Утилізація пластикових пляшок: поради та інструкція

Дізнайтеся про правильну вторинну переробку пластикових пляшок для захисту навколишнього середовища.

переробка пет пляшок

Важливі кроки:

  • Очищайте пластикові пляшки перед здаванням.

  • Щоб заощадити місце, сумнівайте пляшки в плоский млинець перед утилізацією.

  • Дізнайтеся, які типи пластику приймають у найближчому пункті прийому пластику.

Всі ми хочемо жити на чистій та здоровій планеті, і вторинна переробка – один із найважливіших кроків у досягненні цієї мети та зменшенні забруднення навколишнього середовища. Пластикові пляшки, мабуть, найпоширеніший пластиковий предмет в побуті людей, і дуже важливо, щоб їхня утилізація відбувалася правильно. Ця стаття розповість вам про утилізацію пластикових пляшок та ПЕТ-переробку.

Перед здачею пластикових пляшок у пункти переробки ПЕТ вимийте їх за допомогою спрею з натуральними компонентами Cif Сила Природи для кухні. Він ефективно допоможе впоратися з харчовими залишками, жиром та іншими відходами за лічені хвилини. Сама пляшка від засобу може також стати частиною вторинної переробки, так як зроблена з повністю перероблюваного матеріалу.

Що таке ПЕТ та ПЕТ-переробка?

Спочатку розберемося, що таке ПЕТ, ПЕТ-переробка і навіщо вони потрібні.

ПЕТ – це пластмасова сировина для виробництва упаковок, пляшок та контейнерів для їжі та інших товарів для масового споживання. Відповідно, переробка ПЕТ матеріалів або ПЕТ-переробка – це утилізація пластикових пляшок та інших виробів з ПЕТ-матеріалів таким чином, щоб не переправляти їх на загальне сміттєзвалище, а переробляти їх для повторного використання або, іншими словами, робити їх вторинну переробку.

Читайте також:  Утилізація старих меблів

Пластикові пляшки: переробка

Вторинна переробка пластикових пляшок – нагальна проблема багатьох країн. Вже давно відомо, що пластик – основна причина забруднення світових океанів та загибелі багатьох морських тварин. Мікрочастинки пластику є в морській фауні і потрапляють в організм людини за допомогою споживання морепродуктів. А вплив пластику на здоров’я людини у довгостроковій перспективі залишається темою численних медичних дискусій.

Впоратися зі зростаючою кількістю пластику допоможе його правильна утилізація. До того ж, центри прийому ПЕТ-виробів зазвичай платять за правильну здачу пластику в багатьох містах України і це може стати додатковою мотивацією для утилізації пластику.

Як дізнатися, чи можна складати пластикові пляшки на переробку?

Перед тим, як зайнятися питанням вторинної переробки пластикових пляшок та інших пластикових виробів, з’ясуйте, чи взагалі можна здавати в пункти прийому пластику використані пластикові речі. Так, наприклад, багато пляшок від засобів для чищення, пляшечки для дітей та іграшки з маркуванням “7” або “OTHER” не підлягають вторинній переробці в Україні та деяких країнах СНД. Тому варто спочатку перевірити маркування на пластиковій упаковці та уточнити у центрі з переробки ПЕТ та інших видів пластику. Детальніше про типи пластику та утилізації пластикових відходів ми також написали в статті про те, що вам потрібно знати про переробку пластику.

Переробка ПЕТ-пляшок: покрокова інструкція

Почати варто з того, що вдома необхідно завести окремий бак для пластикового сміття, яке в подальшому сортуватиметься.

  • Дізнайтеся, де знаходяться центри утилізації пластикових відходів у вашому місті і записати їх адреси, щоб вибрати той, який ближче до вашого будинку.

  • Дізнайтеся, які види пластику приймають у центрі прийому.

  • Підготуйте вторинну сировину до здавання в пункти прийому: кришечки відкручуються і складаються в окремий пакет, так як їх роблять з іншого матеріалу, в основному ПВХ і їх переробляють окремо.

  • Перед здачею до центру ПЕТ-переробки бажано сполоснути пляшки та позбутися залишків жиру та інших харчових відходів, а також відсортувати їх за кольором.

  • Якщо пляшок накопичилося багато, можна зім’яти їх у плоский млинець, щоб навантаження та перевезення їх не було надто складним.

Читайте також:  Прибирання будинку без хімії: натуральні альтернативи засобам для чищення

Сподіваємося, наші поради стануть вам у нагоді, і ви зможете краще подбати про наше довкілля за допомогою вторинної переробки пластикових пляшок і залишити планету чистішою і здоровішою для майбутніх поколінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *