Як уникнути алергії на миючі засоби та підтримувати будинок у чистоті? Усі відповіді у нашій статті.
Важливі кроки, як уникнути алергії на миючі засоби:
Зміст статті
-
Перевіряйте етикетки, якщо ви знаєте, що у вас є алергія на конкретний інгредієнт побутової хімії.
-
Носіть захисну маску та рукавички при прибиранні будинку.
-
Обов’язково провітрюйте приміщення після збирання за допомогою побутової хімії.
Якщо ви страждаєте на алергію, вам напевно знайома проблема, як утримувати будинок у чистоті і як проводити прибирання при алергії без появи реакції на побутову хімію, особливо якщо вона виникає у відповідь на компоненти засобів для чищення. Адже саме така алергія найпоширеніша. На щастя, існують альтернативні засоби для чищення і способи прибирання. Ми розповімо, які правила слід дотримуватися, щоб уникнути алергії на миючі засоби.
Якщо ви схильні до виникнення алергії, робіть вибір на користь засобів для чищення без кольору і запаху, бажано на натуральній основі. Такі засоби містять менше хімії та рідше викликають алергічну реакцію.
Як уникнути алергії на побутову хімію: поради
Найчастіше алергія на побутову хімію виникає не на якийсь конкретний засіб, а на інгредієнти, що входять до нього. Винуватцями алергії на засоби для чищення можна назвати три найпоширеніших компонентів, що входять до них: хлору, фосфатів і парабенів. Тому найпершим правилом, яким варто слідувати людям з алергією на миючі засоби, – перевіряти склад засобів для чищення, які ви купуєте в магазині, на наявність цих інгредієнтів, і уникати їх покупки.
У вас може виникнути питання – а чим тоді користуватися? Зараз на ринку засобів для чищення існують альтернативні засоби для прибирання на натуральній основі, які не містять сильної хімії і в той же час так само ефективно борються з брудом у вашому будинку. ChystoPedia рекомендує чистий спрей Cif Сила Природи з натуральними компонентами для прибирання кухні та ванни, а також дерматологічно протестовані засоби Glorix.
Віддушки та ароматизатори синтетичного походження
Алергічна реакція на миючі засоби також може виникнути на віддушки, барвники та ароматизатори, що входять до їх складу, особливо якщо вони мають синтетичне походження. Найчастіше їх додають у засоби для надання їм приємнішого запаху та кольору, що підвищує ризик виникнення алергії на миючий засіб. У такому випадку, рекомендується шукати найбільш натуральні засоби з нейтральним запахом або взагалі вдатися до натуральних замінників хімії, про яку ми написали вам у статті про прибирання будинку без хімії.
Як захистити себе від алергії на побутову хімію?
Якщо ж ви таки вирішили скористатися засобом масового виробництва, ви схильні до алергій і не знаєте, чи викличе воно реакцію, радимо убезпечити себе таким чином:
-
Запасіться спеціальною маскою для обличчя, яка допоможе уникнути попадання частинок засобу для чищення в дихальні шляхи. Попадання таких частинок у легені може спровокувати появу алергії. Особливо це актуально, якщо ви перете щось вручну.
-
Захистіть свою шкіру гумовими або безлатексними рукавичками, попередньо нанісши на шкіру захисний крем. Багато компонентів засобів для чищення подразнюють шкіру і можуть викликати сильне розтріскування, почервоніння і свербіж.
-
При можливості, купуйте тільки засоби для чищення, на яких є відмітка про гіпоалергенність продукту, а також про те, що засіб можна використовувати для чутливої шкіри або для прання дитячих речей. ChystoPedia рекомендує дерматологічно протестовані засоби лінійки Glorix.
-
Після того, як ви використовували засоби для чищення будинку, ретельно провітріть його після прибирання і прийміть душ або ретельно помийте руки і нанесіть на них захисний крем.
Якщо ж і після вжиття запобіжних заходів у вас з’явилася алергічна реакція, порадьтеся з лікарем про призначення антигістамінних препаратів або постарайтеся уникати використання при збиранні хімії, замінивши її натуральними альтернативними засобами, такими як сода, сіль, гірчиця або оцет. Адже багато плям та забруднення можна так само безпечно та ефективно видалити за допомогою цих натуральних засобів, як і за допомогою побутової хімії.