Categories: На кухні

Як утримувати духовку у чистоті?

Різні типи печей потребують різноманітних методів очищення. Якщо ви власник самоочищається або звичайної духовки, натисніть тут, щоб отримати необхідні поради!

Після чергового приготування в духовці дуже швидко накопичується бруд, жир та залишки їжі. Їжа, що падає на листи, часто обвуглюється і з духовки починає виходити запах гару. Тому, щоб користуватися нею було безпечно, чистити духовку потрібно регулярно. У цій статті ми розповімо вам про три способи утримання духовки в чистоті та придатності для майбутньої вечері.

Чищення духовки – брудна робота, так що закочуйте рукави і озброюйтеся гумовими рукавичками і засобом для чищення, на кшталт Cif, спеціально створеним для боротьби з пригорілою їжею і жиром

Типи духовок:

Спосіб чищення залежить від типу вашої духовки. Більшість духовок входять до однієї з трьох категорій:

  • Самоочищающиеся

  • Духовки без системи самоочищення. До цієї категорії належить більшість духовок. Маючи справу з такими духовками, вам доведеться закатати рукави і приготуватися до ретельного відтирання залишків жиру і їжі, що пригоріла.

  • Духовки

Визначивши тип вашої духовки, можна братися за прибирання.

Самоочисні духовки

Багато сучасних духовок оснащені режимом самоочищення. Самоочисні духовки нагрівають піч до дуже високої температури (вище 480 градусів за Цельсієм). По суті, така духовка очищається шляхом перетворення прилиплих залишків їжі на золу. Хоча таке самоочищення виконає всю брудну роботу за вас, є кілька кроків, які необхідно зробити для безпечного користування духовкою:

  1. Відкрийте вікно в кухні і ввімкніть духовку в режим самоочищення, вибравши той час, коли кухнею, найімовірніше, ніхто не користуватиметься.

  2. Вийміть з духовки всі листи, каструлі та грати. Помийте їх окремо вручну в раковині, використовуючи посудомийний засіб.

  3. Увімкніть режим самоочищення. Зазвичай він триває кілька годин. Під час самоочищення духовка має бути закрита. Якщо духовка не блокується автоматично, подбайте про те, щоб всі в будинку знали, що користуватися духовкою під час самоочищення не можна або залиште попереджувальну записку.

  4. Коли самоочищення закінчиться, дайте духовці охолонути ще кілька годин.

  5. На завершення, помітіть золу, що залишилася, у сміттєвий пакет і почистіть дверцята духовки від залишків попелу.

Духовки без системи самоочищення

Очистити духовку без системи самоочищення можна за кілька етапів:

  1. Вийміть всі предмети з духовки та замочіть їх у раковині.

  2. Приготуйте засоби для чищення для духовки. Купуйте спрей для чищення духовки у магазині або приготуйте домашній засіб, змішавши соду з водою.

  3. Ретельно обприскуйте начинки духовки, уникаючи вентилятор, якщо він є, і нагрівальні елементи. Уважно дотримуйтесь інструкцій на етикетках засобів для чищення та дотримуйтесь зазначених заходів обережності.

  4. Залишіть засіб впливати протягом 15 хвилин або довше. За цей час частинки їжі, що обвуглилися, повинні будуть відстати від стінок духовки.

  5. Потріть нутрощі духовки щіткою, щоб видалити бруд.

  6. Промийте духовку і за потреби нанесіть засіб знову.

  7. Промивайте губку регулярно, щоб не розмазувати бруд стінками.

  8. Коли закінчите, візьміть чисту ганчірку, зануріть її у воду і ще раз повторіть процедуру, щоб остаточно позбутися слідів бруду.

У цьому покроковому відео ви дізнаєтесь, як легко та просто почистити духовку:

Духовки із системою каталітичного очищення

Духовки із системою каталітичного очищення відрізняються від попередніх двох типів завдяки особливості свого внутрішнього покриття. Нутрощі таких духовок покриті спеціальною емаллю, яка спалює залишки їжі та жиру. Хоча таке покриття, швидше за все, збереже вашу духовку в чистоті, їжа все ж таки може залишитися на стінках, особливо якщо ваша страва сильно шкварчала під час приготування.

Якщо духовку з каталітичною системою очищення все ж таки доведеться почистити, змішайте воду з харчовою содою і обережно почистьте отриманим засобом начинки духовки. Ніколи не використовуйте абразивні хімікати для чищення таких духовок, оскільки вони можуть пошкодити делікатне емалеве покриття.

  • Провітрюйте кухню, якщо ви використовуєте режим піролітичного самоочищення духовки.

  • Якщо ви вирішили чистити духовку вручну, надягайте гумові рукавички та дотримуйтесь інструкцій на етикетках вибраного вами засобу для чищення.

  • Ніколи не користуйтеся абразивними засобами для чищення духовки з пористою емаллю.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як позбутися пилу?

Речі, вкриті шаром пилу, не лише видають неохайну домогосподарку, а й ставлять під загрозу здоров'я…

19 години ago

Як прати і гладити піджак вдома

Ця стаття розповість вам, як прати піджак і як погладити піджак. Якщо немає часу чи…

2 дні ago

Дезінфекція покупок із магазину

Неважливо, як до нас у будинок потрапляють покупки: чи самі ми їх принесли, чи отримали…

3 дні ago

Як відмити білі кеди

Читайте, як відмити білі кеди за допомогою домашніх засобів або пральної машини. Ключові пункти: Позбавтеся…

4 дні ago

Як не втомлюватись за комп’ютером?

Ні будинок, ні робоче місце неможливо уявити без комп'ютерної техніки. Деколи за монітором доводиться проводити…

5 днів ago

Новорічне оформлення столу: як прикрасити на Новий Рік

Новорічне оформлення столу створить святковий настрій для зустрічі водяного тигра. Поставте гарний посуд і келихи,…

6 днів ago