Переробка сміття

Утилізація відходів є вкрай важливою для економіки країни та екології планети. У цій статті дізнаєтеся все про переробку сміття в Україні.

tab-1847098

Утилізація відходів – це процес збирання, сортування та переробки сміття для вторинного використання, вкрай важливий як для економіки країни, так і для екології планети загалом. Безліч побутових відходів можуть бути частково або повністю перероблені та використані знову і знову. Хоча рух із переробки сміття тільки починає набирати обертів в Україні, у Москві вже є близько 150 стаціонарних та мобільних пунктів здачі сортованого сміття.

Хочете приєднатися до цього руху, але не знаєте, з чого почати? Ось все, що Вам потрібно знати, щоб почати сортувати сміття вдома і на роботі вже сьогодні.

Які матеріали придатні для переробки та вторинного використання?

Макулатура:

Замість того, щоб вирубувати нові і нові ліси, чи не краще дати Вашим паперовим виробам друге життя? Газети, журнали, книги, записники, чернетки, паперові упаковки та багато інших паперових виробів підлягають переробці. Щоб макулатура не займала багато місця, не думайте, а складайте папір чарками.

Харчові відходи:

Шкірка від фруктів та овочів, яєчна шкаралупа, використані пакетики чаю, а також згнілі або запліснівлі продукти та недоїдки підлягають переробці та можуть бути використані як компост для садових та домашніх рослин. Однак, якщо Ви плануєте використовувати перероблені відходи як добрива, уникайте м’ясних та молочних продуктів, а також олій та рослин, оброблених пестицидами.

Читайте також:  Ялинкові іграшки своїми руками

Для переробки харчових відходів найзручніше встановити окреме невелике відро для сміття на кухні і регулярно спустошувати його, щоб уникнути неприємного запаху.

Не забувайте і про упаковки продуктів харчування, оскільки багато хто з них виготовляється з паперу, пластику, скла та металу.

Пластик, скло та метал:

Консервні банки, пляшки, упаковки від молока та соку, пакети та багато інших виробів придатні для вторинного використання. Якщо Ви не впевнені, чи цей виріб підлягає переробці, шукайте вказівки на упаковці.

Пам’ятайте, сортуючи сміття та здаючи відходи на переробку, Ви інвестуєте в економіку країни та дбаєте про «здоров’я» планети. Сортувати сміття в домашніх умовах зовсім не складно, а позитивний ефект вартий вкладених зусиль!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *