За час готування жир та плями від продуктів в’їдаються у волокна тканини. Часто стандартні програми пральної машини не дають жодних результатів. Не поспішайте викидати рушник, рвати його на ганчірки чи відправляти на дачу. Експерти ChystoPedia підкажуть способи, які допоможуть відпрати рушники від старих плям.
Як правильно використовувати кухонні рушники
Кухня – це улюблене місце більшості сімей. А вечори за великим столом завжди наповнені теплом та затишком. І ось домашні ситі, посуд вимитий, поверхні очищені після приготування. І лише рушники можуть зіпсувати картинку ідеальної кухні.
У магазинах продаються рушники з різних матеріалів. Часто господині віддають перевагу махровим, адже вони дуже приємні на дотик. Але така тканина більше підійде для ванної кімнати. Махровий матеріал довго висихає після контакту з водою, а самі осередки тканини затримують більше сміття. Ідеальні рушники для кухні – це лляні або з бавовняної вафельної тканини.
Щоб вони залишалися свіжими якомога довше, дотримуйтесь простих правил:
-
Кухонні рушники лише для витирання рук. Не протирайте ними робочі поверхні, плиту, стіл. Для цього краще скористатися ганчірочками з мікрофібри або паперовими рушниками.
-
Міняти текстиль потрібно якнайчастіше. Найкраще запускати прання щодня. Тоді не доведеться думати, як відіпрати застарілі плями на рушниках.
-
Не забувайте рушники у машинці. Сушити краще на свіжому повітрі, а потім відразу гладити.
Якщо плями вже є, рушники виглядають неохайно, а стандартне прання не повернуло їм колишній вигляд, на допомогу прийдуть перевірені народні способи.
Як випрати плями на кухонних рушниках
Якщо рушник малозабруднений, то можна почати з замочування. Універсальний варіант – солона вода (1ст.л. солі: 1л води). Білу тканину можна замочити в розчині та залишити мінімум на 60-90 хвилин, можна і на всю ніч. Білу тканину можна замочити у розчині гелю Domestos. Залишаємо мінімум на 60-90 хвилин, можна і всю ніч.
Кип’ятіння – це класичний спосіб, як відпрати рушники від застарілих плям. На вогонь ставлять емальований посуд, який використовують при готуванні. У воду додають пральний порошок або відбілювач. Кип’ятити щонайменше півгодини. Існує ще спосіб з олією. Коли вода починає вирувати, до неї додають 2 ст.л. відбілюючого засобу, така ж кількість олії та 200 г порошку. Коли інгредієнти розчиняться до однорідної маси, прибирають посуд з вогню і закладають рушники. Вимочувати доки вода не охолоне, після прополоскати.
Якщо забрудненням уже тиждень, їх можна вважати застарілими. Очистити їх складніше, але і тут є простий спосіб, як випрати жирні плями з рушників. Плями обробляють розчином соди лимонної кислоти і залишають на 2 години. Далі йде замочування у теплій воді з пральним порошком на 30 хв., а вже потім приступають до основного прання.
Ще один незвичайний спосіб – використання силікатного клею, щоб відпрати кухонні рушники від жовтих плям. Купити його можна у будь-якому відділі канцтоварів. У окріп (3л) додають по столовій ложці клею та прального порошку. Активно розмішувати до зникнення грудочок. У цій рідині рушники кип’ятять щонайменше 30 хвилин, потім відправляють у пральну машину.
Якщо вам ніколи займатися кип’ятінням, тобто експрес-варіант, як відпрати жирні плями на кухонних рушниках. Для нього не потрібні ні плита, ні каструля.
Знадобиться лише мікрохвильова піч:
-
Рушник повністю намочити, на плями завдати господарське мило. Якщо плями жирні, краще використовувати засіб для миття посуду.
-
Рушник кладуть у пакет, але не зав’язують його.
-
Потужність мікрохвильової печі встановлюється на 400-500 Вт, час – 90 секунд.
-
Виймати пакет краще за допомогою прихватки або щипцями, щоб не обпектися. За потреби кроки можна повторити ще раз. Але вже після першого кип’ятіння більшість плям зникає.
Перед тим, як вдатися до народних способів, описаних вище, спробуйте вивести плями з рушника за допомогою спрею Cif Антижир Power&Shine – можливо, після нього вони вже не потрібні.
Зберегти кухонні рушники чистими нескладно. Головне правило – змінюйте їх дуже часто. Найкраще купувати текстиль білого кольору з натуральних матеріалів, адже їх можна буде прати з відбілювачем або кип’ятити без побоювання за псування малюнка або втрату кольору. Нехай ваші кухонні рушники завжди залишаються ідеально чистими!