Як і де зберігати оливкову олію

Оливкова олія – не тільки смачний, але ще й надзвичайно корисний продукт, який включають у щоденний раціон навіть ті, хто дотримується принципів ПП та дотримується дієти. Однак не всі знають, що навіть при хорошому запасі терміну придатності вкрай важливо дотримуватись певних правил зберігання. Інакше продукт може втратити всі свої корисні властивості та смакові якості. Як правильно зберігати оливкову олію та яку тару для цього краще вибирати? На ці та інші питання дадуть відповідь експерти команди ChystoPedia.

Відкрита пляшка з оливковою олією. Поруч кілька оливок

Де краще зберігати оливкову олію?

Перше, що слід запам’ятати: на місце зберігання не повинні попадати прямі сонячні промені. Також неприпустимі сильні коливання температури. Оливкова олія не варто контактувати з киснем навіть після відкриття упаковки. Ідеальний варіант – сухе та темне місце з кімнатною температурою.

Тривале зберігання оливкової олії після відкриття тари призводить до втрати аромату та появи присмаку гіркоти. Щоб цього не сталося, купуйте продукт у невеликих ємностях.

Якщо ви поставите пляшку в прохолодне місце, через якийсь час на її дні, напевно, з’явиться осад. І це теж не є позитивною ознакою. Оптимальні температурні умови зберігання оливкової олії становлять +12…+25 градусів.

Читайте також:  Як екологічно позбутися скляного сміття

Занадто висока температура навколишнього середовища також може нашкодити цьому продукту. Починається процес ферментації. В результаті олія втрачає свої корисні властивості.

А що щодо тари? Зберігати оливкову олію у склі або бляшанці – це нормально. А ось від пластикових пляшок краще відмовитись. Цей матеріал сильно погіршує якість продукту.

Важливо пам’ятати, що найкраща оливкова олія категорії extra virgin випускається та зберігається виключно у пляшках із темного скла. Воно зберігає свої властивості протягом 2 років. А ось бляшана тара розрахована максимум на 12 місяців зберігання.

Пляшка оливкової олії, що стоїть на полиці кухонної шафи з відкритими дверцятами.

Чи можна зберігати оливкову олію у холодильнику?

Ні, це велика помилка. Якщо ви поставите оливкову олію в холодильник, вона через деякий час втратить свою прозорість, сильно помутніє, а на дні посуду утворюється неапетитний осад – пластівці білого кольору. Ще один мінус зберігання олії в холоді – неприємний прогірклий смак, здатний сильно погіршити якість страви, що заправляється ним. Тому вибирати місце для зберігання даного продукту як до, так і після розтину необхідно дуже ретельно.

Якщо ви переживаєте, що масло здатне протікати і забруднити кухонні меблі, завжди тримайте під рукою засіб для чищення Cif спрей Легкість чистоти Антижир. Воно легко видалить плями та залишить після себе аромат свіжості.

Скільки часу зберігається оливкова олія після розтину?

Отже, найбільш сприятливі умови ми озвучили. А скільки можна зберігати оливкову олію при їх точному дотриманні після відкриття упаковки? Цей період становить трохи більше двох місяців. Але продукт все-таки бажано вживати не пізніше ніж через 4 тижні. Саме в цей час олія несе в собі максимум користі. Ця умова актуальна як для рафінованого, так і для нерафінованого типу.

Читайте також:  Ялинкові іграшки своїми руками

Щоб вам було простіше надалі організувати зберігання олії, заздалегідь уявіть, скільки буде витрачено найближчого місяця. Тому вибирайте обсяг тари в магазині.

Якщо після розкриття упаковки пройшло більше чотирьох тижнів, а масло так і не було повністю використане, воно набуває властивостей звичайного соняшникового (за умови, що зберігалося правильно). Його актуально застосовувати як заправку гарячих страв, а також для смаження.

Оливкова олія у пляшці, з якої заправляють салат.

Чи можна заморожувати олію для зберігання?

Іноді в інтернеті можна зустріти пораду тримати цей продукт у замороженому вигляді. Але чи можна зберігати оливкову олію після розтину пляшки у морозильній камері холодильника? Адже ми вже зазначали, що низькі температури не є для нього корисними.

Насправді, це не заборонено. Жодних шкідливих властивостей масло при цьому не набуває. Але й користі йому не додасться. Однак з додаванням оливкової олії дуже зручно зберігати у морозилці свіжу зелень. Наприклад, ви можете використовувати форми для льоду. Подрібніть петрушку, кріп, кінзу та будь-які інші улюблені прянощі. Покладіть порційно в контейнери і залийте маслом. Поставте на зберігання у морозилку. Надалі таку суміш можна використовувати для оригінальної заправки салатів, а також приготування соусів і перших страв. Оливкова олія відмінно зберігає смакові якості та свіжість будь-якої зелені. Ви зможете насолоджуватися частинкою соковитого літа будь-якої пори року.

Заморожене у формах для льоду оливкова олія з рубаною зеленню.

При зберіганні такого міксу трохи забрудниться контейнер холодильника? Швидко виправити ситуацію допоможе універсальний засіб для чищення Cif Актив Лимон у форматі крему. Воно делікатно усуне жирні сліди та забруднення, не дозволить розмножуватися бактеріям та залишить після себе аромат лимона.

Читайте також:  Переробка сміття

Як зрозуміти, що масло зіпсувалося?

Як зберігати оливкову олію, ми вже розповіли. А тепер давайте докладно дізнаємося про ознаки, за якими стане ясно, що продукт вже не варто вживати в їжу:

  • поява в смаку нудотної гіркоти;

  • затхлий та неприємний запах;

  • відтінок оцту чи вина у смаку олії.

Зверніть увагу, що часто бляшана тара не може забезпечити повну герметичність вмісту. Тому зберігати відкрите оливкову олію рекомендується все-таки в скляних пляшках із кришкою, що щільно закривається. Крім того, не варто тримати його в ємностях, більших за розміром, ніж об’єм рідини. Порожній простір все одно заповниться повітрям, що спровокує старт окисних процесів.

Оливкова олія – корисний і популярний продукт, який можна знайти практично на кожній кухні. Воно має приємний аромат та делікатний смак. Але щоб зберегти його корисні властивості, потрібно знати, як його правильно зберігати. Дотримуючись цих нескладних умов, можна насолоджуватися смачною та корисною їжею із заправкою з олії оливи протягом досить тривалого терміну.

Часті питання про те, як правильно зберігати оливкову олію

За якої температури зберігати оливкову олію?

Оптимальний температурний режим – +12…+25 градусів.

У чому краще зберігати оливкову олію?

У тарі з темного скла з кришкою, що щільно закривається. Також актуальними вважаються жерстяні банки.

Чи можна зберігати масло в жерстяній тарі?

Так, але термін його придатності буде меншим, ніж у випадку зі скляною тарою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *