Утилізація старих меблів

Ви вже передчуваєте, як зміниться вітальня з новими меблями. Але куди подіти стару? Просто викинути в контейнер не можна, потрібно утилізувати спеціальним методом, інакше вам загрожує штраф. Як це правильно зробити, розкажуть експерти ChystoPedia.

Чому не можна викинути старі меблі на звалище

Відповідно до чинного законодавства, у сміттєвий контейнер можна викинути меблі або її частини, якщо вони підходять під затверджені габарити утилізації ТПВ (твердих побутових відходів). Під цю категорію потрапляють стільці, табуретки та те, що може бути розібрано на частини до дозволеного розміру (не більше 50 см). Неправильна утилізація старих меблів наражає на небезпеку навколишнє середовище. Дерев’яні плити, використовуваний клей, лаки легко спалахують на полігонах. Крім того, речовини з матеріалів можуть надходити у ґрунт та воду. Шкода природі завдаватиметься десятиліттями, доки триває розкладання.

Щоб уникнути цього, важливо переробляти старі меблі.

Куди подіти старі меблі

Вибраний метод утилізації залежатиме від ваших витрат: як фінансових, так тимчасових та фізичних. Крім цього, велику роль відіграє стан та цінність меблів.

Вивезти на дачу

Дача – популярне в Україні місце зберігання старих меблів. Купувати на дачну ділянку нові столи, стільці, дивани досить затратно. А от обставити нехай і морально застарілими, але справно функціонуючими меблями, вийде безкоштовно. Якщо на оббивці дивана або стільців з’явилися плями та забруднення, можна їх очистити універсальним спреєм Cif для текстилю та поверхонь.

Продажа

Зробіть якісні точні фотографії старих меблів та розмістіть оголошення про продаж. Окрім популярних сайтів, покупця можна знайти у тематичних групах у соцмережах: міська барахолка, чат мікрорайону тощо. Навіть якщо вдасться отримати зовсім невелику суму, це досить приємний бонус. Якщо ви готові віддати меблі задарма, обов’язково вказуйте це. Покупці самостійно вивезуть ваш великогабарит і позбавлять вас витрат.

Вивчіть, чи є у вашому місті комісійні магазини. Попри загальну оману, вони приймають не лише одяг, а й побутову техніку, меблі. Після продажу товару вам виплатять невелику винагороду – 10-30% вартості для покупця.

Окрім комісійок, можна стежити за акціями меблевих магазинів. Вони пропонують здати старе та отримати знижку на новий виріб.

Вивіз спеціалізованими компаніями

Такі організації беруть він відповідальність з вивезення меблів на утилізацію на полігон. При виборі компанії зверніть увагу на офіційність документів. Ви повинні отримати підтвердження, що ваші предмети будуть утилізовані за всіма правилами.

Здати на переробку

Окремі елементи меблів можуть переробитися. Дерев’яні частини низької якості беруть участь у виробництві біопалива у формі гранул та брикетів. Металеві меблі (наприклад, каркас ліжка) можна здати до пункту прийому металобрухту. Перероблені пластикові столи та стільці змішуються з полімером для виробництва нових виробів.

Вивіз великогабаритного сміття

Відповідно до п. 12 постанови Уряду України № 1156, вивезення великогабаритних відходів є зоною відповідальності регіонального оператора. Жодних додаткових оплат не потрібно, вартість уже включена до нормативу. Але ставити набридлу шафу біля смітника не можна. Уточніть у керуючій компанії, яка обслуговує район, де знаходиться бункер або спеціальний майданчик для складування. Вивезення таких відходів здійснюється за графіком.

Відповідальність за порушення

Якщо ви неправильно утилізуєте старі меблі, то вам може загрожувати штраф. Його розміри закріплені Кодексом про адміністративні правопорушення:

  • Для фізичних осіб 1000–2000 грн.;

  • Для посадових осіб 2000–5000 грн.;

  • Для юридичних осіб 20000–100000 грн.

Старі меблі, які відслужили свій термін, не повинні створювати господарям додаткових проблем. Позбутися її можна безліччю способів. У вас навіть вийде трохи заробити, продавши її нужденним. Ну а стандартна утилізація меблів із квартири силами регіонального оператора з вивезення сміття не вимагатиме від вас додаткових витрат.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як користуватися посудомийною машиною та доглядати за нею

Посудомийна машина значно полегшить роботу по дому. Дізнайтеся, як утримувати нею в чистоті, продовжуючи термін…

12 години ago

Як правильно вибрати парову швабру для дому?

Сучасний будинок оснащений найрізноманітнішими гаджетами, які допомагають підтримувати лад у будинку. Парова швабра стане ще…

2 дні ago

Як випрати тональний крем та інші плями від макіяжу з одягу

Отримайте покрокову інструкцію, як випрати тональний крем, помаду та туш з одягу. Носіння макіяжу та…

3 дні ago

Як видалити жирні плями з одягу?

Видалити жирну пляму з одягу набагато простіше, якщо вибрати правильний засіб та спосіб чищення. Читайте…

4 дні ago

Як позбутися запаху в пральній машині

Сьогодні уявити комфортний побут без присутності пральної машини просто неможливо. Цей прилад суттєво спрощує життя,…

5 днів ago

Чим мити сталеву ванну?

Недорогі та довговічні – сталеві ванни поєднують у собі переваги акрилових та чавунних моделей. А…

6 днів ago