8 правил збирання та використання побутової хімії при вагітності

Вагітність змушує жінок переглянути багато побутових звичок. Навіть таке звичне заняття, як прибирання квартири, викликає запитання. Як часто влаштовувати збирання? Чи можна мити підлогу при вагітності? Чи не нашкодить дитині побутова хімія? Розбираємось разом з експертами ChystoPedia, яких правил варто дотримуватися майбутніх мам при наведенні чистоти.

Прибирання будинку при вагітності: за та проти

Цілком скласти із себе домашні обов’язки на дев’ять місяців не вийде. З точки зору медиків, прибирання при вагітності відіграє позитивну роль. Помірна фізична активність йде на користь мамі та плоду: покращує кровообіг, допомагає тримати м’язи в тонусі, зменшити набряклість та не набрати зайвих кілограмів.

Дотримання домашньої гігієни є профілактикою бактеріальних та вірусних захворювань. Носити важкі відра або дертися на підвіконня заради миття вікон все ж таки не варто. Ці завдання краще делегувати іншим членам сім’ї чи викликати професійного клінера.

У період вагітності організм жінки зазнає багатьох змін. Кожен триместр має свої особливості. Їх слід враховувати під час розподілу навантажень у процесі збирання.

Існує також низка занять, які категорично під забороною для вагітних:

  • Вибиратися на драбину, табурет, підвіконня та інші «висотні» об’єкти;

  • Піднімати ваги понад 5 кг, особливо на ранніх термінах;

  • Використовувати побутову хімію із забороняючим маркуванням1;

  • Прибирати котячий лоток і працювати в саду через ризик токсоплазмозу;

  • Робити різкі рухи: нахили, повороти, присідання;

  • Довго піддавати тіло фізичним навантаженням, відмовляючи собі у відпочинку.

Чи безпечно використовувати побутову хімію

Вибирати засоби для чищення під час вагітності слід особливо ретельно. Перевагу краще віддати натуральним очисникам: лимонної кислоти, соди, оцту. Втім, побутова хімія та вагітність також речі цілком сумісні. Посилений склад магазинних миючих засобів дозволяє позбутися мікробів, бактерій та плісняви. Вся побутова хімія на українському ринку проходить експертизу щодо санітарно-хімічних та токсикологічних показників. Якщо препарат потенційно може завдати шкоди вагітній жінці чи майбутній дитині, на етикетку виноситься попереджувальний знак.

У перший триместр формуються життєві системи та органи малюка. Щоб уберегти плід від дії різних токсинів, жіночий організм виробляє спеціальний гормон – гонадотропін. Завдяки йому прибирання на ранніх термінах вагітності може супроводжуватися гіперчутливістю до запахів та токсикозом. Щоб уникнути «побічних» явищ, гінекологи рекомендують використовувати миючі засоби без ароматів.

  1. Для боротьби з патогенною біоплівкою у ванній та туалеті не обійтися без потужних антибактеріальних засобів на зразок Domestos. Гіпохлорит натрію у його складі ефективно вбиває мікроби та плісняву, підтримуючи чистоту сантехніки. Всі роботи повинні проводитися в гумових рукавичках та респіраторі, а самі приміщення добре провітрюватися;

  2. Навіть при правильній організації вхідної зони бруд та мікроби, принесені на взутті з вулиці, поширюються по всій квартирі. Дезінфікуючий засіб Glorix позбавить потенційно небезпечних мікроорганізмів, пилу та інших забруднень. Мити підлогу також слід у захисних рукавичках;

  3. Кухня здається одним із найчистіших місць у будинку. Однак висока температура, вологість, мікрокраплі жиру та принесені на продуктах бактерії створюють всі умови для зростання шкідливих мікроорганізмів. Робочі поверхні слід регулярно обробляти гелями чи аерозолями Cif, що чистять, а губки і кухонні рушники — міняти кожні пару тижнів;

  4. Прибрати вапняний наліт, плями жиру та інший бруд можна народними засобами. Нанесіть на поверхню кашку із содового порошку і згодом змийте розчином оцту;

  5. Перед нанесенням миючого засобу протестуйте його взаємодію з поверхнею на непомітній ділянці;

  6. Уважно читайте інструкцію, запобіжні заходи та протипоказання на флаконі засобу для чищення. Дотримуйтесь зазначеного дозування;

  7. Ніколи не змішуйте побутову хімію. Це може викликати реакцію з виділенням летючого хлору – найсильнішої з побутових отрут;

  8. Якщо при вагітності після збирання погіршився загальний стан, запаморочилась голова або виникла нудота, терміново проінформуйте рідних та по можливості проконсультуйтеся з лікарем.

    • Замініть звичайну швабру більш сучасною моделлю з подовженою ручкою та віджиманням;

    • Відро для води на коліщатках значно спростить процес прибирання;

    • Уникайте нахилів та тиску на живіт. Якщо потрібно податись вперед, зігніть ноги в колінах і плавно потягніться в потрібному напрямку;

    • Пилососити слід повільними плавними рухами, попередньо відкривши вікна на провітрювання;

    • Багатьом вагітним зручніше мити підлогу вручну, обережно опустившись навколішки або навпочіпки;

    • При частому болю в попереку проконсультуйтеся з лікарем – він може порекомендувати спеціальний бандаж із підтримкою живота.

    • Заборонено підніматися на драбини, стільці та інші розташовані на висоті об’єкти, щоб уникнути ризику падіння;

    • Категорично не можна висувати з вікон – доручіть миття зовнішніх поверхонь домочадцям;

    • Не варто піднімати руки вище за голову — для миття віддалених ділянок можна придбати спеціальний скребок або міні-швабру для вікон з довгою ручкою;

    • Замість аерозольних миючих засобів краще скористатися розчином лимонної кислоти.

    • Звичайний пральний порошок краще замінити безсульфатним засобом без ароматів – це зменшить ризик алергічних реакцій;

    • Мокра білизна стає важчою — краще довірити її розвішування чоловікові;

    • Самостійно витягувати одяг з машини слід маленькими партіями і залишати сушитися лише на рівні свого зростання.

Чи можна мити підлогу під час вагітності

Мити підлогу і пилососити при вагітності безперечно можна. Однак універсальної інструкції для даного типу прибирання не існує – лікарі рекомендують виходити із самопочуття і працювати в найбільш комфортному положенні не більше півгодини, після чого робити 15-хвилинну перерву.

Благополучний перебіг вагітності та пологів – заслуга прогестерону. Цей же гормон послаблює природний імунний бар’єр, робить зв’язки та суглоби рухливішими. Разом із зростанням живота зміщується центр тяжкості – це створює додаткове навантаження на спину.

Чи можна мити вікна під час вагітності

Чисті вікна не лише тішать око, та й забезпечують потрібну інсоляцію. Мити вікна слід у міру їх забруднення. На перших поверхах пил осідає на шибках швидше. Це ж стосується будинків, що сусідять з автомобільними магістралями та промзонами.

Як прати та гладити при вагітності

Від ручного прання під час вагітності лікарі радять відмовитися. Вона згубна для спини, до того ж забирає багато сил. Якщо вибору немає, слід прийняти найкомфортнішу позу. Сядьте на стілець зі спинкою, поставивши таз із білизною перед собою на невеликому піднесенні.

Більшість сучасних матеріалів не потрібно прасувати. Достатньо правильно висушити речі, і їх можна вдягати. Вирівняти складки та забезпечити додаткову дезінфекцію зручніше паровою праскою. Прихильницям класичних прасок і прасувальних дощок лікарі рекомендують виконувати всю роботу в сидячому положенні – це допоможе знизити навантаження на ноги і спину, уникнути набряклості та варикозного розширення вен, а заразом менше втомлюватися.

Приготування їжі та миття посуду, як і збирання під час вагітності, повинні відбуватися у спрощеному режимі. Заведіть зручний стілець, щоб зменшити навантаження на спину. Найчастіше робіть перерви та не допускайте перевтоми. Будь-які домашні справи зачекають – головне ваше гарне самопочуття та здоров’я малюка.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Як перетворити прибирання на гру для дітей та дорослих?

Як залучити дитину до роботи по дому? Маленькі хитрощі допоможуть перетворити збирання на гру. Тут…

2 години ago

Завдання з невідомими: як випрати старі плями невідомого походження.

Виведення старих плям невідомого походження можливе! Дізнайтеся наші ефективні поради, як вивести стару пляму. Як…

1 день ago

Як позбутися кротів?

Докладніше про кротів та причини їх появи Ці невеликі за розміром звірята здатні в короткий…

2 дні ago

Як прати рушники, щоб вони залишалися м’якими та яскравими

Дізнайтеся корисні поради, як прати рушники, щоб зберегти їх м'якими та яскравими. Помітили, що після…

3 дні ago

Як швидко почистити мікрохвильову піч у домашніх умовах

Ви помітили всередині мікрохвильової печі осілий наліт? А усередині камери з'явився неприємний запах? Ваша НВЧ…

4 дні ago

Як позбутися гризунів

думаєте, що в будинку могли завестися миші чи щури? Ця стаття розповість вам про те,…

5 днів ago