Догляд за склокерамічною плитою: чим і як краще чистити

Склокерамічні панелі завоювали любов споживачів завдяки безлічі переваг. Серед них: висока міцність, рівномірне нагрівання, естетичний зовнішній вигляд. Але при регулярному використанні навіть на гладкій поверхні з’являються забруднення і нагар. Експерти ChystoPedia розкажуть, як робити чищення, а також доглядати склокерамічну плиту на кухні.

Чиста плита як дзеркало

Особливості склокерамічних плит

Склокераміка – дорогий і досить делікатний матеріал, що вимагає особливого догляду. Незважаючи на необхідність дбайливого поводження, панель сама по собі є високоміцною. Вона не розіб’ється від удару, що падає з висоти важкої сковороди чи каструлі.

Принцип дії такої побутової техніки є простим. Він полягає в моментальному нагріванні конфорок рахунок роботи нагрівальних елементів (тінів), розташованих під панеллю.

Зверніть увагу, що гарячою стає тільки включена конфорка, а навколишня площа залишається холодною.

Після відключення відбувається миттєве охолодження. Потрібно буквально пара хвилин, щоб варильна панель стала безпечною для дотику.

Є у плит зі склокерамічною поверхнею кілька суттєвих недоліків:

  • Нестійкість до точкових дій. Металевий предмет (ніж, скребок, лопатка), що випадково впав вістрям, приведуть до утворення тріщин і сколів.

  • Необхідність використання для приготування каструль, сковорідок, а також іншого посуду з рівним дном.

  • Сприйнятливість до температурних перепадів. Якщо ви пролили на гарячу конфорку холодну рідину, існує ризик псування техніки.

  • Вибагливість покриття до догляду. Чим швидше будуть усунені плями, тим краще. Засоби для чищення повинні бути максимально м’якою, але ефективною формулою, щоб відмити будь-який бруд.

Читайте також:  Як утримувати духовку у чистоті?

Чим чистити склокерамічну плиту

Щоб якнайдовше зберегти естетичність панелі, проводьте її очищення щодня. Для цього вам знадобляться: ганчірочка з м’якого матеріалу (мікрофібри, велюру) або губка, а також засоби для чищення і сухі бавовняні або одноразові паперові рушники.

Для миттєвого усунення будь-яких забруднень скористайтеся спреєм Антижир від Cif. Він ідеально підходить для таких плит. Поверніть форсунку в робоче положення, розпиліть засіб, зачекайте кілька секунд, а потім протріть ганчіркою. Активні компоненти Cif проникають углиб плям, розчиняючи олію, жир, залишки їжі. Щоб помити плиту, більше не потрібно жодних зайвих тертя. Пару хвилин – і ваша техніка сяє.

Також якщо під час приготування ви випадково забруднили поверхню, то на допомогу прийдуть вологі серветки Cif. Вони виготовлені з м’якого нетканого матеріалу, що не подряпає делікатну склокераміку.

Чи можна почистити склокерамічну плиту содою? Це, мабуть, найпоширеніше питання догляду. Якою б ефективною була сода щодо будь-яких забруднень, вона досить абразивна. Тому якщо ви вирішили посипати плями порошком, а потім потерти губкою, то цього точно робити не варто. Краще і надійніше застосовувати перевірені способи очищення, коли йдеться про такий матеріал.

Без використання правильного посуду, мінімізації впливу температурних перепадів, дбайливої експлуатації неможлива правильна робота склокерамічної панелі. А відсутність регулярного догляду і зовсім загрожує виникненням пошкоджень і виходом техніки з ладу. Тому, чим відповідальніше ви підходите до справи, тим довше техніка радуватиме.

Читайте також:  Як очистити кухонні рушники та губки: використання безпечних матеріалів для збирання

Вам знадобиться:

  • тряпочка,

  • губка,

  • паперові рушники,

  • сода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *