Все, що стосується їжі, має пробуджувати апетит. Однак багато хто стикається з такою проблемою, як неприємний запах у холодильнику. Звідки він взагалі береться і чи можна позбутися його в домашніх умовах, не звертаючись за допомогою до фахівців? Які засоби допоможуть навести чистоту та повернути аромат побутовій техніці? Про це у подробицях читайте у статті, яку підготували експерти команди ChystoPedia.
Причини виникнення неприємного запаху в холодильнику
Зміст статті
- 1 Причини виникнення неприємного запаху в холодильнику
- 2 Способи прибрати неприємний запах із холодильника
- 3 Як позбутися запаху в холодильнику, не відключаючи його
- 4 Як прибрати запах протухлого м’яса чи риби
- 5 Що робити, щоб у холодильнику не було запаху
- 6 Часті питання про те, як позбутися запаху в холодильнику
На перший погляд, варто шукати проблему у вигляді забутих та зіпсованих продуктів. Але далеко не завжди неприємне амбре походить саме від них. Причинами появи запаху в холодильнику можуть стати:
-
отвір дренажу, що забився. Якщо його не прочищати протягом тривалого часу, в ньому накопичуються частинки їжі, яка раніше зберігалася в холодильнику, а також може з’явитися пліснява. Щоб усунути засмічення, достатньо скористатися шприцом із водою або звичайною ватною паличкою;
-
погано працююча вентиляція. Вона може спричинити порушення мікроклімату всередині техніки. Якщо в холодильнику занадто тепло і волого, на його стінках починає накопичуватися конденсат і рости пліснява, яка і буде джерелом неприємного амбре;
-
пролиті молочні продукти. Навіть якщо це всього кілька крапель йогурту, кефіру чи молока, вже через кілька днів вони починають неприємно пахнути;
-
брудний гумовий ущільнювач у дверцятах. У ньому можуть застрягти крихти їжі або краплі рідини. Якщо їх вчасно звідти не прибрати, незабаром атмосфера всередині холодильника зміниться на гірший бік;
-
продукти, навіть у свіжому вигляді, мають різкий запах. Це може бути часник, якісь пряні соуси, розрізана цибуля і т.д. Навіть якщо вони не зіпсувалися, зберігати все це рекомендується в герметичній упаковці;
-
нарешті, зіпсовані продукти. Неправильні умови зберігання і термін придатності, що минув, – ось основні причини, чому їжа починає випромінювати неприємний запах.
Дуже важливо дотримуватись правил поєднання продуктів у внутрішньому просторі холодильника. Адже одним продуктам властиво виділяти запахи, а іншим вбирати.
Способи прибрати неприємний запах із холодильника
Отже, ви провели прибирання усередині приладу. Що ж робити далі? Як позбутися запаху в холодильнику, який відбиває будь-яке бажання їсти? Є кілька способів повернути техніці чистоту. Розповідаємо про найпопулярніші варіанти.
Лимонний сік.Витисніть один стиглий фрукт. Змочіть у соку тканинну серветку. Ретельно протріть все, що знаходиться всередині холодильника, включаючи:
-
стенки;
-
полки;
-
решетки;
-
ящики;
-
дверцу.
Також рекомендується розрізати лимон на часточки та покласти на пару днів у холодильник. Це дозволить усунути неприємний запах і надати внутрішній атмосфері приладу легкий свіжий відтінок. Замість цитрусу також актуально використовувати лимонну кислоту.
Уксус.Щоб збирання було безпечним, необхідно використовувати розчин, який готується з 1 ст. ложки есенції та склянки води. Якщо цього зробити, агресивна рідина може роз’їсти внутрішнє покриття приладу. Наносите розчин губкою або серветкою, ретельно протріть всі елементи холодильника. І не забудьте залишити його дверцята відчиненими на кілька годин, щоб позбутися ще й запаху оцту.
Перекис водню.Що робити при появі неприємного запаху у холодильнику? Насамперед необхідно усунути шкідливі бактерії, які могли оселитися всередині приладу. Візьміть 3% розчин перекису, нанесіть його на м’яку тканину або губку, а потім ретельно протріть всі поверхні в холодильнику.
Перекис водню дає яскраво виражений ефект відбілювання. Тому якщо холодильник має кольорове покриття, цей спосіб не підійде.
Нашатирний спирт.Він не залишає розлучень, тому підходить для обробки поверхонь навіть зі скла. Важливо: спосіб актуальний тільки якщо розморозити холодильник (оскільки йому після обробки потрібно буде постояти відкритим, щоб провітритися). Нашатир швидко усуває стійкі та їдкі аромати, що залишилися після зіпсованих продуктів. Приготуйте розчин, додавши у склянку води кілька крапель цього засобу. Обробіть рідиною холодильник зсередини, потім дайте йому 6-8 годин постояти відкритим.
Спеціальна побутова хімія.Зараз на ринку представлена велика кількість засобів для боротьби з мікробами, грибком, пліснявою і неприємними запахами. Якщо ви задумалися, чим помити холодильник від запаху зіпсованих продуктів, почніть із зручних у застосуванні вологих антибактеріальних серветок для прибирання поверхонь Domestos. Також актуальними будуть кошти у вигляді звичайної рідини, гелю чи спрею.
Як позбутися запаху в холодильнику, не відключаючи його
Якщо у вас немає часу на повноцінне чищення та прибирання внутрішніх поверхонь приладу, спробуйте скористатися ароматизаторами та поглиначами неприємних запахів. Для цих цілей добре підходять:
-
чайні пакетики;
-
сода;
-
таблетки активованого вугілля;
-
сира картопля;
-
розрізані на часточки яблука;
-
бумага;
-
цитрусовые;
-
злегка недоварений рис;
-
сіль чи цукор.
Усі вони є ефективними абсорбентами. Ці поглиначі слід залишити на деякий час усередині холодильника, поки вони повністю не вберуть неприємний запах.
Як прибрати запах протухлого м’яса чи риби
Це найбільш стійкі і різкі запахи, яких по-справжньому непросто позбутися в домашніх умовах. Щоб упорядкувати холодильник, необхідно:
-
повністю розвантажити прилад та терміново викинути зіпсовані продукти;
-
залишити холодильник відкритим мінімум на 2-3 години;
-
прибрати всі продукти, які могли встигнути увібрати в себе запах тухлого м’яса чи риби;
-
розкласти всередині приладу зім’яті аркуші паперу чи газети;
-
ретельно обробити всі поверхні техніки розчином нашатирного спирту або антибактеріальним гелем, що чистить Cif Підбадьорливий цитрус 5 в 1, розробленим спеціально для догляду за холодильником.
Що робити, щоб у холодильнику не було запаху
Якщо ви не бажаєте регулярно проводити всі ці повномасштабні гігієнічні процедури, візьміть на озброєння такі рекомендації.
-
Не ставте всередину холодильника їжу у гарячому вигляді. Вона стимулює утворення на стінах конденсату. А він є живильним середовищем у розвиток мікрофлори.
-
Щоб не ламати голову, як усунути запах у холодильнику, коли його вже стає просто неможливо терпіти, позбавляйтеся від зіпсованих продуктів одразу, як тільки відчули щось несвіже. Це стосується і контейнерів, в яких зберігалася їжа, що протухла.
-
Регулярно виконуйте ревізію побутового приладу (в ідеалі раз на тиждень). Безжально викидайте все, на чому з’явилася пліснява. Будь-які продукти з терміном придатності і натяком на зіпсованість краще також негайно відправити в відро для сміття.
-
Намагайтеся не заповнювати холодильник занадто щільно. Досить робити це максимум на 75%. Інакше стежити за якістю та свіжістю їжі стає проблематично.
-
Для профілактики утворення неприємного запаху регулярно кладіть всередину холодильника часточки або шкірку цитрусових, каву, соду або сіль. Також можна використовувати підсохлі скоринки чорного хліба та чайні пакетики.
Неприємний запах у холодильнику – проблема, з якою регулярно стикається велика кількість власників квартир та приватних будинків. Усього один зіпсований продукт чи прихована несправність приладу здатні перерости масштаби повноцінної гігієнічної катастрофи. У боротьбі за чистоту та свіжість кухні вам допоможуть народні та професійні засоби, а також дотримання простих правил профілактики.
Часті питання про те, як позбутися запаху в холодильнику
Як позбавитися запаху в морозилці?
Поставте в неї тарілку зі свіжомеленою кавою або обсмаженими кавовими зернами. Також ящики в морозилці рекомендується промивати міцними соляними та содовими розчинами (2-3 столові ложки на 1 літр теплої води).
Як усунути запах плісняви?
Для цих цілей чудово підходить лимонний сік, розчини оцту та нашатирного спирту, перекис водню. Ними потрібно обробити усі внутрішні поверхні холодильника.
Як забрати з холодильника запах фреону?
Усунути цей сильний запах допоможе перекис водню чи розчин нашатирного спирту.