна тара, різнокольорові намистини/камінчики, тонкий дріт. Помістіть все всередину пляшки, встановіть її у потрібне місце. Зафіксуйте джерело світла (ліхтарик), приклеївши його силіконовим герметиком до шийки пляшки. Фантазійний світильник готовий. Очистити банку від дощових бризок і пилу, що налип, можна універсальним спреєм Cif.

Також добрим рішенням стане розпис внутрішньої частини банки люмінесцентними фарбами. Протягом дня вони накопичуватимуть світло, а ввечері випромінюватимуть ненав’язливе свічення.

Напевно на будь-якій садовій ділянці можна знайти невеликі гілки. Хаотично наклейте їх на попередньо надуту до потрібного розміру повітряну кулю. Після затвердіння клею акуратно здуйте кулю. Залишилося лише вкрутити лампочку в патрон та підключити до електромережі. За таким же зразком можна виготовити абажур із джутової нитки або будь-яких інших щільних ниток.

Непотрібні CD-диски, денці пластикових пляшок і навіть старі кухонні тертки можуть стати основою для виготовлення світильників та абажурів. Коли освітлення в саду не передбачено, то після настання сутінків пересуватися ним стає проблематично. Ви перестаєте розрізняти, де закінчується стежка і починається смуга. Правильна організація ілюмінації вирішить проблему, що склалася.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як користуватися посудомийною машиною та доглядати за нею

Посудомийна машина значно полегшить роботу по дому. Дізнайтеся, як утримувати нею в чистоті, продовжуючи термін…

9 години ago

Як правильно вибрати парову швабру для дому?

Сучасний будинок оснащений найрізноманітнішими гаджетами, які допомагають підтримувати лад у будинку. Парова швабра стане ще…

1 день ago

Як випрати тональний крем та інші плями від макіяжу з одягу

Отримайте покрокову інструкцію, як випрати тональний крем, помаду та туш з одягу. Носіння макіяжу та…

2 дні ago

Як видалити жирні плями з одягу?

Видалити жирну пляму з одягу набагато простіше, якщо вибрати правильний засіб та спосіб чищення. Читайте…

3 дні ago

Як позбутися запаху в пральній машині

Сьогодні уявити комфортний побут без присутності пральної машини просто неможливо. Цей прилад суттєво спрощує життя,…

5 днів ago

Чим мити сталеву ванну?

Недорогі та довговічні – сталеві ванни поєднують у собі переваги акрилових та чавунних моделей. А…

6 днів ago