Як прибрати запах у холодильнику?

Холодильник – незамінний помічник на кухні. Ми прагнемо підтримувати його в чистоті, адже від цього залежить збереження якості продуктів і наше здоров’я. Неприємний запах може з’явитися як у старих, так і в нових холодильниках. Експерти ChystoPedia поділяться порадами, як виявити причину виникнення запаху в холодильнику та усунути її своїми руками.

Відкритий заповнений холодильник

Причини неприємного запаху в холодильнику

Джерела виникнення запаху можуть бути абсолютно різноманітними. Основна причина – це, звичайно, несвіжі продукти. Намагайтеся частіше перевіряти терміни придатності, регулярно викидати старі страви та не купувати надлишки.

Начебто продукт не зіпсований, а пахне на весь холодильник? Таке буває через неправильне зберігання. Це трапляється з м’ясом, рибою, ковбасою. Їх необхідно загортати в пакет або прибирати в контейнер так, щоб не було контакту з повітрям.

Іншим джерелом може бути упаковка. Наприклад, куплений товар раніше лежав у магазині поруч із зіпсованим продуктом і забруднився. У результаті, потрапивши в холодильник, він починає поширювати запах затхлості чи гнили.

Важлива чистота скляних полиць. Якщо не протирати їх, регулярно залишати пролиту рідину, це стане чудовим місцем для розмноження бактерій та плісняви. Внаслідок цього з’явиться специфічний запах. Якщо на полицях є засохлі сліди, а повністю мити холодильник у вас немає часу, використовуйте серветки, що очищають Cif. Вони видаляють жирові сліди, олію, прилиплу їжу, бруд та пил. Просто протріть поверхню. Неткане полотно не залишає ворсу, а лосьйон, що просочує, не потребує змивання.

Читайте також:  Як почистити решітку від витяжки

Буває і така ситуація, що холодильник абсолютно новий, але чимось пахне. Як правило, це запах пластику. В цьому випадку достатньо протерти його всередині і зовні і дати провітритися: залиште його на 2 дні з відкритими дверцятами. Якщо минуло вже більше місяця, а запах не зник, слід звернутися до сервісного центру.

Також необхідний виклик фахівця, якщо крихти їжі потрапили в дренажні отвори та стали джерелом неприємного запаху. Майстер прочистить холодильник та усуне причину.

Як усунути неприємний запах у холодильнику: покрокова інструкція

Як правило, щоб прибрати неприємний запах у холодильнику в домашніх умовах, достатньо його добре помити. Для цього потрібно витягти всі продукти та перевірити на наявність зіпсованих. Щоб спростити собі завдання, краще займатися цією справою перед походом у магазин.

  1. Полиці та ящики виймаються з холодильника, ретельно промиваються під водою із застосуванням універсального крему Cif Active Lemon;

  2. Стінки холодильника також обробляються вологою ганчіркою. Якщо на них є бруд та засохлі сліди, використовуйте крем або антибактеріальний спрей Cif Ультра Гігієна. Можна відразу розпорошити його на поверхню і протерти ганчіркою. Після витерти насухо. Важливо щоб у холодильнику не було води, інакше висока вологість стане причиною розвитку бактерій та псування продуктів;

  3. Не забувайте про ущільнювальні гумки. У них забиваються крихти та бруд, що стає сприятливим середовищем для появи цвілі.

  4. Поставте на місце сухі полиці та ящики.

  5. Не забудьте протерти холодильник зовні.

Чистити полиці необхідно щотижня, а проводити генеральне прибирання досить раз на кілька місяців.

Надмірна волога в холодильнику, довге тримання його відкритим можуть стати причинами появи неприємного запаху, плісняви на полицях та прокладках. Як тільки ви помітили маленькі чорні цятки, терміново приступайте до їхнього видалення. Позбутися цвілі легко з антибактеріальним спреєм Domestos. Розпорошіть засіб на поверхню і ретельно витріть.

Читайте також:  Секрети чистого посуду

Поглинач запаху для холодильника

Для того, щоб усунути неприємний запах з холодильника швидко, не відключаючи харчування, можна придбати спеціальні усунення запаху. Їхня основна перевага — зручність використання та ефективність. Щоб вони рівномірно охоплювали весь об’єм камери, розмістіть їх на кількох полицях. Термін експлуатації загалом до 3–4 місяців.

Краще не використовувати одночасно засоби, одні з яких працюють на усунення небажаного аромату, а інші як освіжувач повітря. Ці функції взаємозамінні та ефекту від такого застосування може не бути.

Поглинач неприємного запаху буває:

  • Диспенсерний. До складу входить вугілля: добре вбирає зайву вологу, перешкоджаючи розмноженню бактерій. За рахунок цього продукти довше залишаються свіжими і з холодильника не пахне;

  • Гелеві популярні через свою швидкодію. Бувають із екстрактом лимона, водоростей, іонами срібла. Вони вбирають зайву вологу та наповнюють камеру легким ароматом;

  • Мінерально-сольовий кристал. Щомісяця знадобиться заміна відпрацьованої солі;

    Кулькові моделі. Усередині знаходиться невелика капсула із силікагелем. Цей вид відрізняється тривалим терміном експлуатації близько року.

  • Озонатор. Пристрій працює від батарейок. Воно виділяє невелику кількість озону, яка абсолютно безпечна для людини, але згубна для мікробів та бактерій.

Вугільний поглинач запаху можна зробити самостійно. Для цього вам знадобиться 5 таблеток активованого вугілля. Виріжте з нетканого матеріалу прямокутник, покладіть усередину пігулки «ковбаскою». Закріпіть вільні кінці ниткою. Зробіть кілька таких «цукерок» і розкладіть на полицях.

Крім спеціальних засобів боротьби з неприємним запахом завжди можна використовувати народні методи.

Читайте також:  Догляд за склокерамічною плитою: чим і як краще чистити

Як усунути запах у холодильнику народними засобами

Якщо у вас під рукою не виявилося засобів для чищення, можна обробити стінки перекисом водню. Для цього розчин потрібно розпорошити по всій поверхні холодильника. А після 3-5 хвилин насухо протерти рушником.

Розчин оцту з водою, у співвідношенні 1:8, також може застосовуватися для усунення неприємного запаху в холодильнику. Рідкістю протирають усі полиці, при необхідності повторюючи обробку.

Харчова сода ефективна в тому випадку, якщо ви хочете забрати з холодильника тухлий запах. Для цього 4 ложки соди змішують із водою до кашоподібного стану. Її наносять за допомогою губки на стінки та полиці холодильника на півгодини.

Хорошим поглиначем запаху є кава. Просто помістіть склянку із зернами в холодильник. З цією ж метою можна покласти шматок чорного хліба, часточку цитрусу, скибочку картоплі або яблука. Але, на відміну від кави, вони швидко псуються і пліснявіють.

Профілактика запаху в холодильнику

Відкритий заповнений холодильник

Щоб у холодильнику не з’являвся неприємний запах, дотримуйтесь простих правил:

  1. Не допускайте зайвої вологи на полицях. Якщо була пролита рідина, її слід одразу витерти, інакше вона стане причиною появи бактерій та плісняви;

  2. Зберігайте продукти у контейнерах;

  3. Не можна ставити гарячу їжу у холодильник, щоб на стінках не з’являвся конденсат;

    Вчасно перевіряйте термін придатності їжі і при виявленні зіпсованої негайно викидайте. Принісши товари з магазину, перед тим, як покласти їх у холодильник, огляньте покупки на наявність забруднень;

  4. Використовуйте абсорбенти: покупні чи саморобні;

  5. Перед тривалою відпусткою поза домом холодильну камеру і морозильник краще звільнити, відключити від живлення, помити і залишити відкритими.

Сучасні холодильники мають систему NoFrost і не потребують розморожування. Але буде добре, якщо раз на квартал ви відключите його, приберете продукти, вимиєте всю начинку і дасте йому провітритися протягом декількох годин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *