Як правильно та швидко розморозити холодильник

Будь-яка побутова техніка потребує дбайливого поводження та відповідного обслуговування. Головне правило з експлуатації холодильного обладнання – періодичне розморожування. Експерти ChystoPedia розкажуть, як правильно розморозити сучасний холодильник.

Холодильник на кухні

Не має значення якої моделі ваш холодильник і чи він має функцію No frost (Ноу фрост), Full no frost (Фулл Ноу Фрост) або Frost free (Фрост фрі), регулярне розморожування потрібно завжди. Так, у моделях Ноу Фрост досить відключити пристрій щорічно, та й то більше з метою миття, а ось проста крапельна система вимагає більш частого обслуговування.

Як утворюється льоду

Освіта льоду – неминучий процес. Це відбувається через перепади температури в камері холодильника або морозилки при відкриванні дверей, внаслідок чого всередину проникає кімнатне повітря.

Крім того, відбувається постійне випаровування крапельок вологи з продуктів, що також збільшує ймовірність скупчення льоду.

Чистимо холодильник

Любите ставити в холодильник не до кінця охололі каструлі з їжею? Значить, самі створюєте додаткові джерела освіти льоду. Таким чином ви змушуєте агрегат працювати вдвічі потужніше. Через різке підвищення температурних показників у відсіку спрацьовує пусковий механізм. Компресор починає набирати обертів, працюючи на зношування.

Читайте також:  Як очистити каструлю від нагару

Чому необхідно позбавлятися льоду

Розморожування холодильника, а зокрема звільнення від крижаної «шуби» – процес, який однозначно не варто ігнорувати. Так ви зменшите навантаження на найдорожчу деталь в агрегаті – компресор, а також продовжите термін експлуатації пускозахисного реле двигуна.

Якщо на задній стінці утворився досить товстий шар криги, то зменшується корисний внутрішній об’єм холодильника. При цьому ви, напевно, помітите, що упаковки продуктів прилипають до задньої стінки, намертво примерзаючи.

Прибираємо у холодильнику

Та й загалом лід заважає підтримувати постійний температурний режим. Температура в камері підвищується, що може призвести до псування продуктів.

Як часто потрібно розморожувати холодильник

Універсальної відповіді на поставлене запитання немає. Частота розморозок залежить від:

  1. Об’єм камер;

  2. Заповненості побутового приладу;

  3. Кількості намерзлого льоду;

  4. Частоти використання (відчинення дверей);

  5. Навколишніх умов у приміщенні (температури, вологості).

Найправильніше орієнтуватися на кількість льоду. Якщо її багато, вона швидко утворюється, саме час розморозити пристрій. Ми рекомендуємо вам робити це 2-3 рази на рік. Якщо лід утворюється з посиленою швидкістю, то йдеться про внутрішню несправність.

Алгоритм розморожування холодильників No frost

Перевага таких пристроїв у системі, принцип роботи якої не передбачає наявність льоду та нальоту інею як у морозильній, так і в холодильній камерах. Іній утворюється, але у спеціальному окремому відсіку, куди виведено випарник. Змерзла вода розтоплюється нагрівальним елементом, після чого вона стікає у ванну. У камери при цьому потрапляє стільки сухий та холодний повітряний потік. Розморожування агрегату із системою No frost потрібне більше для можливості очищення внутрішніх камер. Для цього використайте крем Cif Max ефект. Для початку добре збовтайте пляшечку, нанесіть крем на ганчірку або відразу на поверхні холодильника, зачекайте кілька хвилин, а потім змийте.

Читайте також:  Найкращі способи збирання кухні

Відкритий холодильник

Якщо льоду все ж таки утворюється, то очевидна поломка. Найчастіше виною стає:

  • Запобіжник системи, що не вимагає розморожування;

  • Попадання сміття в дренажний канальчик;

  • Поломка нагрівача;

  • Несправність таймера;

  • Проблеми з датчиком розморожування.

Як розморозити двокамерний холодильник

Як розморозити холодильник Позис, Норд, Атлант чи будь-який інший двокамерний прилад? Принципових відмінностей у розморожуванні одно- та двокамерних агрегатів немає. Варто лише звернути увагу, що деякі моделі мають можливість розморожування камер окремо. Це дуже зручно.

Розморожування холодильника Direct Cool

Обладнання із системою Direct Cool характеризується крапельним способом відтавання. А механізм роботи такого холодильника полягає у принципі конденсації. Коли мотор вмикається, на задній стінці камери починається процес перетворення вологи на іній. При досягненні необхідної температури компресор відключається, і волога починає танути, стікаючи по спеціальному каналу в лоток, розташований зовні. Потім ця вода випаровується за кімнатної температури.

Як швидко розморозити холодильну камеру Direct Cool? Прискорювати процес у жодному разі не можна. Деякі намагаються впливати на льоду гарячим повітрям із фена, але цього робити не можна. Хоч розморожування і прискорюється, але це небезпечно для пристрою.

Тому дотримуйтесь наступної покрокової інструкції:

1. Вимкнення агрегату від живлення;

2. Вилучення продуктів/полиць/лотків;

3. Постійний контроль над стіканням води. Краще постелити на підлогу ганчірки, щоб вчасно протирати вологу, що стікає.

Миття холодильника

4. Розморожування протягом 2-6 годин. Може знадобитися більше часу.

Читайте також:  Як очистити кухонні рушники та губки: використання безпечних матеріалів для збирання

Коли більша частина льоду розмерзнеться, саме час переходити до очищення камер всередині за допомогою крему Cif Max ефект. Не забудьте ретельно протерти складки гумок ущільнювачів та інші важкодоступні місця. На завершення дайте холодильнику добре просохнути, тільки потім вмикайте та заповнюйте.

Як часто потрібно розморожувати пристрої із крапельною системою? Кожні 3-6 місяців.

Чого не можна робити при розморожуванні холодильника

Серед порад, як прискорити розморожування холодильника, крім дії феном, зустрічаються також способи з гарячою парою. Процес дійсно прискориться, але наскільки це позитивно позначиться на подальшому функціонуванні приладу? Думаємо, ризикувати не варто.

Чи можна розморозити холодильник гарячою водою? Цього робити також не рекомендується. Гаряче повітря зробить гуми ущільнювача нееластичними. Як наслідок, вони погано прилягатимуть, порушуючи герметичність камер.

Також не намагайтеся відбити лід гострими предметами. Так ви можете подряпати задню стінку або її пробити.

Ми розповіли вам все про правильне розморожування. Користуйтеся нашими порадами, вчасно позбавляйтеся від криги, і ваша техніка радуватиме вас стабільною роботою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *