Categories: На кухні

Як і чим відмити чашку від слідів чаю та кави?

Щодня ми стикаємося з проблемою негарного темного нальоту на чашках, термокухлях і термосах. Особливо він помітний на світлому посуді. Якщо вчасно не відмити плівку, то вже через пару днів вона стане темнішою і пофарбує велику площу внутрішньої поверхні. Експерти ChystoPedia розкажуть, як відмити чашку від чайного та кавового нальоту.

У багатьох країнах чайні та кавові напої вважаються традиційними. Люди почали їх вживати кілька століть тому і до цього дня вони не втратили минулої популярності. Приємно підбадьоритися рано-вранці перед роботою міцним капучино або терпким наваристим чаєм із заварених листочків суданської троянди. Або розслабитися смачним напоєм протягом дня, влаштувавши собі перекушування з повітряним круассаном.

Єдина проблема, з якою ви можете зіткнутися – властивості цих напоїв, що фарбують. Посуд швидко забруднюється, з’являються жовтуваті та коричневі плями.

Чому на чашках з’являється наліт

Вся справа у вмісті у складі чаю та кави натуральних барвників (дубильних) речовин. Саме вони роблять ваш напій терпким, з гіркуватістю. Вступаючи в реакцію з теплою водою, відбувається утворення найтоншої плівки на поверхні чаю. Під час пиття ми нахиляємо чашку, внаслідок чого плівка осідає на внутрішніх стінках кружки. Згодом вона підсихає, набуває темного відтінку. Якщо відразу після чаювання ретельно не помити чашку, то залишиться негарний наліт. Чим довше ви ігноруватимете його присутність, тим складніше з ним впоратися надалі.

Яка небезпека темного нальоту

Дивний факт, що дубильні речовини, що входять до складу чаю, не просто не є небезпечними, а можуть виявитися навіть корисними для організму. Вони мають безліч властивостей, серед яких очищення організму від вільних радикалів і токсичних речовин, зміцнення стінок судин, підвищення настрою рахунок виділення гормонів «радості». Відзначається також антибактеріальний та протизапальний ефект.

Тільки це не свідчить, що чашки тепер не потрібно мити місяцями. Є кілька і зворотних ефектів, окрім бруду на кружках. Це погіршення апетиту, нетравлення. Також таніни та катехіни можуть спровокувати стрибки тиску. Правильним рішенням буде скорочення кількості чаювання в день.

Як очистити чашки від чайного нальоту та кави

Чим же відмити чашки та кухлі? Давайте ознайомимося з декількома способами, завдяки яким ви зможете швидко відмити негарні розлучення. Скористайтеся наведеними нижче засобами. Приготуйте їх у домашніх умовах, використовуючи підручні продукти:

  1. Содова кашка. Сода знайдеться на кухні кожного. Вам напевно відомі її властивості, що очищають. Додайте до столової ложки порошку пару крапель теплої води до отримання кашкоподібної маси. Обробіть за допомогою неї та губки плями нальоту. Існує ще один спосіб використання соди. Для цього заповніть кухоль до країв теплою водою, насипте 1-2 чайні ложки порошку. Залишіть на 5 хвилин, а потім злийте воду і потріть стінки ганчіркою до видалення слідів. Можливе застосування соди у чистому вигляді. Тільки будьте обережні, оскільки вона може травмувати покриття чашок.

  2. Лимонна кислота. Як за допомогою неї відмити порцелянову чашку від кави та чаю? Дійте за аналогічним алгоритмом із попереднім засобом. Засипте 1 чайну ложку кислоти в посуд, залийте окропом, зачекайте кілька хвилин. Якщо бруд досить темний, то залиште до повного остигання води.

  3. Свіжий лимон. Натріть їм стінки кружки, зачекайте півгодини. Підійде й звичайний лимонний сік.

  4. Оцтовий розчин. Для приготування знадобиться 200-250 мл води (залежно від об’єму чашки), 1 столова ложка оцту 9%. Змішайте інгредієнти, налийте в ємність, дайте розчину попрацювати протягом кількох хвилин.

  5. Зубна паста. Нанесіть її на стару зубну щітку або абразивний бік звичайної губки, потріть.

  6. Сіль дрібного помелу. Натріть поверхні, але будьте обережні з посудом із кераміки. В результаті тертя частинками солі можуть утворитися не видимі оку подряпини та мікротріщини, що надалі призведе до розмноження у скелях хвороботворних мікроорганізмів.

Можете користуватися міцним сольовим розчином. Розчиніть 2 столові ложки солі в 2-3 столові ложки теплої води. Налийте концентрований розчин у кухоль, залиште на пару хвилин, а потім ретельно потріть стінки.

  1. Суміш солі та столового оцту. Змішайте їх у пропорції 1:1, дочекайтеся розчинення солі. Нанесіть отриманий склад на стінки кружки, зачекайте 10 хвилин.

  2. Кола/кефір. Залийте ємність до країв, залиште на 12 годин або краще на ніч.

  3. Спирт/спиртова настойка. Рясно змочіть ватяний диск, тампон або марлю спиртовою настоянкою, потріть.

Після всіх маніпуляцій з очищення вимийте кружки звичним способом із засобом для посуду, а потім ретельно промийте проточною водою.

Як і чим відбілити чашку

В особливо запущених випадках ні сода, ні лимонна кислота і жоден із перерахованих раніше методів можуть не допомогти. У цьому випадку на допомогу прийде універсальний гель Domestos. Як відмити чашки від жовтизни? Додайте кілька крапель засобу в попередньо заповнену водою ємність, перемішайте, залиште на ніч. На ранок ви побачите, що ваш посуд не просто очистився від кавових слідів, але і став як новий. Не забудьте добре промити чашки.

Як запобігти утворенню кавового та чайного нальоту

Щоб не ламати голову роздумами про те, чим очистити чашку від нальоту кави та чаю, постарайтеся запобігти цьому. Ретельно доглядайте посуд. Навіть, якщо ви заварили напій лише один раз, помийте кухоль відразу ж після пиття. Не залишайте до вечора у мийці, і тим більше не наливайте каву повторно у брудну ємність. Якщо очищення проводитиметься своєчасно, то із забрудненнями впорається будь-який миючий засіб.

Намагайтеся не залишати склянки з недопитим чаєм надовго. В іншому випадку вже через кілька годин ви побачите плівку, що залишилася на стінках кружки.

Цікавий і той факт, що при заварюванні чаю в пакетиках утворення плівки неминуче. А ось напій із заварювального чайника менш концентрований. Тому, використовуючи його, ви знижуєте можливість формування на поверхні темних слідів.

Найчастіше у містах із крана тече жорстка вода. Вона сприяє утворенню нальоту. Тому після миття важливо протерти вимиті предмети сухим рушником.

Зауважте, що всі порошкоподібні засоби не рекомендується застосовувати в чистому вигляді. Їхні дрібні частинки можуть подряпати поверхню. Дочекайтеся повного розчинення кристаликів, використовуйте кашкоподібні консистенції.

Наші експерти поділилися з вами безліччю дієвих засобів, завдяки яким ви з легкістю очистите найстаріший чайний наліт. А щоб запобігти його освіті, не лінуйтеся доглядати посуд своєчасно.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

4 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago