Брудна вода є причиною багатьох захворювань. Захистіть себе та ваших близьких, вибравши правильний фільтр для очищення води!
Як вибрати фільтр для води?
Зміст статті
За підсумками досліджень Всесвітньої Організації Охорони здоров’я найбільш поширеною причиною захворювань серед людей є низька якість питної води. Навіть за відсутності каламутного осаду або неприємних запаху та присмаку, рідина може приховувати невидиму загрозу. Для захисту Вашого здоров’я та здоров’я Ваших близьких фахівці рекомендують придбати побутовий фільтр для очищення води. Як його правильно вибрати, Ви дізнаєтесь із цієї статті.
Різноманітність водоочисних приладів на сучасному ринку може поставити потенційного покупця в безвихідь. Щоб правильно вибрати фільтр для води, слід чітко визначити потреби, а потім зіставити їх з вашими можливостями.
Фільтри для води відрізняються за пристроєм та технічними характеристиками. Ось найбільш поширені типи побутових водоочисників, їх переваги та недоліки.
Щоб правильно вибрати тип фільтра, який підходить саме Вам, потрібно чітко визначити ваші потреби та зіставити їх із вашими можливостями.
Фільтр глекового типу:
Це найбільш примітивне, але й один із найпоширеніших пристроїв для очищення води. У фільтрі глечика рідина перетікає з внутрішньої ємності у зовнішню, проходячи через шар сорбенту, який пом’якшує воду і допомагає очистити її від хлору і неприємного запаху.
Преимущества:
-
Компактність та портативність
-
Зручність використання
-
Не вимагає підключення до водопроводу
Недостатки:
-
Ступінь очищення на порядок нижчий, ніж у водоочисників, що підключаються до водопроводу.
-
Одноразовий об’єм очищеної рідини не може перевищувати розмір глека (як правило, 1-1,5л), отже фільтр вимагає регулярного наповнення.
-
Ресурс фільтруючих картриджів зазвичай не перевищує 300 літрів, так що їх необхідно міняти раз на 4-6 тижнів, залежно від інтенсивності використання.
Фільтр глечика відмінно підходить для регулярного очищення невеликої кількості питної води на малогабаритній кухні, в офісі або на дачі без водопроводу.
Водоочисник-насадка на кран:
Цей компактний пристрій надягає на кран і очищає воду, що проходить під тиском через шар сорбенту.
Преимущества:
-
Компактність та портативність (зручно використовувати у поїздках).
-
Низька ціна.
Недостатки:
-
Мінімальний обсяг сорбенту і, отже, низька продуктивність (до 0,5 л/хв).
-
Необхідність використання окремої ємності для зберігання очищеної води.
-
Якщо фільтр не має перемикач, Вам доведеться вмикати та відключати його вручну.
Проточний фільтр на миття:
Цей тип водоочисників розташовується поруч із кухонним краном і кріпиться до нього за допомогою спеціального гнучкого шлангу.
Преимущества:
-
Висока продуктивність (до 1,5 л/хв).
-
Немає потреби у окремій ємності для очищеної рідини.
Недостатки:
-
Необхідність виділити фільтр окреме місце біля раковини.
-
Потребує перемикання до та після використання.
Стаціонарний фільтр під миття:
Цей вид водоочисника вбудовується у водопровід. Його мають у своєму розпорядженні під раковиною, виводячи на неї окремий кран виключно для чистої води. Стаціонарний фільтр потребує зміни картриджів приблизно раз на пів року.
Преимущества:
-
Високий ступінь очищення води
-
Великий ресурс
-
Висока продуктивність
-
Зручність використання
-
Наявність окремого крана виключно для очищеної рідини
-
Фільтр розташовується під раковиною і не захаращує простір
Недостатки:
-
Висока початкова ціна
Стаціонарний фільтр вибирають ті споживачі, які розуміють значущість чистої питної води та готові робити фінансові вкладення для піклування про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.
Якщо ви рідко готуєте вдома і часто подорожуйте, Вам підійдуть компактні і портативні фільтри глечикового типу і насадки на кран. Однак, якщо Ви та Ваша сім’я цінуєте комфорт та споживаєте велику кількість питної води, Ви оціните всі переваги стаціонарного фільтра.
-
Фільтри глечикового типу та насадки на кран відрізняються компактністю, портативністю та простотою використання. Їх зручно застосовувати як удома, так і в офісі або на дачі.
-
Проточний фільтр має відносно високу продуктивність, але займає багато місця.
-
Стаціонарний фільтр – це найбільш зручний та ефективний вид побутового водоочисника, але його покупка вимагатиме найбільших фінансових вкладень.