Categories: На кухні

Як повернути блиск посуду з латуні

Латунь – метал, що отримується при сплаві міді та цинку. Він відрізняється незвичайним кольором, високою зносостійкістю та гарним блиском. Але не всі господині знають, як і чим очистити посуд із латуні в домашніх умовах. Експерти ChystoPedia розкажуть усі секрети правильного догляду.

Особливості посуду з латуні

Посуд та кухонне приладдя з латуні залишаються популярними вже довгий час. Вони виглядають ошатно і привносять особливість в сучасний інтер’єр кухні. Також зустрічається думка, що їжа, приготовлена в такому посуді, виходить особливо смачною. Причиною цього може бути більша теплопровідність і рівномірний розподіл нагріву, ніж у стандартній сталевій каструлі.

На ринку латунного посуду можна знайти серійні екземпляри, що випускаються на великих фабриках, і індивідуальні вироби невеликих майстерень. Другі можуть являти собою справжній витвір мистецтва. А завдяки міцності металу начиння з латуні може передаватися з покоління до покоління, як справжній антикваріат.

До переваг латунного посуду відносять:

  • Гарний дизайн та блиск;

  • Можливість придбати екземпляр ручної роботи;

  • Їжа готується швидше;

  • Рівномірне прогрівання;

  • Легкий догляд;

  • Довговічність та міцність.

Але варто вивчити інформацію і про можливу шкоду міді, яка перебуває у складі. При контакті із певними продуктами відбувається окислення. Потрапляючи в організм, шкідливі речовини можуть накопичуватися та викликати отруєння. Враховуючи ці негативні наслідки, посуд покривають усередині спеціальним захисним біметалічним, керамічним або тефлоновим шаром, що має антипригарний ефект.

Також недоліками є:

  • Висока ціна. Якщо ви ніколи не користувалися латунним посудом, то спочатку краще купити один виріб на пробу, а не цілий набір;

  • Якщо довго не експлуатувати каструльку з латуні, вона може потемніти ззовні;

  • Через регулярне скупчення вологи з’являється патина – наліт на поверхні.

Правила використання та зберігання латунного посуду

Доглядати латунний посуд нескладно. Миють її звичайним способом: у теплій воді, використовуючи губку та засіб для посуду. Потім ретельно витирають м’якою ганчіркою, повністю витираючи воду. На жаль, латунь любить лише ручне миття, застосування посудомийної машини заборонено. Не рекомендується користуватися агресивними засобами для чищення з абразивними частинками і металевими щітками.

Якщо латунь трохи втратила блиск і потьмяніла, допоможе звичайна зубна паста. Спочатку виріб миють у мильній воді, а потім натирають пастою. Використовуйте тільки м’яку щітку або ганчірку, щоб не подряпати поверхню. Промийте теплою водою і протріть насухо.

Ефективне застосування соди. Чистку кашку готують з 60 грам соди і 50 мілілітрів води. Розподіліть губкою суміш по поверхні. Через 20 хвилин протріть половинкою лимона.

Популярний рецепт для повернення каструльці блиску – це використання розчину з борошна, солі та оцту. Усі інгредієнти змішують у рівних пропорціях. Розчин наносять на зовнішній бік каструлі та залишають на чверть години. Після цього змити водою і витерти насухо.

Ніколи не можна ставити на гарячу плиту або лити окроп у порожній посуд. Під час варіння не заважайте металевими ложками та кухарями, інакше не уникнути подряпин на дні та стінках ємності.

Якщо ви плануєте тимчасово не користуватися виробом з латуні, його слід упаковати в обгортковий папір або обгорнути тканиною. Зберігати, зрозуміло, у сухому місці.

Як очистити латунь від оксидів у домашніх умовах

Якщо посуд недостатньо ефективно мився тривалий час, на поверхні утворюється товстий шар оксиду. Очистити стару латунь можна щавлевою кислотою. При сильному окисненні необхідно приготувати концентрований розчин. Для цього беруть 200 г кислоти на 10 літрів води. Посуд повністю поміщають у рідину. Відбувається хімічна реакція, у результаті якої поверхня помітно темніє. Далі посуд ретельно промивають під проточною водою і витирають насухо. Первозданный блиск повернуто! Зверніть увагу, що щавлева кислота є їдкою, тому процедуру слід проводити в масці та гумових рукавичках.

Але не завжди народні засоби можуть очистити латунь від окису. Благо є сучасна та безпечна побутова хімія. Спрей для кухні Cif «Сила природи» має унікальну в лінійці засобів Cif біорозкладну формулу. В основі складу лежить натуральна сода та екстракт лимона. Засіб розпорошують на поверхню та залишають на кілька секунд, потім просто змивають водою. Спрей не містить абразивних частинок і делікатно очищає посуд.

Очищення начиння з латуні не складає особливих труднощів. При правильному підході вироби будуть мати гарний вигляд і радувати наш погляд.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

21 годину ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

2 дні ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

3 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

4 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

5 днів ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

6 днів ago