Дізнайтеся найпростіші способи, як почистити шубу і як почистити дублянку в домашніх умовах.
Настає зима, а значить, настав час діставати і готувати до холодного сезону улюблену шубку або дублянку. Помітили, що хутро звалилося і ваша пухнаста красуня втратила лиск? Подібні неприємності псують настрій багатьом модним дамам. Читайте наші поради, як зберігати шубу, як почистити біле хутро і як почистити дублянку в домашніх умовах, щоб дорогі речі прослужили ще довгі роки.
Перед тим як зберігати норкову шубу та інші вироби з натурального або штучного хутра протягом тривалого часу, переконайтеся, що хутро повністю просушене та ретельно почищене.
Як зберігати шубу: загальні рекомендації щодо догляду
Зміст статті
Варто зазначити, що як штучне, так і натуральне хутро потребує дбайливого ставлення та ніжної турботи. Ось кілька загальних рекомендацій, які підходять для будь-якого типу хутра:
-
Зберігати хутряні вироби слід у шафах, що добре провітрюються, подалі від джерел тепла і сонячного світла.
-
Матерчастий чохол і правильно підібрані плічка (широкі, із закругленими кінцями та довгим гачком) допоможуть запобігти витиранню хутра та зберегти форму виробу.
-
Хутро любить «свободу», тому категорично не рекомендується прибирати шубу або дублянку у валізу або в переповнену шафу. Як зберігати норкову шубу? Найкраще здати її на зберігання в салон, де вона в безпеці перечекає літо у спеціальному хутряному холодильнику.
-
Якщо хутро злегка намокне від снігу, що розтанув, або невеликого дощу, струсіть вологу і залиште сушитися при кімнатній температурі. Якщо ж виріб промок наскрізь, то вам терміново потрібна допомога фахівця з хутра.
-
Найуразливіші місця штучних та натуральних хутряних виробів – плечі та комір. Намагайтеся не носити на плечі сумочку, уникайте тривалого тертя хутра про сидіння та спинки крісел, а щоб запобігти витиранню хутра на комірі – носите шарф.
Догляд та зберігання виробів із штучного хутра
Останнім часом штучне хутро все більше входить у моду. Відрізнити його на вигляд від натурального практично неможливо, коштує він дешевше, а клопоту догляду набагато менше. Ось кілька простих порад, як почистити штучне хутро:
-
По-перше, штучне хутро можна прати. Інструкцію з прання можна знайти на лейблі. Але ми рекомендуємо ручне прання за температури води не більше 45°С.
-
Після прання ретельно прополощіть виріб у проточній воді, щоб не залишилося частинок миючого засобу, та дбайливо відіжміть.
-
Загорніть у сухе простирадло і залиште для просушування в приміщенні, що добре провітрюється, далеко від прямих сонячних променів.
Наведемо один з найбільш щадних способів, як почистити штучне хутро. Цей метод ідеально підійде для видалення плям від солодкої, кави або вина:
-
Змішайте крохмаль, миючий засіб для посуду та пральний порошок у рівних частках.
-
Нанесіть розчин на губку, що вийшов, і протріть хутро: спочатку проти ворсу – потім по ворсу.
-
Розчешіть хутро м’якою щіткою та повісьте сушитися.
Також, щоб повернути виробу зі штучного хутра колишню свіжість та шарм, ви можете використовувати м’який шампунь, серветку з бавовни, махровий рушник, губку з поролону та тазик.
-
Розкладіть виріб на рівній поверхні.
-
У тазі розведіть шампунь у невеликій кількості води.
-
Намочіть губку чи м’яку щітку.
-
Протріть хутро вздовж ворсу.
-
Заберіть надлишки миючого засобу вологою серветкою.
-
Обсушіть виріб за допомогою махрового рушника і повісьте сушитися.
Внимание!
Існує безліч інших способів, як повернути колишній шик та лиск виробам з натурального хутра. Однак, ми наполегливо рекомендуємо спочатку випробувати обраний вами спосіб на маленькій, непомітній ділянці виробу.
Догляд та зберігання виробів з натурального хутра
Натуральне хутро, на відміну від штучного, вкрай примхливе. Тому для його зберігання потрібно створити спеціальні умови:
-
Необхідно підтримувати температурний режим (оптимальна температура від 0°С до 9°С).
-
Щоб у ворсі не завелася моль та інші паразити – періодично «вигулюйте» шубку на балконі, що провітрюється при температурі нижче -4°С.
-
У матер’яний чохол, в якому зберігається шуба або дублянка, можна покласти мішечок з лавандою та спеціальні капсули, що вбирають зайву вологу.
-
Ніколи не зберігайте в одному чохлі хутро натурального кольору та пофарбоване.
Прості та ефективні способи, як почистити норкову шубу в домашніх умовах
Щоб повернути виробі з натурального хутра колишній лоск і зберегти вашу шубку у відмінному стані, дотримуйтесь наших порад, як почистити шубу і як почистити біле хутро.
Найпростіший і найефективніший спосіб, як почистити норкову шубу, підказала нам сама природа. Тварини очищають своє хутро за допомогою деревної стружки або тирси. Давайте наслідуємо їх приклад і повернемо своїй шубці первозданний вигляд. Вам знадобиться деревна стружка без вмісту смоли (її можна купити в зоомагазині) і щітка з натуральним ворсом.
-
Розігрійте тирсу на сковороді до 70°C.
-
Викладіть їх на хутро товстим шаром.
-
Коли стружка охолоне, видаліть її за допомогою щітки.
-
Розчешіть ворс, струсіть шубу і повісьте на широкі плічка для провітрювання.
Щоб позбавити хутряний виріб від пилу, намочіть простирадло і розкладіть його на столі. Покладіть виріб на простирадло хутром униз. Акуратно відбийте бамбуковою тростиною і повісьте сушитися на широкі дерев’яні плічка.
Як почистити біле хутро
Світле хутро дуже витончене і чудово виглядає. Але він має одну дуже неприємну особливість – згодом виріб жовтіє. Повернути хутрі блиск, позбавити його від бруду та жовтизни допоможе перекис водню. У деяких випадках перекис можна замінити на 5% розчин оцту.
-
Рясно змочіть розчином ватяний диск.
-
Ретельно протріть вологим диском хутро. Змінюйте змочений диск якнайчастіше.
-
Повісьте виріб сушитися при кімнатній температурі в приміщенні, що добре провітрюється.
Раніше ми писали про те, як почистити одяг зі шкіри. Сподіваємося, що наші поради, як почистити штучне хутро та норкову шубу в домашніх умовах стануть вам у нагоді цієї зими.