Прийоми догляду за раковинами – від простих до професійних

Читайте наші корисні поради щодо догляду за раковиною і дізнайтеся, як ефективно позбутися слідів мильного нальоту, іржі, залишків їжі та плям від води.

Як очистити раковину

У раковині так часто бувають вода, мило та детергенти, що, здавалося б, вона має бути завжди чистою. Однак, як не дивно, на її поверхні швидко накопичуються мильний наліт, харчові залишки, іржа та плями від води.

Для загального чищення будь-якої раковини підходять універсальні засоби для чищення, наприклад крем Cif або спрей Cif для ванни. Обприскайте раковину, залиште на 2-3 хвилини, потім протріть м’якою губкою і промийте. Не користуйтеся абразивними агентами та інструментами.

Слабо забруднену фаянсову раковину можна чистити будь-яким із таких способів:

  • Зітріть бруд свіжим зрізом лимона і промийте водою з-під крана.

  • Візьміть харчову соду або тринатрійфосфат (питайте у господарському магазині) із теплою водою. Посипте раковину цим порошком, потім відітріть її вологою губкою. Промийте оцтом або лимонним соком, щоб нейтралізувати лужний очищувач, потім водою з-під крана.

  • Зробіть із харчової соди з водою пасту «зубної» консистенції, нанесіть на губку або м’яку щітку нейлонову і обережно потріть раковину. Потім пройдися паперовим рушником або м’якою ганчіркою. У жодному разі не тріть фаянсові раковини абразивними порошками або сталевою ватою — подряпаєте.

  • Стійкі плями, включаючи іржаві, можуть стати справжньою проблемою. Для боротьби із ними використовуйте крем Cif або спрей Cif для ванни. ці засоби допоможуть видалити важкі плями вапняного нальоту, іржі, мильні відкладення і бруд. Нанесіть Cif на забруднену поверхню, залиште на 3-5 хвилин. Потім промийте водою з-під крана.

Читайте також:  Як і чим почистити кухонну плиту

Цей засіб підходить і для раковин із чавуну чи нержавіючої сталі.

Плями від води в будь-якій раковині відтирайте ганчіркою зі спиртом або оцтом.

Плями з раковини зі штучного каменю видаляйте зубною пастою або пастою з харчової соди з водою. Нанісши її на білу мочалку (є в господарських магазинах), обережно протріть брудне місце. У крайньому випадку, якщо пляма не піддається, дуже ніжно видаляйте її вологою або сухою дрібною шкіркою. Якщо терти сильно, у матеріалі залишиться виїмка. Потім заполіруйте це місце спеціальною поліроллю для штучного каменю.

Водяні плями, що в’їлися у фаянсову раковину, видаляти дуже важко. Помітивши таку пляму, відразу ж зашліфуйте її полірувальним складом. Використовуйте тут ювелірний крокус або купіть у гранільній майстерні оксид церію — рожевий порошок, яким полірують срібло та золото. Зробіть пасту відповідно до вказівок на упаковці та відтирайте.

Щербину чи подряпину на білій фаянсовій поверхні раковини, ванни чи побутового приладу зафарбуйте білою емалевою фарбою, купленою у господарському магазині. Дотримуйтесь вказівок на банку. Працюйте художнім пензликом. Дайте фарбі висохнути, зашліфуйте пляму тонкозернистою шкіркою і пофарбуйте знову. Повторюйте цю операцію, поки зафарбоване місце не зіллється з поверхнею. Якщо хочете добитися відмінного результату, купіть набір для ремонту порцеляни, який включає заповнювач, затверджувач, спрей, що чистить, шкірку і т.п.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *