Кімнатні рослини, що не вимагають багато сонячного світла

Любите кімнатні рослини, але у вас немає зайвого часу, щоб доглядати їх? Тоді вам потрібні невибагливі квіти, які можуть рости без особливого догляду та практично без сонячних променів. Експерти ChystoPedia розкажуть все про рослини, які не вимагають багато світла.

Кімнатні рослини на підвіконні

Кімнатні квіти, яким не потрібне сонячне світло

Важко повірити, але такі квіти справді існують. Вони тінелюбні, тобто для гарного росту не потрібне пряме сонячне світло. Крім того, вони можуть адаптуватися під дефіцит світла, цвісти та радувати око яскравою зеленню листя. А деякі і зовсім добре почуваються при повному штучному освітленні.

Яким же рослинам не потрібне світло? Ми розповімо вам про найбільш стійкі та невибагливі кольори.

Драцена

Однією з найбільш добре пристосовуються рослин вважається драцена. Сімейство драценових дуже велике. Це і запашна, що характеризується товстим стволом і широким темно-зеленим листям з жовтуватими смужками, і головчаста з овальними невеликими листочками зі світло-зеленими дрібними цятками.

Драцена

При виборі драцени враховуйте той факт, що світліше листя вимагає більше світла, ніж насичене темне. Також необхідне періодичне обрізування. Полив потрібен регулярний, але досить рідкісний.

Хлорофитум

У дослівному перекладі означає зелену квітку. Він багатоликий, тому має кілька назв: Летючий Голландець, Рослина-павук. Унікальність хлорофітуму полягає не тільки в яскравому розлогому листі, але і здатності очищати навколишнє повітря від шкідливих формальдегідних, токсичних домішок. А все завдяки фітонцидам, що виділяються листям. Вони й сприяють знищенню токсинів, а також хвороботворних мікроорганізмів.

Читайте також:  Ялинкові іграшки своїми руками

Хлорофитум

Але це ще не всі дивовижні властивості. Хлорофітум допоможе встановити у приміщенні комфортний мікроклімат. Це можливо за рахунок листя, що накопичує в собі вологу, а потім виділяє її для зволоження повітря.

Ніякий спеціальний догляд для хлорофітуму не потрібен. Комфортною для зростання вважається температура від +12 до +30 °С. Щоб забезпечити своєму улюбленцю комфортні умови, його необхідно поставити на поверхню, на яку потрапляє розсіяне світло, та забезпечити рясний полив.

Сансевиерия

Ці кімнатні рослини ідеально підходять для темних приміщень без вікон. Їх практично неможливо занапастити, навіть якщо ви не поливатимете кущі протягом півмісяця. Листя залишиться такою ж яскравою і не опаде. Поливаючи рясно і часто, можна просто знищити трисмугову сансевієрію або щучий хвіст (тещин мову), як її називають у народі.

Єдине, що варто врахувати під час догляду за щучим хвостом – це температура води. Вона має бути кімнатної температури. А воду краще брати дистильовану чи фільтровану.

Сансевієрія трисмугова

Підживлення для сансевієрії – непотрібний пункт у догляді, він і так добре пристосовується. Температура навколишнього повітря для комфортного існування повинна бути вищою за +16°С.

Маранта

Сімейство Марантових налічує понад 25 видів квітів. Їх відрізняє листя овально-округлої або витягнутої форми з цікавим візерунком різного кольору. Маранта практично не цвіте вдома, а якщо й зацвітає, робить це дуже рідко.

На відміну від вищеописаних видів рослин, маранта більш прискіплива до навколишніх умов. Світла потрібно багато, але воно має бути розсіяним. Якщо це неможливо, то квітка добре почуватиметься і при штучному освітленні. Однак тривалість світлового дня потрібно збільшити до 15-16 години.

Читайте також:  Утилізація пластикових пляшок: поради та інструкція

Оптимальна температура навколишнього повітря від +18°С. Потрібний рясний полив в теплу пору року і помірний – в холодну.

Маранта з рожевим візерунком на листі

Маранта любить вологість. Щоб листя не в’янули, його необхідно обприскувати з пульверизатора. За поганих навколишніх умов рослина не опускає листя вниз, а навпаки – піднімає. Тому крім регулярного поливу та зволоження, потрібно вводити добрива в грунт суміш кожні 2 тижні.

Калатея

Калатея відноситься до сімейства марантових, тому переважна більшість рослин має округло-овальну форму листя насичено-зеленого кольору з візерунком. Вона також вимагає ретельного догляду. Квітка не любить пересушеного ґрунту: як тільки ви побачили, що земля підсохла – полийте її.

Оскільки калатеї, як і всієї родини марантових – вихідці з вологих тропіків, то і зволоження, а також підтримання температури дуже важливі. Потрібно не допускати потрапляння на рослину протягу, мінімізувати перепади температур.

Калатея

Рослина вважається тінелюбною, але важливо знайти золоту середину. Приміщення без вікон не підійде, а ось розсіяне світло – те, що треба.

При нестачі освітлення рослина дасть сигнал – колір листя стане менш насиченим, а візерунок може зникнути.

Спатифиллум

Спатифілуми, іменовані Жіночим щастям, дуже невибагливі та витривалі. Якщо ви часто забуваєте поливати свій домашній сад, то жіноче щастя вам це простить. Але заявить про необхідність поливу за допомогою листя, що поникло до низу.

Багато видів спатифілумів добре ростуть навіть у самому затіненому кутку квартири. Але бажано, щоб розсіяне світло все-таки проникало до приміщення. А ось яскравого сонця треба уникати. Якщо ви тримаєте рослину на підвіконні влітку, то великий ризик, що листя обпалиться, стане коричневим і опаде.

Читайте також:  Прибирання будинку без хімії: натуральні альтернативи засобам для чищення

Спатифілум любить, коли його листя рясно зволожують з пульверизатора або періодично протирають вологою ганчіркою.

Спатифиллум

Кореневій системі жіночого щастя потрібна деяка тіснота. Саме в маленькому горщику, коли коріння займає більшу частину ґрунту і ніби обплітає його, рослина починає випускати красиві білі квітконоси. Тому не поспішайте пересаджувати його.

Диффенбахия

Відрізнити справді тінелюбну диффенбахію можна листям. Чим менше на ній цяток і візерунків, тим витриваліша рослина. Однотонний забарвлення листя уможливлює її зміст навіть у відносній тіні.

Діффенбахія вологолюбна, тому будьте готові до частого поливу. Але не переливайте грунт, інакше недорозвинене коріння квітки швидко почне гнити.

Диффенбахия

Листя має властивість швидко розростатися, що говорить про необхідність пересадки молодих рослин хоча б раз на рік. Для цього застеліть підлогу газетою, покладіть велику миску або лист з духовки. Потім витягніть диффенбахію, попередньо змочивши ґрунт, щоб було легше витягнути коріння з горщика. Розберіть квітку на кілька кущиків і пересадіть в менший розмір кашпо, підгодуйте «діток» і полийте.

Потім обережно зберіть залишки землі, а підлогу вимийте за допомогою засобу Glorix. Додайте 1 ковпачок гелю до 4 літрів води.

Виявляється, існує безліч видів та підвидів кімнатних рослин, що не вимагають багато світла. Вони добре пристосовуються до будь-яких світлових умов, крім, мабуть, прямих сонячних променів, що палять. Тут уже справа смаку: вибрати теплолюбну калатею, квітуче жіноче щастя або розлогий хлорофітум.

Часті питання про те, яким рослинам не потрібно багато світла:

Які квіти не люблять світла?

Пряме сонячне світло любить дуже обмежену кількість рослин. А ось розсіяне непряме світло ідеально підходить як для вологолюбної диффенбахії, так і драцени, що відмінно пристосовується.

Які квіти можуть рости без сонячного світла?

Без прямого сонячного світла можуть зростати всі описані рослини. Щоб дізнатися про них докладніше, радимо ознайомитись із нашою статтею.

Які рослини відрізняються невибагливістю?

Абсолютно невибагливими можна назвати: хлорофітум, сансевієрію та спатифілум.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *