Як очистити кухонні рушники та губки: використання безпечних матеріалів для збирання

Навіть приладдя для прибирання потрібно час від часу чистити! Натисніть тут, щоб дізнатися про способи догляду за губками та ганчірками для збирання.

Як почистити кухонні рушники та губки.

Чистота та гігієна приладдя для прибирання така ж важлива, як і будь-який інший вид прибирання по будинку – зрештою, страва або поверхня будуть настільки ж чистими, наскільки чисті рушники та ганчірочки, якими ви їх протираєте! Чи це серветка з мікрофібри або звичайна губка, їх потрібно регулярно промивати і дезінфікувати. Ось кілька способів, завдяки яким інвентар для збирання не стане магнітом для бактерій!

Посудні рушники потрібно прати регулярно, використовуючи для цього звичайний пральний порошок. Не забувайте читати посібники з догляду за тканиною, а також інструкції на етикетках засобів для чищення, перш ніж приступати до миття.

Серветки чи губки**: що безпечніше?**

Кожна людина має свої погляди на вибір матеріалів для прибирання. Деякі віддають перевагу губкам для миття посуду, а інші завжди протирають кухонні поверхні текстильними серветками.

З точки зору чистоти, великої різниці між губкою та ганчіркою немає – обидві можуть стати розсадниками мікробів, якщо їх не чистити регулярно. За даними досліджень Національного Наукового Фонду Америки в 2012 р., у 86% протестованих ганчірок і губок для збирання було виявлено плісняву, а 77% містили бактерії. Читайте далі, щоб дізнатися, як утримувати приладдя для чистки.

Читайте також:  Як використовувати дезінфікуючі засоби на кухні та у ванній кімнаті?

Як зберігати ганчірки для чистки?

Ганчірки для збирання потрібно добре промивати і просушувати, розклавши після кожного використання, так як волога поверхня служить благотворним середовищем для поширення мікробів. Також ви можете скористатися антибактеріальними засобами для збирання, що усувають мікроби.

Найкращий спосіб убезпечити ганчірочки для прибирання – це регулярне миття у пральній машині, використовуючи гарячу воду. Ви можете заздалегідь замочити брудні ганчірки у відрі, додавши пару ковпачків побутового відбілювача, але перед пранням в машині їх необхідно добре сполоснути. Потім повісьте їх сушитися. Цей спосіб також підійде для кухонних рушників та серветок з мікрофібри.

Як чистити губки для збирання?

Найкраще чистити губки кілька разів на тиждень. В іншому випадку, на них швидко з’являться бактерії, не кажучи вже про неприємний запах. Ось кілька ефективних способів їх чищення:

  1. Ви можете випрати губку для миття посуду в посудомийці – гаряча вода уб’є всі мікроби

  2. Також ви можете промити губки в раковині з дуже гарячою водою та антибактеріальними компонентами: потріть її руками, а потім сполосніть. Можна замочити губки для збирання в розчині хлорного засобу (одна столова ложка відбілювача на 4,5 літри гарячої води) і залишити замочуватися протягом години, потім промити. Незалежно від того, чи використовуєте ви відбілювач або інші засоби для чищення, завжди уважно читайте інструкції на етикетках.

  3. Також можна покласти вологу губку в мікрохвильову піч та залишити на сильному підігріві на дві хвилини. Переконайтеся, що на губці немає металевих фрагментів – якщо вона буде недостатньо вологою, то може навіть спалахнути. Будьте обережні, дістаючи губку з печі, оскільки вона буде дуже гарячою! Цей спосіб швидкий та ефективний.

Читайте також:  Найкращі способи збирання кухні

Загальні поради щодо утримання приладдя для прибирання в чистоті

  • Якщо ви не користуєтеся серветками та ганчірками для прибирання весь час, зберігайте їх у пластиковому контейнері з кришкою, щоб уникнути неприємних запахів на кухні.

  • Вам не подобається запах відбілювача чи засобу для чищення? Декілька крапель оцту на губці нейтралізують його.

  • Щітки для посуду, як правило, вважаються гігієнічним варіантом, так як їх легше промити і вони швидше висихають. Але їх також варто дезінфікувати, замочуючи у слабкому розчині відбілювача. При використанні відбілювача, не забувайте уважно читати інструкції на етикетках та одягати гумові рукавички.

  • Якщо ви використовуєте серветки із мікрофібри, добре промивайте їх після кожного застосування.

  • Головне, що потрібно пам’ятати, це те, що всі губки та ганчірочки для збирання слід добре вичавлювати і висушувати, повністю розправивши. Не давайте мікробам жодної можливості сховатися у вологих складках!

  • Ви можете зробити мокру губку чистою в момент, скориставшись мікрохвильовою піччю.

  • Щоб містити в чистоті особливо брудні губки та ганчірки, використовуйте надійний відбілювач, наприклад Domestos, але не забувайте читати інструкції на етикетках та одягати гумові рукавички.

  • Ретельно вичавлюйте воду з приладдя для збирання та залишайте їх сушитися після збирання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *